trip-krainetrip-ukraine-dark

Muqu

Reisisell, liitus Tripiga 1 aasta tagasi

40 meeldimist
13 postitust
61 kommentaari
 

11 külastatud riiki, 6% maailma 195st riigist

2 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Mul lõppes eelmine õhtu ka hilise söömaaja ja veiniga (õnnestus pastade ja tiramisude vahele küüslaugulist kartuligratääni süüa), seda vähem tahad hommikul kuhja magusaid saiu näha, veelgi vähem neid süüa :) Pikk päev ringijalutamist ees, aga sai ja kook pole ju toit. Ega vist praetud ritsikaid ka hommikukohvi kõrvale taha, vahemereline on ikka üks leebemaid.

Ütlen ainult seda, et Ciampinos võeti kontrolli tõsisemalt kui mujal. 

Mulle jäi neid testitelke paaril korral jalgu küll, aga et pole vaja, siis aju täpselt ei fikseerinud. Mu meelest oli Termini jaamas üks selline koht.

Sain sealt täna väga kena ja põhjaliku vastuse, millist just vaja oli. Vahepealsed vastused polnud lihtsalt piisavad: see oli ühekordne pakkumine (pole ju, rahakott on aktiivne), või et: nendele broneeringutele soodustus ei laiene (aga miks?). 

Eelmisel korral oli see 10% tagasi päris meeldiv tõesti. 

Noh kokkuvõttes oli vastus ikka see, et soodustused on hotelliti, ja ka siis sõltub hotellist, millisele toale ja mis kuupäevadel, soovitati kõik broneeringud sisselogituna teha ja uudiskirjadel silm peal hoida.

Tulin eelmisel nädalal oma Itaalia-tuurilt tagasi. Lend Ryanairiga Rooma ja tagasi, vahepealsed otsad rongide ja autoga. 

Esimest korda elus kutsuti väravas pistelisse lõhnakontrolli. Kange kiusatus oli üles tunnistada: "Burberry, my Burberry", aga igaks juhuks ei teinud seda. 

Tallinnas küsiti vaid ID-kaarti ja hüüti järele: "Covid pass on?". Hüüdsin vastu: "Jah, ikka!" :)

Seda plf-i ei küsinud mitte keegi mitte kusagil.

Mask oli lennukis, rongis, restoranis-kohvikus, ühes muuseumis küsiti Green passi, oli vaja vetsu minna :)

Tagasi tulles kontrolliti nagu rohkem. Ja maandudes maskivaba Eesti pinnal kiskusid eestlased maskid eest, väljamaalased võtsid hiljem ettevaatlikult eeskuju.

Kiidan ka Antibes'i, just need mõnusad liivarannad, vanalinn. Ja lühikese rongisõidu kaugusel Nizzast.

Mul pole booking.comi vastu midagi, hea otsingusűsteem ja kõik on toiminud. Usaldusväärne. Pole tihti ise maksma pidanud ja see rahakoti teema oli natuke uus. Hea teada.

Kuna seda esimest broneerimist enam täpselt ei mäleta, siis ehk oli mingi kood tõesti. Tore on muidugi seda mänguraha seal rahakotis näha, aga sisselogituna sain ilmselt mingi muu soodushinna ja lõpphinnas polnud väga vahet. Ju nad vastavad mulle veel midagi. Selle rahakoti juures ongi suures kirjas: mida rohkem broneerid, seda rohkem saad tagasi, vähese booking.com kogemusega jäin seda lauset uskuma :)

Täitsin just ka selle vormi ära, tekitas mõnevõrra paranoilise tunde, kui palju ikka teada tahetakse ja mingit paragrahvi mainiti ka, kui valeinfot annad. Hotelli indeksit ka peast ei teadnud. Kuna elan Itaalia reisil mitmes erinevas kohas ja kirja panna sai vaid

esimese (no ma ehk ei püüdnud piisavalt), siis ma ei teagi, olen nüüd kriminaal või mis :)

Usun, et iga normaalne inimene tunneb praegu Ukrainale südamest kaasa, ja eestlasele on lisaks väga tuttav ka raev, sest see ülbe vaenlane on ajaloost tuttav. Kõik need on väga tugevad tunded, mida päev-päevalt läbi elada. Anneta ja aita kui palju saad. Aga ühe hullunud ja peatselt põrgusse siirduva Putini pärast elu pausile panna ja oodata, mida ta järgmiseks teeb? 

