Viimased kommentaarid

Veel paar punkti teadmiseks.

Netis oli info, et Mandalayst riigist ära lennates on tasu 10 dollarit. Seda polnud. Mandalays on erinevalt netis osaliselt liikuvast infost ebaturvalisuse kohta valeinfo.

Nn arheoloogia maksu nagu netia kirjas 25000 kyat ka polnud. Kyll on see makd olemas nii Baganis kui ka Inle juures.

Ärge jätke enda kätte Kyate 

 Neid ei saakasutada ntx Airasia lennukis ostmiseks lennuk tuleb ju Myanmarist ja samuti saa neid rahatähti vaheta ka Tai lennujaamades. Seetõttu kui kellelgi huvi siis jäi kätte 30000 kyati mis on ametliku kursiga kohapeal 20 dollarit. Vahetaks soodsamalt kui kellegi huvi ntx 12 Eur

Seda pidasingi silmas. Vaadates ka seda mis foorumis kirjas on igasuguse segaduse vältimiseks mõistlik pikemate otse puhul kasutada midagi muud peale auto rendi ja kuskil kohapeal võib rentida kas autot või rollerit või....juhiga autot kuidas soov on. Aga pole mingit mõtwt ise autoga sõits ntx Krabisse või Phuketisse või Koh changile või mis veel hullem chiang maisse...või siis sukelduda Bangkoki rägastikku. Olen ka ise kogu Kagu aasias kaasa arvatud suurlinnad ja India ntx ise sõitnud ja pole probleemi aga siin on mitu aga ..esiteks kogemused siinses liikluses...yldse sõidu kogemused ja kulutused versus risk kui mingi jama on.... igayks otsustab muidugi ise....

Hetkel Koh Lantal. Olen käinud Koh Samui.Koh Tao. Phuket Ao nang. Koh Chang. Lastele perega soovitaks Koh Lantat. Agoda kohapeal toimib imeliselt ja on odavam kui booking. Esiteks on hinnad odavamad. Lisaks saad bookides oma agoda kontole raha ja veel lisaks ka sooduskuponge. Kusjuures agoda jaoks oleks kagu aasias vaja kohalikku netti.  Euroopas on odavam booking.

Ette bookida pole midagi mõtet. Kui täpsem huvi kirjutage privasse. Transpordi osas toimib suurepäraselt ja mõistliku hinnaga saitwetransfer

Jääb mullegi arusaamatuks selle riski suurus Tais auto rentimiseks. Odavam ja mugavam on leida muud vahendid ringi kulgemiseks

Tehtud ..käidud.. nähtud. Selline ajakava on täitsa ok.  Keda siin hetkel väga pole on turistid kuigi peaks olema suht tippaeg turismiks. Kahtlustan, et kogu turisminduse sektor on langustrendis ja seda eriti Kagu Aasias. Pärliks seda maad ma ka ei nimetaks aga külastada tasub. Arvestada tuleks, et 90% kohalikke ei saa ka lihtsamast inglise keelest aru aga sellele vaatamata on alati ülimalt abivalmis ja sõbralikud. Kahjuks sellisel juhul ei pruugi just abi aidata. Hinnad pole ehk kõige odavamad aga mitte ka kallid. Tänavatoit ca 3 EUR per in. Värske Mahl kuni 1 EUR. Jah, alko on odav Kohalik korralik viski 1.7 eur 0.6 ltr. Ööbuss ok aga teede olukord siiski kõige paremat magamist ei kindlusta.  Templeid palju ja suht korras aga .... templite taga on prügimägi....raha kerjamine ka igal moel suhteliselt sage.  Üllatuseks oli Bagani elektrirollerite rohkus ja seal UNESCO pärandite vahel on tõeliselt mõnus vaikselt   kulgeda. Päikest reisisellidele:)

Leidsime siis üles. Eelpool olev aadress on õige ja krüpt asub templi tagaõues .Sissepääs on täiesti vaba.

Suur tänu Heiki! Huvitav lugemine ja  arvatavasti on aadress täpne ,  leian üles. 

Tänud veekord ja Päikest kõigile.

Kahjuks minul küll google vasteid ei anna...küsimuse esitasin peale vähemalt 20 esimee vaste läbi vaatamist...samuti ei anna täpset vastust kahe tegelase seiklused...jah nad on lôpuks templis aga kus tempel asub seda välja ei loe... otsing kwan yan shan või san ei anna samuti tulemusi
ma ju küsisin kus stuupa  asub.. Tean ,et Yangoonis see ju küsimuses ka kirjas....;)

Mina lendaks üldse Rootsist TUI'ga

Lennuajad klapivad Tallinna lendudega ja pileti hinnaks koos tln-sto piletiga ca 750 eur
Jääb seiklus ära ja lennuaeg mõistlik

