Viimased kommentaarid

Tsiili ja Malaisia sulguvad välismaalastele.

Kui sellises olukorras suudetakse teha 10 või ka 100 testi on asi halb.  Mul pole kahjurõõm vaid kahju et ollakse sellises olukorras vaatamata sellele ,et tulemus oli ilmselge. Ükski loogiliselt mõtlev inimene ei saanuks öelda , et see võrkpalli mäng on ok .... 

Kahju on sellest, et kuigi oli info igal pool internetis uudistekanalites who jne siis meie terviseameti seisukohad olid nagu paraleelmaailmas...veelkord mul ei olw kahjurõõm vaid juhin tähelepanu asjaolule , et minu arvates pole vastavalt olemasolevale infole ( ja seda võiks ter iseametil nüüd küll rohkem olla kui minul kui lihtvaatlejal) reageeritud.

Lähedaste hoidmise vajadusest ja antud  haiguse tõsidusest kirjutasin juba veebruari lõpus märtsi esimestel päevadel tuginedes eelmainitud allikatele.

Olge hoitud!

Poolas ei saa ka ümber istuda

Norra sulgeb kõik lennujaamad...

USA keelab ka Uk ja iirimaa kodanikele sissesõidu

Kaduja...et sinu arust võiks kõik käia nii ringi nagu jumal juhatab... ja kõik teised on peale sinu lollid?

To isaac: eksid seal ka tõusutrend, samuti lähis ida

To Elo : Kahjuks 10 päeva pärast toimuva kohta ei oska keegi midagi hetkel öelda.

Ei tea kas Qatariga ja kui kaugele saab. Ilmselt transfer jääb hetkel alles. Ja eks neid teateid hakkab tulema järjest.

"Travellers from another 14 countries are banned from entering Qatar, the country's Ministry of Health announced. 

The ban covers Bangladesh, China, Egypt, India, Iran, Iraq, Lebanon, Nepal, Pakistan, the Philippines, South Korea, Sri Lanka, Syria and Thailand. Flights to and from Italy were already suspended. "

To Lumilee. Lihtsalt infoks.

Tulin Dubaist ja ntx UAE kodanikel on keelatud Taisse lennata seoses koroonaga ja minu arust vastupidi ka. Kuidas lennud toimivad kontrolli üle. Tais endas kindlasti hetkel probleemi pole veel

Tere.

 Minu reisimuljed siis Dubaist. Lendasin üle Riia Moskva. Dubais kõik toimib hetkel küll nagu tavaliselt, mallid , atraktsioonid,rannad rahvast täis ja mõned üksikud kannavad ka maski. Kuigi üks taksojuht siiski ütles, et viimase kuuga on turistide arv langenud ja tavapäraselt sellel perioodil on turiste rohkem. UAE kasutab cororna puhul agresiivset kaitset ehk siis haiged isoleeritakse ja peab siis arvestama võimalusega,et kui satute tulevikus mõne haigega koos näiteks hotellis olema siis hotell pannakse karantiini kindlasti. Seega tuleb kogu reisimise mõttes arvestada reisikindlustuse äkilise muutusegaa.. Väga hea viide oli Kadri postitus ja arvestada tuleb sellega ,et WHO võib mingil hetkel kuulutada välja pandeemia. Me võime siin jäädagi vaidlema kas gripp on ohtlikum või mitte aga tegelikult ei tea seda hetkel küll mitte keegi. Fakt on see,et gripp on tapnud rohkem inimesi arvuliselt kui corona aga fakt on ka see, et corona antud vormis on ainult pelgalt 2 kuud  tegutsenud. Mille hulgas Euroopas ca 3-4 nädalat . Fakt on, et gripi leviku puhul ei ole vist kusagil olnud juhtu kus ca nädala ja mõned päevad peale perioodi jooksul  on 3700 haigetunu kohta ( Itallia näite põhjal) surnud pea 200 inimest Nii kurb kui see ole siis kahjuks hetkel pole minul küll ühtegi argumenti mille baasilt  arvata, et põhimõtteliselt  haigusjuhtude kasv Euroopas sama hooga ei jätku.

Mis antud hetkel protsessi üle maailma vaadates toimuma hakkab on kindlasti oluliselt suuremad reisipiirangud kui hetkel ja väga paljude lendude tühistamine.. Osad maad suhtuvad sellesse tõsisemalt kui teised ja kui ühel hetkel on Eestis samuti 3000 pluss haiget siis on väga palju riike kuhu te ei saa reisida või siis peate istuma sisenemisel 14 päeva karantiinis. Seda reisikindlustus kindlasti ei kata. Ehk ,et hetkel on reissoovituste andmine kahe nädala pärast toimuvaks mõneti kohvi paksu pealt ennustamine.

Ei saa kahjuks välja toomata jätta tänast reisisoovitus Oudekki Loone poolt,et tulge aga Itaaliasse....

