Viimased kommentaarid

Nojah. Ma ei suudaks matkaautoga tiksuda. Aga edu !

Kui on auto renditud ja makstud, siis on alati keegi kohal ja ootab su ära. Nad teavad väga hästi, millised lennud hilinevad ja on kohal. Pidime Ajjacio'sse jõudma 22.00. Jõudsime kell 4 öösel, sest lennuk tuli Marseille´st ja hilines. Ja siis hilines ka meie reis. Oodati ära. Rendikontor veel helistas mobiilile, et millal jõuate. Ütlesin, et kohe kui lennuk tuleb. Tüdruk oli kohal. Andis auto võtmed ja kadus. Hertz oli.

Nojah. On ikka inimestel kannatust. Miks peab mingi liikuva vineerist telgiga nädalate kaupa tiksuma ? Hotelle ja hostel'eid ju jagub. Ja elektri, TV, WC  ja vee jaoks maksate ju rohkem kui hotelli eest.  Ju siis on niimoodi lõbus. 

Nojah. Rainer. Tee internet lahti ja vaata kuhu sa minna tahad. See, et kellelegi kuskil meeldib, ei pruugi sinu jaoks tõsi olla. Ikka omad valikud.

Sul pole ju andmeid, mille eest, mis kuupäeval ja kuhu kontole tasuda. Võta rahulikult. Kui nad tahavad su 10€, siis saadavad asja rendifirmale. Kui ei taha siis ei saada. Sinuga otse nagunii keegi ei suhtle.  Ära asjata paanitse. Kui tuleb rendifirmalt tasumise nõue, siis peaks maksma. Edaspidise rendi huvides. Kui tuleb otse itaalia politseilt miski patakas postkasti, mis on väga vähe tõenäoline, viska lihtsalt minema. Kui sulle tõkkepuu lahti tehti, siis sai keegi ilmselt aru, et on tegu tavalise totaka turistiga ja see teema ei huvita ammu enam seal kedagi.

Kaalud on ju Tallinna lennujaamas juba aastaid olnud ?

Viinis on taksod olemas. Olen oma silmaga näinud. Midagi maksab, aga ei ole üüratult kallis.

Mhmhh. Keegi käib siis Poolas riideid ostmas? Dechatlon'ist ma saan veel kuidagi aru. Aga seda muud saasta müüakse ju siin ka.

Nelisada nelikümmend neli hani. Kui sul reisihuvi on siis sõida. Muidu oledki hani ilma numbriteta.

Pole seal väga keerulist miskit. Istu rooli ja hakka minema. 1000+ km jõuab kiirteel ikka läbida. Väsitab jah, aga edasi saab ka ikka.

Mine sinnakuhu sind kisub. Teised ei oska seda vist küll soovitada. Ega siis kohas pole asi ju?

Ma pakuks, et tee oma trip ära nii nagu sul aega ja raha on. Kui meeldib ja jääb puudu, siis mine teine kord veel. Siis juba oskad arvestada.

Tallinnast München'isse ja sealt TAP'iga Lissaboni.

Mul tekkis samalaadne küsimus. Et kas pärast südaööd tohib saksamaal hamba proteesidega roolis olla? Ja kui tohib, siis millisel kiirusel?

Merilee !

Ega sa ei saa nagunii sellist autot nagu netis bronnid. Antakse, mis parasjagu olemas on. Tallinnas on ju enamus tuntud rendifirmasid olemas. Helista või mine kohale ja saada teada, mis ja kuidas. Ja kui netist bronnid, ei juhtu ka midagi erilist. Auto saad ikka.

Võtsime Avis'est jaanipäeva paiku. 240€ 2 nädalat. Lissaboni lennujaamast. Olime Lagoses. Midagi juurde ei küsitud, krediitkaardilt ei broneeritud. Anti Audi A3 avant. Mootor olematu, aga selle eest täitsa uus. 600km sõitnud. Ega väga ei kahetsenud. Pärast läks krediitkaardilt Via Verde maha. Oli vist ca 190€. Aga kuna N125 peal oli väga palju remonti, siis sõitsime kiirteel. Kõige pikem järjekord meie sealoleku ajal oli Hertz'is. Aga jah - Avis'es läks ka ca 1,5h enne ku auto kätte saime. Suvine aeg ja suht külastatav linn. Aga kõik oli tipp-topp. Ei nurise Avis'e üle.

Hämmastav, mida kõike küll ei küsita. Endal siis ilmselt pole mingeid soove ega tahtmisi. .... öelge meile ja me paneme tuli tagant väljas minama ? No see ei ole ikka päris normaalne.

Jah. On kindlasti erinevaid variante. Ise eelistaksin pärast Berliini A9 kasuks. Kindlasti on vahepeal tee remonte, aga suure osa ajast saab sõita päris päris kiiresti. Vahepeal isegi ei ole piiranguid. Need 500km+ saavad suht nobedalt tehtud.

Oleme Alhambras käinud 3x. Üks kord juulis ja 2 korda augustis. Ei olnud mingeid erilisi probleeme piletitega ega sisse saamisega. Võibolla oli juhus, aga mingit jama ei toimunud.

Tänud Norsu, et ei solvunud. Käsipagasi reeglid ei ole tõesti üle mõistuse. Kui on tahtmist enam asju kaasa sõidutada, siis võiks selleks ka maksevalmis olla. Ise ju valid, mida kaasa tassid.

No vot Norsu. Eksisin jah ja vabandan. Aga endiselt olen seda meelt, et õiges mõõdus ja kaalus asja annab korraldada. Ja + Raivole. Kui ikka tasuta saab, siis on saadud.

On siis keeruline mõõdus ja kaalus kohver timmida? Miks peab midagi hirmkavalat hakkama leiutama. 20kg on lubatud ju.

Parkimiskoha otsimise-tiirutamise peale ikka leiab. Isegi kui see päris Monacos sees ei ole. Vahel on vedamist ka. Aga seal väga pikalt olemise mõte ei ole vist tõesti väga mõistlik. Seda ei ole mitmeks päevaks. Pigem siis rohkem selle episoodi rannikult. Parkimisega on seal igal pool keeruline. Nizzas ka. Kuigi on suhteliselt suur linn. Samas kui parkimiskoha saate, kannatab palju jalgsi kõndida. Nizza promenaad on päris pikk, aga mitte igav. Saab ka linna sisse põigata. Rongiga saab linnu vahetada. Monacost võib Monte-Carlosse jalutada. Paar Heinekeni ja oledki kohal.
Kui on palju aega võib õhtul Nizzast laevale minna ja olla hommikul Corsikal. On huvitav.
Oleneb sellest, kaua Te sealkandis kavatsete pusida.
Kütusekulu sõltub ju ikka autost oluliselt.

Kas Sa netist tõesti midagi ei leia, mis Sulle huvi pakuks ? Ja kui ei leia, siis miks sinna sõita ?