Viimased kommentaarid

Fotografeerida ei lubatud. Turvad olid kohe kohal. Ei tea. Võibolla on midagi muutunud või räägime erinevatest asjadest.

Jah Valeria. Tuleks. Me saime kohe sisse. Ilmselt oleneb päevast.

Nojah, siis Sa ikka seisadki seal leti ees ja jahud. Kas 3ne bemm või Audi A4. On ikka keeruline küll. Lepingu tingimused saab kodulehelt läbi lugeda, mis on suht ühesugused. Võta auto ja mine. Jutt käib sellest, et mis sa seal letis jahud. Öeldakse ju alati, mis autod on saadaval. Paremal juhul jäädki oma manuaaliga A4-ja ootama. 

Võibolla kaaluksite Milano lähedal asuva Santa Maria Della Grazie kirikus asuva 'Püha õhtu söömaaja' nägemist? Sinna on suur tung ja piletid ja aeg oleks kaval netis bronnida. Paremal juhul saab ka kohe. Meil vedas. Ootsaime vast 15min.

No Vatse - ei oska sinu seisukohta hinnata. Eelmisel suvel Ajjacio's oli auto Tallinna Hertz'ist küsitud ja täiskindlustusega makstud. Tütarlaps letis tegi juhilubadest ja ID'st koopia ja andis võtmed.  Sel suvel Fiumiciono lennujaamas sama moodi. Lissabonis 2017 oli meie nn auto just ära antud. Noormees pakkus, et annan teile veidi parema sama hinnaga. See tulevat just pesust. Saime Audi A3 Avant'i. Äkki ei pea nii sügavale kaevama. Autot on vaja ja pole oluline milline see on. Peaasi, et sõidab. Sina oled võibolla see inimene, kes suudab rendiauto leti ees ca 1h seista ja jahuda selle tüdrukuga, kes autosid annab. Ja seisad ja jahud ja kõik seljataga ootavad. Saad oma 20€ võitu ja ....

Midagi nii räpast nagu Itaalia teeääred ja rannad annab ikka otsida.

Nojah. Ma ei suudaks matkaautoga tiksuda. Aga edu !

Kui on auto renditud ja makstud, siis on alati keegi kohal ja ootab su ära. Nad teavad väga hästi, millised lennud hilinevad ja on kohal. Pidime Ajjacio'sse jõudma 22.00. Jõudsime kell 4 öösel, sest lennuk tuli Marseille´st ja hilines. Ja siis hilines ka meie reis. Oodati ära. Rendikontor veel helistas mobiilile, et millal jõuate. Ütlesin, et kohe kui lennuk tuleb. Tüdruk oli kohal. Andis auto võtmed ja kadus. Hertz oli.

Nojah. On ikka inimestel kannatust. Miks peab mingi liikuva vineerist telgiga nädalate kaupa tiksuma ? Hotelle ja hostel'eid ju jagub. Ja elektri, TV, WC  ja vee jaoks maksate ju rohkem kui hotelli eest.  Ju siis on niimoodi lõbus. 

Nojah. Rainer. Tee internet lahti ja vaata kuhu sa minna tahad. See, et kellelegi kuskil meeldib, ei pruugi sinu jaoks tõsi olla. Ikka omad valikud.

Sul pole ju andmeid, mille eest, mis kuupäeval ja kuhu kontole tasuda. Võta rahulikult. Kui nad tahavad su 10€, siis saadavad asja rendifirmale. Kui ei taha siis ei saada. Sinuga otse nagunii keegi ei suhtle.  Ära asjata paanitse. Kui tuleb rendifirmalt tasumise nõue, siis peaks maksma. Edaspidise rendi huvides. Kui tuleb otse itaalia politseilt miski patakas postkasti, mis on väga vähe tõenäoline, viska lihtsalt minema. Kui sulle tõkkepuu lahti tehti, siis sai keegi ilmselt aru, et on tegu tavalise totaka turistiga ja see teema ei huvita ammu enam seal kedagi.

Kaalud on ju Tallinna lennujaamas juba aastaid olnud ?

Viinis on taksod olemas. Olen oma silmaga näinud. Midagi maksab, aga ei ole üüratult kallis.

Mhmhh. Keegi käib siis Poolas riideid ostmas? Dechatlon'ist ma saan veel kuidagi aru. Aga seda muud saasta müüakse ju siin ka.

Nelisada nelikümmend neli hani. Kui sul reisihuvi on siis sõida. Muidu oledki hani ilma numbriteta.

Pole seal väga keerulist miskit. Istu rooli ja hakka minema. 1000+ km jõuab kiirteel ikka läbida. Väsitab jah, aga edasi saab ka ikka.

Mine sinnakuhu sind kisub. Teised ei oska seda vist küll soovitada. Ega siis kohas pole asi ju?

Ma pakuks, et tee oma trip ära nii nagu sul aega ja raha on. Kui meeldib ja jääb puudu, siis mine teine kord veel. Siis juba oskad arvestada.

Tallinnast München'isse ja sealt TAP'iga Lissaboni.

Mul tekkis samalaadne küsimus. Et kas pärast südaööd tohib saksamaal hamba proteesidega roolis olla? Ja kui tohib, siis millisel kiirusel?

Merilee !

Ega sa ei saa nagunii sellist autot nagu netis bronnid. Antakse, mis parasjagu olemas on. Tallinnas on ju enamus tuntud rendifirmasid olemas. Helista või mine kohale ja saada teada, mis ja kuidas. Ja kui netist bronnid, ei juhtu ka midagi erilist. Auto saad ikka.

Võtsime Avis'est jaanipäeva paiku. 240€ 2 nädalat. Lissaboni lennujaamast. Olime Lagoses. Midagi juurde ei küsitud, krediitkaardilt ei broneeritud. Anti Audi A3 avant. Mootor olematu, aga selle eest täitsa uus. 600km sõitnud. Ega väga ei kahetsenud. Pärast läks krediitkaardilt Via Verde maha. Oli vist ca 190€. Aga kuna N125 peal oli väga palju remonti, siis sõitsime kiirteel. Kõige pikem järjekord meie sealoleku ajal oli Hertz'is. Aga jah - Avis'es läks ka ca 1,5h enne ku auto kätte saime. Suvine aeg ja suht külastatav linn. Aga kõik oli tipp-topp. Ei nurise Avis'e üle.

Hämmastav, mida kõike küll ei küsita. Endal siis ilmselt pole mingeid soove ega tahtmisi. .... öelge meile ja me paneme tuli tagant väljas minama ? No see ei ole ikka päris normaalne.

Jah. On kindlasti erinevaid variante. Ise eelistaksin pärast Berliini A9 kasuks. Kindlasti on vahepeal tee remonte, aga suure osa ajast saab sõita päris päris kiiresti. Vahepeal isegi ei ole piiranguid. Need 500km+ saavad suht nobedalt tehtud.