 Tänasega lisaks võrreldes eilsega 769 haigestunut( kokku 3858)  ja 41  surmajuhtumit (kokku 148)lisaks 351 raskes seisus

Mina  isikliku arvamuse kohaselt  küll ei soovitaks Itaaliasse hetkel reisida....

Vabanused. Olen natuke eksinud tõesti ja parandasin ka teksti. Mis aga ei muuda viirust vähemohtlikuks.

Siinkohal lõpetan ka selle teema  kommenteerimise, sest selline teemakäsitlus ei puuduta ju otseselt reisimist. Eks igaüks saab ise ametlikke andmeid lugeda ja teema üle mõelda. 

Päikest reisisellidele.

Traktor

1. Vaata linki kus on tabel ja kõik numbritega kenasti kirjas.

2. Eile oli  uudistes lugu sakslasest kes lendas iraanlasega Riiga oli lähikontaktis ja kellel tuvastati viirus. Ma ei saa 100% väita et ta just sealt viiruse sai aga see on ilmselgelt tõenäoline.

PS! Dubai kaubanduskeskustes rahva vähenemist näha hetkel pole, aga nagu juba ühes kommentaaris kirjutasin siis suhtutakse haigusesse ülima ettevaatlikusega (mis ei ole sama asi paanikaga ! Palun mitte segamini ajada.)haigestunud isoleeritakse ja kontaksed lähivaatluse alla. Rääkisin ka mõnede Hiina stendidega ja kinnitavad nagu ühest suust et asi on ohtlik aga nende maal kontrolli all ja euroopas suhtutakse asja arusaamutult kergekäeliselt. I

Kallid kaasarvajad. Üldiselt saab kõikides kommentaariumites jagada hetkel arvamused kahte leeri need kes arvavad, et pole hullu põeme läbi ja need kes seekord suuremale ohule kui tavalisele osutavad.

Toon välja mõned küsimused mis võiks eelkõige (!) endale ära vastata mitte mulle ega kellelegi teisele. See kas mu kommentaar kellelelgi meeldib või mitte on mulle täiesti ükstapuha. Ootaksin pigem argumenteeritud vastuseid mitte lihtsalt lahmimist. Muide meie staarperearst ütles ,et see haigus ju Eestisse üldse ei jõua siin paar nädalat tagasi ja neid arvajaid on väga palju ka teisi kahjuks peavad nad juba paari nädala möödudes oma sõnu sööma....

1. Jälgides  nakatunute arvu kasvu erinevates riikides toimub haigestunute kasv täpselt ühtemoodi. Ametlikud andmed siin https://www.worldometers.info/coronavirus/

Kas selle viiruse levik Eestisse jõudes peaks teisti käituma ja kui siis miks?

2. Suremuse protsent on ka enamvähem võrdne olenevalt riigi medtasemest. Siit neli küsimust. Kas meil saab see teistsugune olema viirus leviku korral? Kas 3000 haige korral 100 surnut on ok? Kas see on võrreldav gripilaadsete haigustega?Kuna haigus lööb ennekõike (aga mitte ainult) vanemaid inimesi kas siis meie emad-isad või vanavanemad jäävad puutumata viiruse puhangu korral?

3. Enamikes riikides käistletakse haigestunuid isoleerides ja kasutades väga rangeid turvameetmeid ning kontaktsed pannakse kodureziimile. Meie arvame, et me oleme kõige targemad ja teised on lollid? Muide nendes riikides, kus nii on käitutud on ka haiguspuhang olnud seni väikseim.

4. Tänaseks on haigestunud 100% Diamond Princessi pardal veel olevad inimesed.  See näitab selle haiguse levikuvõimekust. Ma ei saa seda tõestada aga olen enam kui kindel, et grippi poleks sellise nakkuvuse ja suremusega olnud.

5. Kodukarantiinis tekib küsimus kuidas tagatakse demokraatlikus ühiskonnas selle inimese kodus püsimine? Enda ausõna peal see enamikel juhtudel toimib aga masside puhul see kunagi ei toimi. Proovige 100 inimesega korraldada mingi üritus ja te näete ,et alati leidub neid kes käituvad teisiti kui juhised antakse ja neid inimesi pole mitte 1. Teiseks sellisel juhul tekib kohe järgmine küsimus, et kas pereliikmed kolivad siis välja ja kui siis kuhu? Või on nende nakatamine ok, et nad siis viiruse laiali kannaks? Iraanlane ka ei tundnud ju ennast Riias halvasti ometi suutis ta teisi nakatada, kui palju  on tänaseks veel selgusetu.

6. Eestis on viiruse testimise võimekus 60 testi päevas ,mis saab siis kui nakatumine  hakkab toimuma nii nagu Itaalias  näiteks? Või oletame ,et 100 inimest päevas? Kas testid jäävad ootele varsti on testi pikkus sedasi kuu aega. Loodan kogu hingest,et meie riiklik pool on sellele mõelnud kuigi vaadates vastuseid mis antakse igasugustele sarnastel  juhtudel siis ma ei saa kahjuks väga veendunud olla..