Olen üsna kindel, et ma ei broneeriks praegu uut reisi, aga juba broneeritud reisi, majutusi ja muud transporti -  kindlasti ei tühista. Kui maailm kuu lõpus vähegi alles on (Putin loodetavasti eriti mitte), siis lendan 2 nädalaks  lõunapoolsesse Euroopasse. Ju see meeleolu pole väga lõõgastunud (praegu jälgin iga väikestki sõjauudist, lootuses, et Ukraina ikka ja jälle peale jääb), aga parem hingan vahepeal natuke teist õhku ja räägin inimestega, kes asja veidi kaugemalt näevad. Ja kurnan neid kindlasti valgustavate detailidega. 

PS Ma poleks vist lähivõitluses ka kuigi efektiivne.

Olin seal eelmise aasta augusti lõpus, elasin Genovas ja käisime rolleriga mööda Liguuria rannikut kimamas. Ka Genovas on päev-paar ühtteist ajaloolist ja arhitektuurilist vaadata, aga siis võiks võtta suuna ranniku poole. Liguuria on haruldaselt kaunis paik.

Kuna sõitsin mitmest rannikul asuvast rongijaamast mööda, siis kujutasin hästi ette, et kui Genovast rongiga suunaga La Spezia poole sõita, kuskil Rapallo kandis maha kobida, kuskil seal mingi ajutine kodu leida, rattad rentida ja nendega ringi sõita, võiks see kõik kokku väga tore olla. Näiteks käänuline teekond ülalt alla Portofinosse on veel kaunim kui Portofino ise, rattaga või jala näeks rohkem. Selliseid teekondi on seal teisigi avastada. 

Vapustava toiduelamuse sain mitte peenemates restoranides, vaid  La Baracchetta di Biagio's. Menüüs on 5-6 erinevat ja üsna ilmetut plönni, mis kõik maitsevad lihtsalt taevalikult. Lihtne majavein karahvinis juurde... Populaarne koht ja  maja on tihti üsna täis. Soovitan üles otsida ja mitte end lõhki süüa :)

Wizz on tõesti tubli, 22.01 küsisin raha tagasi ja juba 27.01 oli kaardil. 

Võib-olla õnnestub nendega kord lennatagi :)

Natuke surfasin veel ja õnnestus leida õige koht ja tagastus töösse anda.

Kui kellelgi veel vaja, siis leiab: booking/confirmation nr/otsi ja pikemas tekstis on link: wizz credit converse trallallaa. Tuleb lisada ise ka pangaandmed. Lubavad max 30 p jooksul tagastada. Wizzairi konto läks igatahes nulli, loodan, et on hea märk :)

Üks küsimus veel siiski: kuna ainus variant oli paigutada see +120% refundi oma Wizzi kontole, siis nüüd istub see seal. Jutt oli juures, et saan soovi korral sealt oma 100% raha krediitkaardile tagasi, aga valikuid taotluseks pole. Kahtlustan, et neile meeldib, kui see raha seal hoiul on, aga mulle mitte :)

Ehk peaksin olema kannatlikum, äkki tuleb neilt mingi kiri veel. Kuidas kogemused on, kirjutasite-helistasite?

Ikka oli vara jah, täna hommikul sisse logides on broneeringul nii rebook kui ka refund küljes, saan ära teha. 