Tere

1000 EUR paketireis tähendab lendu ja öömaja ühes kohas ( vastavalt siis valikule) ei rohkemat ehk kõik muu tuleb juurde maksta. Hetkel näiteks 517 EUR per inimene piletid Koh Samuile seega tuleks koos 14 päeva öömajaadega kahele ca 1500 EUR ja ei ole seotud  ühe hotelliga( kõrval kohe väikese paadisõidu kaugusel  Koh Phanang kuu pidudega ja  vaikne ilus saar Koh Tao
Tänavatoit on  praeguseks peaaegu samas hinnas mis meil. Sup ca 1,5-2,5 EUR, Õlu kallim kui meil, mahlad odavamad kui meil.
Ise  olen siiani 10 aastat vakstineeriamta reisinud Aasias ( pea kõik riigid) aga küsige perearstilt kui soov vaktsineerida mida soovitab samuti on palju infot erinevates foorumites. Talvel on seal kuiv periood ja kui dzunglisse ei lähe siis pole eriliselt suurema ohtu kui meil siin suvel.
Ekskurisoonid kohalikelt aga kapulemine ja "kõhutunne" on siinkohal olulised. Kui varem käinud pole siis võiks kohalikelt eestlastelt osta mis siis, et on kallim. Samas olen ka vene tuuride korraldajatelt ülihäid päevatuure templitesse ntx ostnud ja väga rahule jäänud( nende hinnaklass kohalikega sama)
 Tai on nii suur j a rikas maa oma muljetelt ,et ühe piirkonnaga saab ainult selle piirkonna mulje ntx Põhja Tai Chiang Rai ja Chiang Mai on täiesti erinev, Koh Chang on erinev, Phuket on erinev, Krabi on erinev, elevandi laagrid dzunglis, kohalikud külad mägedes, kõik on erinev ja 14 päevaga eriti palju ei jõua )
Peod on korralikud näiteks Phi Phil ( 365 päeva korralik klubielu). Sinna saab paadiga kiirelt nii Phuketist kui ka Krabist
 Parimaks reisikaaslaseks on avatud ja rõõmus meel ja oskus võtta seda maad nagu ta on ilma eelarvamusteta (see kehtib tegelikult nii terves maailmas üldjuhul).

 Suurimaks ohuks on uljus ja liigne alkohol!

Päikest ja Edu!
Tai on kindlasti väga tore maa!Hetkel on minu arvates parim lahendus helistada Inglismaale.

Piletid olid ostetud juba paar päeva tagasi kohe kui air asia kampaania algas...myanmari suunal muidugi väga soodsaid pileteid pole bkk  yangoon 30 ja mandalay bkk 38.

Rannapuhkus on plaanitud 9 p peale birmat krabis.
 Lihtsalt 1 p on varus..eks vaatame kohapeal kuhu see kulutada

Kontrolli saidilt https://www.checkmytrip.com aga sa pidid saama ju koodi kui maksid siis oli brauseris kinnituskood olemas. Peale seda saad sellelt lingilt kontrollida

Tänud . Teeme siis reisi plaanid ette. Ehk siis saab hotellist peale bookimist ka transfeeri kohta küsida. Samas olen leidnud ka paar saiti kus on erinevate saarte kohalikud praamiajad. Elik oleks mõistlik esimene päev õhtu ja viimane päev Males viibida nagu aru saan


Olen lennanud ise Aeroflotiga  Dubaisse ja seal oli küll teenindus ning toit ok. Kuna ise magan öösel siis ei tea ekraanidest suurt midagi. Aga lennu aega  (kestvus, ümberistumine, väljumisajad) silmas pidades  on see lend hetkel parim ja hind ka suht ok. 

 Ise vaatasin novembrit ja jaanuari

Hea kirjeldus. 

Endal minek jaanuar 2020.  Oskab keegi vastata. Kuidas on hotellide bookimisega kas bookida ette või otsida kohapeal ? Lui peasaarel maanduda ja ööbida ning otsida siis  järgmisteks päevadeks? On seal tavapärane aasia, et  paar päeva ette tehakse soodukaid või sel hetkel kõrghooaeg?

Minul on küll SEB PZU toiminud ..ka tuhapilv jms.
Päikest:)

Helsingi saatkonnast saad ka pikema viisa..

Angungile saab ka ( just sai Balilt tuldud) aga sinna on vaja 5-6 h üles ronida ja teist samapalu alla... põhiliselt käib rahvas tõesti Baturi otsas( 2 h üles teist samapalju alla)
Vajadusel võib mulle privasse kirjutada saan aidata asja organiseerida. Olemas kohapealsed head sidemed.

Saab startida üle saare lihtsalt sõit pikem 1...2 h. Start nagunii öösel. 

Hetkel momondos on minu arvates 2 valikut sõltuvalt kuidas tahta minna.. kas külastada ka Singapuri ( mis on seda väärt!) või mitte.
Aja kokkkuhoiu mõttes soovitan kasutada Finnairi  lennu kestus koos ümberistumsiega Tallinnast - Singapuri on 14 h.  hetkel oli võimalik reedel 2.11 õhtul kell 21.35  välja lennata Tallinnast  ja tagasi 19.11 lõunaks hinnaga 559.-  Singapur Bali edasi tagasi 149 sobiva ajaga kui kohe edasi lennata. lennuaeg ca 3 h aga samas võib ka ööbida kuid  ööbimine pole seal linnas just odavaim...
Samas on variant lennata Tallinn - Doha- Bali ümberistumistega max 2 h ja kogu lennuajaga ca 20 h hinnaga 629.-
 Otsustamise koht.
Ise ka Indoneesias 2-27.11 s.h mingi osa ka Balil ja 10 aastat aasias talviti ja mitmeid kordi Indoneesias käinud aga see maa on nii suur ja laipalgeline, et avastamist küllaga.
Päikest:)
A.
Nõus eelkirjutajatega...Indoneesia on päris omapärane ja mitmekihiline.
Pole ise Jakartasse jõudnud ( natuke Sulawesit, Bali ja Flores - Komodo, Rinca ja  sõidetud just autoga põiki läbi saare) Sügiseks piletid olemas algusega Jakartast.. plaan sama käia natuke Javal ja siis Lombok - lõppu natuke Balit.
Seega 10 päeva jaoks oleks variandid Flores või Lombok ( sõber külastas ja kiitis väga) ehedad indoneesia osad
Päikest:)
Mõlemad varianddi nii Chiang Rai - Chiang Mai kui vastupidi on ok.
 Ajalises mõttes mõtekam alustada Chiang Raist ja liikuda Chiang Maissse ja sealt siis tagasi
Saab kohapeal ekskursioonid planeerida nii ,  et algus ja lõpp on erinevas punktis.
edu !