siilimutt

Rändur, liitus Tripiga 6 aastat tagasi

3 meeldimist
5 postitust
15 kommentaari

7 külastatud riiki, 4% maailma 195st riigist

11 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Cocoboco tore, et alati on keegi, eks lendab kohale ja hakkab nähvama ning targutama. Aimasin kohe, et siia kirjutades ka vastu näppe saab.

Just jõudsin Sardiiniast tagasi. Mööda rannikut sõites mägiteed, küla siin, küla seal,  eks see ole muidugi kena mõnda aega. Rannad on tõesti ilusad, igale maitsele midagi, sinise vee ja valge liivaga, kiviklibused, suuremad koos traditsiooniliste prillimüüjatega, aga leiab ka väikeseid soppe, kus vähem rahvast, nimesid kahjuks ei mäleta, vaatasime lihtsalt google mapsist, kus kollane laik on :) Bosa linn oma värviliste majade ja kitsaste tänavatega oli tore jalutada, paar ööd olime Cala Gonones, mis oli mõnus (ilmselt ka sellepärast, et veel polnud palju turiste),seal saab rentida paadi (lube pole vaja) ja mööda rannikut vurada, vaadata kaljusid, koopaid, peatuda randades, kuhu muudmoodi ei  saag,  Cala Goloritze jne, üldiselt hea moodus mõned tunnid mööda saata. Jõudsime ka lõunasse Sant Antioco saarele, Calasetta oli nunnu ja Sant Antioco linn ise ka vahva. Hinnad nagu Eestis, noh vein pisut soodsam :) Üldiselt, ega midagi erilist vaadata polnud, niisama tšillimiseks kena küll. 

Kinnitan, et Lipel müüakse ka õlut :) lipele jõudes tegelikult on nii, et ega seal keegi midagi ei kontrolli, seisad pmst rannal ja ootad, et templid passidesse lüüakse. 

2016 talvel tulles HoChi Minhist oli ümeristumiseks ka 1,20 aega. Loomulikult väljalend hilines ja loomulikult me ei jõudnud Eesti lennule  (maandusime täpselt siis kui Eesti oma lahkus. Hiljem üks lennujaama töötaja teatas,et see on neil täiesti tavaline, et nad Aasiast tulles hilinevad). No ja siis hakkas huumor pihta, sel õhtul polnud enam ühtegi võimalust Eesti poole saada (maandusime 20 ajal), järgmine lend oli hommikul Aerofloti endaga. Otsustati meid paigutada lennujaama juures olevasse hotelli (oli üsna palju rahvast, kes kõik erinevatest lendudest maha jäid), aga see protsess oli erakordselt aeglane ja vaevaline, keegi midagi ei teadnud (justkui juhtuks selline asi esimest korda), infot ei jagatud, jooksutati lennujaamas ühest kohast teise, igas letis saime kergelt sõimata, suhtumine oli jube vaenulik justkui me ise meelega oleks soovinud sinna jääda ja kindlasti oli meil plaan Venemaa avarustessse pageda. Lõpuks me vist jõudsime hotelli 2-3 ajal öösel (hotelli tohtisime siseneda kuskilt töötajate tagaustest range järelvalve all ning hotellitoa ukse taga tehti koopiamasinaga meie dokumentidest igaks juhuks veel paarkümmend koopiat)  ja äratus oli juba paari tunni pärast, et siis istuda külmas lennukis, mis kuidagi  ikkkagi Tallinna poole õigel ajal startida ei suutnud. Oli väga meeleolukas. Selle aasta algul Bangkokist tulles läks paremini, küll aga soovisid nad väga agaralt hakata passe kontrollima juba parktiliselt õues ja kogu suure lennukitäie inimeste passe vaatas üle tervelt kaks töötajat :) Oli jälle tore.

