Sri Lanka reisikiri veebruar 2012
13 kommentaari

Panen siia meie reisikirja lingi. Loodan et see link toimib. Peab vist natuke kannatam kuni ta ennast ülesse laadib. http://dl.dropbox.com/u/39693360/Sri%20lanka%20reis.pdf

Tere Kas seal, Sri Lanka saarel, jalgrattalaenutus toimib?

Mõnede hotellide ja majutusasutuste juures jäi selline teenus silma küll.

Te saite üllatavalt palju vihma. Kas vihmaga sääsed ka kiusama tulid? Päiksega neid ei tohiks olla. Veel paar küsimust - kus esimese rahavahetuse tegite? Kas kohe lennujaamas, et taksojuhilegi maksta saaks? Kas Jagale maksite USD, EUR või kohalikus rahas? Tänud ka varem saadud info eest.

Sääsed ei olnud seal probleemiks. Sääsed tulid välja ainult päikese loojangu ja tõusu ajal paariks tunniks. Isegi siis oli neid palju vähem kui tänavu suvel Eestis. Määrisime endale kohalikku sääsetõrje vahendit mis hoidis hästi sääski eemale. Osa raha vahetasime jah lennujaamas. Hiljem sai paarkorda ka pangaautomaadist raha välja võetud. Kuna meie ringreis Jagaga kestis 8 päeva, siis osa rahast maksime pärast kolmandat päeva ja teise osa ringreisi lõpus. Maksime talle EUR-ides, aga tipi lisasime kohalikus rahas.

ATM kas igas linnas on piisavalt, ja palju seal see ruupiate väljavõtmine ATM ist swedbanki kaartiga maksab? Kas wifi ka on?

Seda ma ei oska öelda kas ATM-e just igas väiksemas linnas on, aga suuremates linnades-keskustes jäi neid küll kohe silma. Meie SEB deebetkaardiga maksis väljavõtmine 0,58 euri+3,5 euri väljavõtavast summast ehk siis kui võtsime ATM-ist 100 euri läks väljavõtmisele lisaks 4,08 euri. Randades olevates restoranides-baarides on kirjas millistes neist on Wifi ja oli ka internetipunkte.

Lugesin ka reisikirja läbi, endal ka kultuuriprogramm suhteliselt sarnane tulekul. Meie autojuht väitis, et vein on kallis Sri Lankal ja soovitas osta lennujaama Tax Freest :P Palju see vein seal siis maksab? Ma usun, et kallim ikka ei ole kui meil või on ikkagi?

Veini hinda ma tõesti täpselt ei mäleta, aga ju ta üsna kallis oli, sest ega me seal veini ei joonud küll. Kuigi oleme veinisõbrad :) Kui õieti mäletan, siis neil seal n.õ kohalikku veini polegi ja pudel võis maksta nii €10-15 kandis.

Lõpuks ometi on ka minu aeg tulnud ning snorgeldame ööl vastu homset naisega palmi alla. Kokku siis 4 lendu ja kahe ööpäeva jagu seiklemist enne, kui pühapäeva hommikul Colombosse jõuame:) Kuna veedame ühe öö ka Pariisis, siis saan naistepäeva kallimaga Tornis veeta! Igatahes, kui keegi märtsis Sri Lankal liigub, siis võib kindlasti ühendust võtta, kirjutades siia või märku anda mu blogisse, mida püüan aegajalt täiendada! Reisil viibime 08.03.-30.03. www.sirljanka.blogspot.com

PS! Pärast pikki läbirääkimisi võtsinme siiski autojuhi. Seda 12 päevaks. Tema hinnast ja marsruudist jne kirjutan blogis lähemalt.

Lamantiin, me maandume SL-l 28.03. Kahjuks meie marsruudid ilmselt ei kattu - me suundume rongiga kohe edasi A-purasse. Ilusat reisi teile! Ja pärast tahaks muidugi muljeid ka.