Nüüd tean ,et kohe hakkab tulema vastuseid paanika külvamine jne . Ei ! Asjasse tuleks mõistlikult suhtuda  ja ennekõike faktidele otsa vaadata ennekõike mõelda mida me saame teha selleks ,et see viiruse puhang Eestis jääks võimalikult väikseks ja võimalikult kontrolli all oleks.  Vanasõnade kasutajatale....parem karta kui kahetseda.... seekord siis väga tõsiselt.

Ma ei oleta ega spekuleericmidagi Lihtsalt püstitasin küsimuse.

Koduse karantiini puhul on minu küsimus kuidas tagatakse haige püsimine kodus? Kõikides postitustes olen kasutanud WHO andmeid

Nõus teatud juhtudel koduse karantiiniga aga kuidas te seda Eestis või euroopas ette kujutate reaalselt.Mis tagab et keegi välja ei läheks..ehk see ongi suureks puhangu põhjuseks Itaalias ja muidugi üsna varsti ka saksamaal ja prantsusmaal varsti

Jälgides viimaseid arenguid siis on ohumärgid reisimise osas suured lähitulevikus. Järjest rohkem riike paneb teatud piirkondadest reisimisele piiranguid. Hetkel ise Dubais ja siin kõik rahulik aga samuti on tühistatud kõik tulevased suuremad rahvaüritused, kontserdid jms. Kohalikud ei julge ka käimasoleval messil käia vaid kohtmised toimuvad eraldi ruumides ja mitte messialas. Külastajaid üldse väga vähe kuigi tõepoolest on võetud kasutusel tõsised turvameetmed alates termokaameratest, igal sammul saadaolevate desovahenditeni välja.

 Nüüd kui vaadata arenguid haigestunute kasvu osas mujal riikides ja meie tervishoiu süsteemi käitumist (panna haige kodukarantiini !!! ??? samal ajal käsitlevad haiget mujal maailmas kitlites-turvavarustuses arstid-öed ja ranged liikumsipiirangud, mille tulemusena  näiteks Hiina ongi saanud uute haigestunute kasvu kontrolli alla ) siis kahjuks kaldun arvama ,et  2-3 nädala pärast on meil haigestunuid 2000 ringis ja riigid panevad lihtsalt lukku uksed meie reisijate eest. Kas päris lukku või siis riiki sisenemisel 14 päevasesse karantiini.

 Samuti lootus kevade saabumisele ja soojale on nõrk lohutus, Pärsia lahe riikides kasvab nakatunute arv hetkel samuti vaatamata soojale ilmale ja päiksele.

Nagu ma juba avaldasin arvamust paar päeva tagasi siis kahjuks tulevad Itaaliast kurvad uudised mis kinnitavad ka haigestnute versus taevastele radadele rännanute protsenti 2000 haigestunut ja 52 lahkunut...ei aita siin ainult õige mõtlemine vaid peab olema terve mõistus ja hügieen ning riiklikud meetmed takistamaks nii palju.kui võimalik antud viiruse levikut

Kõik toimub transiittsoonis..ka kapslid on transiittsoonis. Viisat vaja pole

Corona vastu pole rohtu..isegi viiruse käitumine on suures osas selgusetu hetkel veel

Gripi vastu on mingi ravi siiski olemas.. fakt et Itaalias on hetkel 1200 +haigestunut ja 29 hukkunut...ro koefitsent  ka  ca 3 x suurem...

Tegelikult on Hiinas sama suhtarv. Hiina on selle veel kuidagi kontrolli alla saanud tänu väga rangetele meetmetele. Kuiigi täna haigestunute arv jälle tõusis vähesel määral.

Ehk siis minu küsimus tegelikult kuidas ja millistel alustel saaks seda gripiga kõrvutada?

Johtuvalt eelnevast tuleks minu arvates sellesse puhangusse ja haigestunutesse ning kolletesse seekord väga  tõsiselt suhtuda aga paanikaks ka põhjust pole.

Moskvas uue terminali ,mis detsembris avati, vahetus toimib nagu kellavärk. Kontollitakse passe, metroo viib ja aega kulus meil alla 30 min koos passi ja käsipagasi kontrolliga. 

Tipptundidel ehk rohkem, me olime seal 12 öösel. Tavapagas liigub muidugi automaatselt

Jõudsin Riia Moskva k

audu Dubaisse. Üheski lennujaamas temperatuuri kontrolli nähtaval polnud kui termokaamerad kuhugi peidetud pole nii, et kõiki ikkagi jälgitakse. Maske kandis Riias paar aasia päritolu inimest. Moskvas sama aga olid siiski ka mõned töötajad maskidega.Moskva Dubai lennuki täituvus 1/3 ehk siis praktiliselt tühi. Kohapeal suhtutakse asja rahulikult maske väga näha pole. Eile hommikul oli ka mingi kõrgema vene tervishoiu ametniku soovitus mitte reisida ilma erilise vajaduseta välismaale