Wizz tundub muidu sümpaatne. Imelik tundus see, et paari päeva jooksul kõik märtsi varasemad lennuajad kadusid ja jäid just need öise maandumisega, alates 28.03. Seepärast ei tahtnud rohkem riskida.

Kuna tahan hakata majutusi ka bronnima, siis buukisin täna juba Ryanairi lennud ära, sain päris palju soodsamalt, ja minu jaoks boonus, et saan vahelduseks Boeinguga lennata. Ryanairi suhtes on tunne ka palju kindlam. Maandub hilisõhtul, aga siiski veel normaalsel ajal. 

Wizzi lend oleks olnud 24.03, nad nihutasid 28.03 peale.

Ja üldse oleks aeg hakata rohkem tegelema nende "kaasuvate haigustega", mille puhul koroonasse/grippi haigestumine fataalseid tagajärgi võib anda.  Rasvumine, suitsetamine, ülemäärane alkohol, täiesti vabatahtlik rämpstoidu-dieet. Ausalt öeldes ajab tiba närvi, et pean katma oma näo maskiga ka selliste inimeste heaks, kes ise oma tervise eest üldse ei hoolitse.

Koroona saab läbi siis, kui selline otsus julgetakse vastu võtta. Pakun, et 2023. a suvel ongi kõik ok, aga igaks juhuks venitatakse otsusega sügiseni: nii et september 2023.

Loodan muidugi, et see juhtub aasta varem, aga olles seda paanitsemist kõrvalt näinud, siis...

Õnneks pole koroona minu reisimist seganud, sest reisin Euroopas. Maskikandmisest tahaks küll vabaneda, eriti jabur on see õues maski nõudmine, 

Eestis on asi ikka väga mõistlik olnud.

Olen ka muidu aeglane sööja, aga  lennukilõunat söön eriti kaua. Arvatavasti ongi lennukilõunate müük tugevalt tõusnud :)

Napoli oli mu esimene Itaalia reis ja väga võimalik, et hullult armunutena ei näinud me selle koledust, vaid rohkem ilu :) No muidugi tundsime siiski ka haisu, sest 2013. oli just see prügivedajate streik ja prügi vedeles tänavatel kuuma päikese käes. Geto ja Riviera kõrvuti. Selline huvitav linn, aga Sorrento oli siiski meeldivam. 

Rongiga Firenzesse ei võta kuigi kaua, võiks üle vaadata tõesti. Ja ehk mingeid väikseid huvitavaid kohti näen ka, eks see kõik veel kujuneb reisi käigus.

Suremisest ei unista, aga väga meeldib lennata ja lennukiga alla kukkumine oleks mitmes mõttes parem viis suremiseks kui haiglas torude küljes kustuda vm. Et aga koos kukuksid alla ka teised, siis seda varianti ei kaalu :)  Kõik NG lennuõnnetuste filmid ära vaadanud, isegi enne reisi ei häiri - sealt just näed, kui harva seda juhtub ja kui suurt tööd on aegade jooksul tehtud, et need vead ei korduks. Unerohtu ma just ei soovitaks, sest väiksemad ohud on lendamisega ikka olemas, võiks olla võime adekvaatselt reageerida. 

Äkki saaksid kuidagi tasapisi muuta oma suhtumist lendamisse, see võib ju ka fun olla.