Käisin siis ära, 1 kuu saarel, sõitsin jalgrattaga saare kesk-lõunaosa läbi, kokku 1000km. Tutvusin kohaikega ja ka ühe kohaliku eestlasega juhuslikult Unawatuna rannas. Sri Lanka kohalikud inimesed on väga sõbralikud, tõmmunahalised ja naeratavad alati. Alkoholi joomine on seal tabu, alkoholi müüakse vähe: 10 km raadiuses on avatud mõni trellitatud akendega putka. Colombo pealinnas, on suur vasakpoolne liiklus, tuk -tukid, enamus liiguvad nagu romuautod/bussid Kõik need romud aga mürgitavad õhku, niigi on kuum, inimeste sagimine, räpasus ja mustus, kõnniteed peab jälgima, et jalgu ei vigastaks. tuk-tuk juhid, kui valget inimest näevad, siis kohe tulevad teenust pakkuma, osadele tuk-tukidele on km/hind peale kirjutatud, aga kui vaadata ei oska, siis saad tünga.. Suveniire muidugi on: Seal soovitaks kohalikul turgu... ilus suurem käsitsi nikerdatud, kohalik rahvakunst, 3 kg kaaluv ilus puukuju maksis algul 5000, soodukas mulle teeks hinna kohe 3500 ja lõpuks sain vist umbes 2500 umbes 15- eur. Enamus liikvel mehed, tundub, et naised on kodus trellitatud akende taga:) Hindu on lihtne umbkaudu arvestada, kui võtab ühe nulli kohalikult hinnalt ära, siis saab hinna eesti kroonides ja siis arvutad eurodesse,. Romantika ja randade asukoht on saare lõunarannikul, India ookeani ääres: väga ilusad rannad: Unawatuna ja Wellingama jm, vaikne nagu paradiis…õhtul rannaääres kaetakse valgete laudlinadega lauad, küünlaleegid helgivad laual, on väga romantiline, lisaks soe ookeanituul, kohisevad lained, kuu ja tähed taevas. Lõvi õlu 0,33/0,5 pudel lauda tellides maksab umbes 200 kohalikku so. 20 eek, umbes 1,3€, samas korralik krabi/krevetipraad maksab umbes sama hind, 2-3 €. Mereäärne hotell seal kandis, kus kena tuba: 2 voodit, dush, ilma A/C , jahutus/kliimata 2500 so,250 eek, umbes 15 €, A/C ga tuba 3500 umbes 350 eek 22-25 eur. See on Sri lanka kalleim piirkond, keskmaal hotellid 1300 - 2000 kohalikku, aga enamus ka väga kehvad. Veel, et sääsed/moskiitod on Sri_Lanka lõunapiirkonna tüütud putukad, parem mui kohe sääsevõrk hotellitoas, off ka oleks vaja, kohalikku kreem, ei aidanud midagi..

Kesk Sri Lanka: Kandy linn ja mäestikud on väga kena, teeistandused, suured kaljud, Teeistandused,tee ääres müüaks teed 1 suur pakk 200 rupiat, 20 eeku, super hea tee. Igal pool on väga ilusad vaated, head teed, kõrged mäed, seal on rattasõidul vajalik väike kogemus, sest mäed, tõusud ja laskumised suht järsud, 10-20% tavaline. Põhja poole, kus vist Tamilid, ei soovitatud sõitma minna, ja ega 1 kuuga ei jõuagi, on plaan tagasi kunagi minna. Muide kui keegi soovib sel aastal jalgrattasõiduga sellist seiklust, kuskil lõuna ameerikas või aasia kandis, siis võtke kontakti.

Peeter

peepar@gmail.com

Minul on ikkagi soov minna SL-l põhja. Kui ohtlik see olla saab? Kodusõjast on tükk aega möödas. Mulle on jäänud mulje, et ohtu enam pole. Oskab keegi seda teemat kommenteerida? :)