Muqu

Uus kasutaja, liitus Tripiga 1 kuu tagasi

9 meeldimist
3 postitust
15 kommentaari
Viimased kommentaarid

Oleneb, mis kell lennuk Riiast väljub, kuidas praegu Tallinnast väljuvate lendudega on  kas sinu lennu ajaks soodsat hinda on ja kus sa ise elad, aga muidu soovitaksin Airbalticust Tallinn-Riia lennu võtta. Vahel satub just mõne kirsiga sooduka peale.

Vaatasin üle, praegu on 64 euri, mitte just väga soodus, aga kiirem.

Isaac, see transfeer oli mul Tallinna bussijaam - Riia lennujaam LuxExp piletihinna sees, n-ö ümberistumisega. Kui oleksin lugenud inglisekeelset lauset, oleksin transfeeriga kohtunud, aga kuna lugesin eestikeelset lauset, sain seikluse. Olen elus väga paljudest ohtlikest olukordadest elusa ja tervena välja tulnud, lihtsalt polnud minu valik kell 3 öösel kogu oma varandusega keset Riia linna jääda. Koroona tõttu oli ööelu välja surnud, taksosid polnud, see üks õnneks oli. Aga miks mina pidin selle 25 eurot lisaks maksma, kui mul oli bussipilet ostetud?

Mul vastupidi - lennufirma oli väga vastutulelik ja püüdlik, bussifirma puiklev. No ma tõesti ei vajanud seda pakutud piletit, ei sõida ju muidu bussiga.

Kui jutt käib Eesti.bussifirma piletile trükitud eksitavast eestikeelsest infost, siis komm võiks ju ka tegelikult teemasse jääda või midagi sellist :))

Turist, millise lahenduse? Ma tean, et ilmselt Tarbijakaitse võtaks mind kuulda, aga ma ei viitsi selle asjaga rohkem tegeleda, lihtsalt jagasin siin kogemust. Tõesti oli esimene reis üksi, aga tahaksin arvata, et kuna jõudsin ka sel ööl kenasti lennujaama ja sealt paari riiki veel, siis ma äkki olen see, kes saab hakkama ega pea solvuma? Või olen see, kes ei saa hakkama, aga kel on lihtsalt õnne ja asjad sujuvad. Teeb lõppkokkuvõttes üsna sama välja :)

Täpsustan, et kasutaksin lennukit Riiast Tallinna saamiseks. Mõtlesin lihtsalt, et sõidaks natuke bussiga,

Ma täitsa usun, et Lux Expressi kodulehte uurides või kasvõi elektroonset piletit uurides oleksin leidnud rohkem infot ja otsad kokku viinud, aga ega seal üksi seistes väga telefoniga lehvitada ei tahtnud ja nii oligi mul vaid see eestikeelne lause, mis oleks võinud sisaldada "väravat".  Tõe huvides peab ütlema, et piletil on skeem ka, aga väljaprindil on see must tumehallil ja valgeski üsna halvasti nähtav. Ma arvan siiski, et kui piletil on eestikeelne lause, siis see võiks olla õiget infot sisaldav. Soovitasin neil vähemalt see lause ära parandada. 

Minu jaoks on ristkülikukujulisel platsil kaks otsa ja kaks külge, ja noh, üsna pime oli ka. Ehk oleks muidu ka taksojuht mind ehk kohvriga naist näinud. 

Selle Läti numbriga, mis piletil.oli, ma ühendust ei saanud, polevat kasutusel.

Ei puutu küll päris asjasse, aga meil toimis asjaajamine Avise autorendiga Sardiinias Olbias väga sujuvalt. Eks need asjad sõltugi rohkem koormusest ja kohapealsetest inimestest.

Kokkuvõtteid ka. Sain kenasti 17.08 asemel 14.08 Riiast Nizzasse. Küsisin Riia lennujaamas Airbalticu töötajalt, kas edasised lennud tühistatakse. Ta oli ülimalt veendunud, et Läti valitsus nii rangelt seda reeglit ei järgi. Järgmisel päeval tuli meili info, et mu 17.08 lend on tühistatud. Tagasilennu tühistamise teade tuli hiljem ka. Veetsin kokkuvõttes Nizzas 5 p asemel 15, sest mul õnnestus 1 min Milano rongist maha jääda (valearvestus trammiga). Järgmine rong täis, ülejärgmisega poleks jõudnud. Mõned tunnid paanikat ja u 25 min AB ootejärjekorras rippumist lõppes suurepärase lahendusega, nad olid nii abivalmis ja toredad, helistasid lausa tagasi jm. NB! Tasub rippuda, nad ON seal. Raha läks max 200 euri rohkem kui plaanitud, aga see on hästi. Kogemus missugune! :)

Minu plaan õnnestus :) Väljalennu ettepoole tõstmine läks maksma 100 euri, aga see on ok. Sain reisile 3 päeva otsa. Tagasituleku aega praegu ei muutnud, ju nad teatavad enne lendu, kuidas lood on, siis saab edasised plaanid teha. Aitäh kaasa mõtlemast! :)

Tegin taotluse, vaatame, mis vastavad. No mitte ei tahtnud alla anda :)

Mõtlesin, et tõstaks väljumise reede hommikuks...

Minu lennuki väljumine on just 17.08 hommikul ja see sõltub järgmise reede numbrist. Kisub põnevikuks.

Oo... Aitäh mõtte eest! :)

Suren optimistina, seepärast loodan veel natuke edasi, et saan oma sõbraga kohtuda ja üle 3 aasta jälle reisile minna. Aga aitäh kainestava info eest ikka ka.

Teil võib õigus olla, aga imelik, et otsides ei leia infot isegi Hispaania lendude peatamise kohta, ehkki sealne näitaja on kordades suurem. Kas sellist olulist infot saab siis vaka all hoida?

Oh, ma loodan siiski, et esimesest lainest õpiti seda, mida teeb piiride lukkutõmbamine majandusega ja et ehk on paanikast tehtud otsuseid vähem. Olen seiklusteks valmis. Aga selline pooleldi pakitud kohvri otsas istumine ja teadmatus muidugi ei meeldi.