Reisiaasta oli super, sest reis kujunes veel toredamaks, kui oskasin oodata. Kuna ma üle 1-2 korra aastas nagunii kaugemale ei reisi, siis ei tea ehk paljudesse kohtadesse tahta. Aga mulle on tähtis, et see vähene oleks nauditav. Eelmisel aastal Lõuna-Prantsusmaal oli ka põnev ja arendav, seekord põrutasin Nizza kaudu kohe edasi Liguuriasse: Ventimiglias öö (oleks võinud tegelikult paar ööd vötta, ilus linnake ja tuba oli maru kõrgel linna kohal, rõdult võrratu vaade), siis rongiga Genovasse ja ülejäänud tripid olid kõik vaatega rolleri tagaistmelt, läbi sai proovitud ka 160 km/h kiirteel ja koos rekkadega tunnelites. Jäin täitsa ellu. Mõistsin, et just see ongi kõige õigem viis Itaalia ilu nautimiseks - nii lihtsalt näeb kõige rohkem (peaaegu nagu linnulennult), sest nägema peab. Itaalia on muidugi ilus maa, Põhja-Sardiinia mäed ja rohelus lummasid kunagi, aga nüüd ma kahtlen, kas Liguuriast kaunimat paika maailmas üleüldse leidub. Peamised turismimagnetid nagu Cinque Terre jm jäid isegi külastamata. Aastal 2022... Kuna Roomast olen seni vaid korra rongiga läbi sõitnud, siis mõte ongi Rooma lõpuks üle vaadata. 3 päeva seal ja muul ajal uuriks ümbruskonna linnakesi ja loodust. Sellega saaksin ehk Itaaliale n-ö punkti panna.

Vatse, aitäh info eest! 

Teemaga pole jah vaja rohkem edasi minna, lähen lihtsalt Prantsusmaa kaudu Liguuriasse ja pärast tulen tagasi. Tavaliselt ikka asjad sujuvad. 

Eks moded ikka lõpuks tegelevad ka mu pöördumisega ja lähen siit iseseisvasse ellu. 

Ikka parimat! ;)

Moded on vist puhkusel ja mina ikka veel siin.

Jochen, eks ajakirjanikud tahavad ka elada, iga uus infokild on väärtuslik, ehkki ei pruugi olla vajalik. 

Eelmisel kevadel mindi paanikasse ja pingutati kõvasti üle, nüüd minnakse jälle paanikasse, ehkki kogemus on olemas ja võiks juba natuke endasse usku olla, et olukord on kontrollitavam kui varasemalt. Optimismi napib.. Aga minust ei saa pessimisti. Ja tegelikult ei meeldi mulle üldse haigustest rääkida. Nagu maailmas muud enam polekski. Tegelikult on kõik muu ka alles, aga nähtav on see, millele keskendud.

To: Tur1st

Olin siin (liivakastis) sel põhjusel, et see oli fun. Kui natuke teisiti mõtled ja selle eest liivakühvliga piki pead antakse, sest teisiti mõelda on vale, siis see ei ole enam fun, vaid rikkus tuju ja tegi kurvaks. Ometi ei sunni ma mitte teisi niimoodi elama, vaid tahan ise oma elu ja tervise üle otsustada. Eks selles miski loogika muidugi on, kui kahe poole vahel seisad, siis saad paratamatult peksa mõlemalt poolt. 

Vaktsiini vajalikkusest ja kasuteguritest räägivad kõik kanalid ja see teema ei ole väga huvitav.

To Viktor: vabandust, aga mu "imelik" vastus oli mõeldud Tur1stile

To Vatse: aitäh, et oled endiseks jäänud. Natuke nagu värske õhk.

To: tur1st, Hiina meditsiini all ei pea ma küll rahvameditsiini silmas, vaid seda iidset teadmist, mis arvestab inimest kui indiviidi. Päris toimiv süsteem, enda tegelikke vajadusi kuulata ei tohiks ju olla kellelegi üle jõu käiv. 

Paljud siin räägivad endiselt intelligentset juttu, aga mingi sisemine inimlik vabadus on ära kadumas, rääkimata sõbralikkusest. Ma parem kaon ka, kuigi seda kontot pole üldse lihtne kinni panna, ei käigi ühest nupust :) 

PS Olen nüüd kindlasti tunduvalt vähem ühiskonnaohtlik oma QR Jansseniga, kui see kedagi rahustab. Minu jaoks lihtsalt aja ja raha kokkuhoiu eesmärgil tehtud sundotsus, loodetavasti halvemate tagajärgedeta.