Türgi ringreis omal käel
10 kommentaari

2014.a. juulis rändasime kaks nädalat Türgis ringi. Ei kasutanud ühegi reisikorraldaja teenuseid -- ostsime lihtsalt lennukipiletid, tuulasime veidi Internetis ringi ja läksime. Kuivõrd seni leitud eestikeelsed Türgi reisimuljed seonduvad pigem Vahemere ranniku ja sealsete kuurortitega, siis meie veidi teistsugused muljed koos piltide ja videodega said kokku kogutud siia: http://alar.planet.ee/tyrgi_2014/

Kokkuvõttes -- väga vahva oli. Kindlasti nägime ja kogesime vaid imepisikest osa Türgist ning seegi imepisike osa esindas pigem seda turistilikumat poolt -- samas nii mõnigi varasem eelarvamus sai murtud. Tasub minna ja Türgi ning türklased on lahedad!

Tegite õige valiku ja ma ennustan, et järgmine kord saate Türgis samamoodi reisides veel lahedamaid elamusi.

Alar. Suured-suured tänud mõnusa-pika-põhjaliku-positiivse reisikirjelduse, videode ja pildimaterjalide eest!!! Olen ise käinud mitmel korral Tyrgis ja kõige sügavama mulje jättis mullegi Kapadookia...jpm Mõnusaid uusi reisielamusi teile!

Väga tore reis tundus olema. Tublid!!!

Tõe huvides tuleb siiski öelda, et Kapadookias käiakse päris palju ja Araratti ronitakse ka üsna usinalt, nii et käiakse ikka mujal ka. Ekspressi Kohvris oli kunagi reiskiri Diarbekiiriast, ja ma ise olen käinud Kayseri lähedal Ercyiesi vulkaani otsas.

Olen ise ainult Istanbulis ja paaris väiksemas kohas Aasia pool käinud (nt Bolu), aga Türgi on jätnud uskumatult ägeda riigi mulje ja olen näinud ka väga erinevat loodust oma reiside käigus. Loodan ise ka lähiaastatel ühe korraliku Türgi ringreisi ära teha.

Kust seda raamatut "Ajamasinaga Türgimaal" veel saada võiks? Huvipärast loeks ka läbi. Raamatukois näitab, et on müüdud.

Raamatukogu on tõesti üks variant - ma pole vist vähemalt 10 aastat laenutanud ühtegi raamatut peale õpikute sealt, ei tulnud kohe pähegi :) Esimene mõte oli kohe, et kust osta saab. Tegelikult googeldades leidsin isegi võimalust 2 Euro eest osta.

tänud toreda video eest....jätkake samas vaimus ka järgmine kord!

Väga vahva ja asjalik reisikiri! Tekkis tahtmine isegi tagasi minna. Vaid 1 vahemärkus: 3 aastat ANkaras elanuna vôin kindlalt väita, et Ankara- Aksaray maanteelt saab Tuz Gölu ehk siis Soolajärve äärde küll. Kahju, et te sinna ei jôudnud. Mis pôhjusel, seda ei oska ma hetkel öelda, ise käisime küll alati Ankara poolt tulles, ehk on tôesti maha ja ümber sôidud segased ja tähistamata. Jôudu edaspidiseks, Türgis on veel palju avastamist- soovitan Mardinit, Hasankeyfi, Nemruti mäge, aga kindlasti ka Musta mere rannikut!

Aitäh tänusõnade eest ;-)

Sellest Soolajärvest -- vaatasin praegu Google kaardilt, et jah, me sõitsime liiga vähe, ligipääs oleks ilmselt olnud võimalik Şereflikoçhisari linna kaudu kuid nii kaugele me tõesti ei läinud -- motivatsioon kadus enne seda ära :-)

Eespool mainitud raamat "Ajamasinaga Türgimaal" oli tõesti päris hea lugemine. Eelkõige tuletas ta meelde neid aegu, kus reisimine ei olnud igapäevane ja seetõttu iga reisil käinu kohustus oli sõprade-sugulaste seltsis hiljem põhjalikult reisimuljeid jagada. Ja kui lisaks käest kätte käivatele suveniiridele ja üksikutele värvilistele postkaartidele tõsteti õhtu edenedes lauanurgale diaprojektor ning näidati Ida-Saksa päritolu ORWO filmile pildistatud ja hoolikalt valitud värvilisi slaide, millest igaüks jutustas samuti oma lugu, siis oli ka kõikidel ülejäänutel koosviibijatel lõpuks tunne, et nad on sellel reisil kaasas käinud.
Ehk siis virtuaalne reaalsus eksisteeris juba ammu enne Interneti, Facebooki, mobiilside, selfide jms. tekkimist :-)

Mina kogun siiamaani pärast reise sõbrad kokku, näitan pilte ja räägin juttu juurede :)

Suveniirid on ka olemas, üleeile näitasin näiteks reisilt kaasa toodud kivikesi. Nii et ei ole see maailm väga muutunud midagi.