24.02 tähistab vähemalt 4 inimest Koh Phanganil (haad yao)

Koh Lipel oli väga okei (puhas ja mõistliku hinnaga) majutus The Reef https://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g1024140-d1739558-Reviews-The_Reef_Hotel-Ko_Lipe_Satun_Province.html Pole küll rannas, aga Lipel on kõik lähedal :)

Selle aasta veebruaris Sihanoukville-Ho chi Minh, lahkus enam vähem õigeaegselt ning ei jäänud küll millegi eriti halva poolest meelde, tavaline Aasia lennufirma.

Kaasas oli niipalju dollareid kui viisa jaoks lennujaamas vaja läks ning väike stardiraha dongides, et tasuda nt takso eest ning ülejäänu juba võtsime töö käigus atm-st. (120 euro eest donge võttes oli teenustasu umbes 4 eurot)

5 päeva tagasi sisesin läbi saigoni lennujaama vietnami, eelnevalt telliud netist approval letter mitmekordseks sisenemiseks. Seda paluti näha ka tlna lennujaamas, moskvas (miskaudu tulime) enam mitte. Passi, kinnituskirja passipildiga ja tädetud ankeedi annad landing visa luugis ära ning jääd ootama kuniks su nime hüütakse, mingit loogikat sellel järjekorral ple, meil õnneks võttis ca pool tundi aega. Nime kuuled, sibad maksmise luugi juurde, tasud ja saad passi ning kogu lugu.

2016 jaanuaris Langkawi-Lipe-Langkawi. Viisat ette ei teinud, läksime Langkawi Telaga sadamast (http://telaga-terminal.com/langkawi-lipe-return-trip.html), seal korjatakse passid ära, tagasi saad Lipel juba koos viisaga ja hiljem tagasi minnes sama skeem. Praamipileti ostsime enne samalt saidilt netist ära. Nii palju ka infot, et Lipel puudub kai, longtailid tulevad praamile vastu.

Vaatan just Tln-Ho Chi Minh pileteid jaanuariks ja Aeroflotiga on väga kena hind momondos (470,-). Aga mingi ebaratsionaalne tõrge on selle lennufirma suhtes, ei tea miks. Eelnev jutt siin täitsa viisakas, aga lükake veel natuke ümber seda minu tõrget, kes viimasel ajal aeroflotiga on rännanud, eriti, kes sama otsa lennanud?

Veebruaris sai ööbitud Langawil Pantai Cenangil odava otsa hotellis Huda Inn http://www.agoda.com/huda-inn/hotel/langkawi-my.html. Kui palju raha raisata ei soovi ja ühtlasti ka hotellis vaid magamas käia, siis kärab küll. Mingit liigset luksust seal pole, aga oli enam-vähem puhas, voodiputukaid ei paistnud. Randa 5 min jalutamist.

Kas see viimane väide, et buss ootab Gironas alati viimase lennu ära, vastab kindlasti tõele? Lend nimelt jõuab alles 23.55 ja viimane buss peaks samas lahkuma 23.45. On kellelegi lähiminevikust kogemusi, kas kindlasti asi toimib?

** sellele küsimusele ei peagi vastama, sest poolblondiinina ei märganud ma, et ka uuel kuupäeval läheb veel buss kell 00.15 :)

http://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g189180-d5482418-Reviews-Taberna_do_Barqueiro-Porto_Porto_District_Northern_Portugal.html Väga äge käre tädi toimetab seal, menüüd pole, portsud on jõulised, hinnad soodsad ja paistis, et ka kohalikud käivad tädi juures söömas. Peenem ja kallim (ilmselt ka mitte väga kohalikele), aga samas väga hea portvein valikuga ja maitsvate tapastega jäi meelde Wine Box- http://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g189180-d6782625-Reviews-The_Wine_Box_Vinhos_Tapas-Porto_Porto_District_Northern_Portugal.html Üldiselt on nagu ikka- kui hoida eemale lamineeritud viies erinevas keeles oleva menüüga kohtadest, võib täitsa hästi näkata.