Muqu

Reisihuviline, liitus Tripiga 6 kuud tagasi

16 meeldimist
6 postitust
25 kommentaari
 

11 külastatud riiki, 6% maailma 195st riigist

2 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Just nimelt LÕBU pärast minnakse, rõõm ja vaheldus hoiab elus ja terve :) 

Kui oled suutnud koroonast hoolimata säilitada oskuse kainelt mõelda, siis saad ju aru, et see on viirus nagu iga teinegi, mitte "epideemia, mis inimkonna hävitab" vms. Ja pigem võib selle saada oma lasteaias või koolis käivalt lapselt kui reisilt. Miks peaks siis reisid ära jätma? Ei uha ju pidevalt välismaa vahet, vaid paar korda aastas. 

Elamist ei saa katki jätta, seda ei tule pärast ükski Lutsar, Talving, Kiik sinu eest  kahetsema ega su kätt hoidma, kui sa ühel päeval avastad, et ei saa enam kuhugi reisida ega muudki teha. Ei me ette tea, eks ole.

Mul on vastupidi - kui olen reisil ära käinud, siis tuleb meelde mõni raamat, mida oma nõukaaegses lapsepõlves lugesin ja tol ajal ju isegi ei unistanud kaugemale  reisimisest.  Lugesin Napoli kaluritest ja elust Capri saarel San Michele raamatus. Pärast mõningast reisimist mõtlen küll vahel, et wow, ma olen seal ja seal ju nüüd käinud. 

Aga näiteks Pariis on nii üle kajastatud, et tundub lausa liiga igav, et sinna minna tasuks.  Võtan pikalt hoogu. 

Film ja elu on ikka väga erinevad nähtused :)  Mööda Nizza käänulisi teid kimades tuli mõte küll, et droonilt filmituna oleks see hoopis efektsem ja nizzalikum; või loksuda päikest nautides mõnel luksjahil, veiniklaas käes. No tegelikult oled lihtsalt üks mitte eriti jõukas turist, aga õnneks pakuvad ka väikesed toredad asjad ja elamused rõõmu. Kõige olulisemad on ikkagi inimesed, kellega reisid või kellega reisil kohtud.

Huvitav, kas kui end vaktsineerida lasta, kas siis jääb igasugu testide ja maskide pealesurumine lennujaamades, lennukites, rongides jm ära? Kuna ma olen vaktsiine seni vältinud, aga nüüd fakti ette pandud, et reisimisel tekib vaktsineeritutel vähem jama, siis tahaks selle eest ikka ka mingeid kaasnevaid inimväärilisi mugavusi saada :)

Aitäh info eest, vaatan üle, kuidas nüüd. Need lennujaama kapslid väga ei ahvatle. Kas keegi on kasutanud?

Lapsepõlves millegi vastu kindlasti vaktsineeriti, hiljem pole end ise millegi vastu vaktsineerinud. Üldiselt olen hea immuunsusega, ehk on see lapsena mudas ja metsas mäkerdamine aidanud. Grippi pole jäänud, väiksemaid 1-nädalasi viiruseid on vahel ette tulnud, kui stressi rohkem või kuidagi nõrgem olemine.  Vanus 45+

Koroonasse pole jäänud, kuigi ma ei viitsi selle üle muretseda. Lennukis ja poes ikka mask, sest peab, mujal ei kanna. Käsi pesen, ei desinfitseeri. Koroona vastu eelistaksin samuti mitte vaktsineerida, aga kui muidu reisima ei lasta, eks siis mõtlen. Ei kiirusta igal juhul nii uue leiutisega, minu hea immuunsus on tunduvalt vanem kui see vaktsiin :)

Käisin mehega igal aastal 1-2 x reisimas, ja kuna meil oli hea klapp, siis sujus kõik suuremate sekeldusteta. Talle meeldis väga palju jala käia, mis vahel kurnas päris ära, aga minu meelest on vingumise asemel mõistlik plusse näha, liikumine on ikkagi kasulik. Ja kuna mugavleda sai ka (mind vist enam telki ei meelita), oli kõik tasakaalus. Kahjuks läks meie idülliline kooselu siiski aia taha ja eriti halb seejuures ongi see, et pole enam head reisikaaslast. Kui mõni teine mees sõbrana reisile kutsub, on seal taga olnud ikka mingi muu mõte, mina ei taha mingit emotsionaalset pinget ja jama, aga sellist sõbrannat, kellega minna saaks, pole. Seepärast võtsin end kokku ja läksin üksi. Kohtusin kohapeal inimestega, oli seiklust ja palju organiseerimist, aga kõik sai korda ja oli äge. Samas tundsin ikkagi kaaslasest puudust, kellega arhitektuuri ja looduse ilu jagada. Ja vastutust. Kui varem oleksid olnud halvad reisikaaslased, oleks üksi reisimisel suuremad plussid. Üks kiuslikumat sorti vanem proua sai kingiks soojamaareisi, läksid kolme sõbrannaga. Mindi praktiliselt kohe tülli mingite pisiasjade pärast, kõik arvasid pärast, et teised olid süüdi, aga kompromisse ei leitudki. Imelik, et inimesed ei oska isegi nii häid asju nautida nagu tasuta saadud soojamaareis :)

Eelistan püsida kahe äärmuse (ülimurelike ja eitajate) vahel. Peaasi et ise tead, kus asud ega lase end kõigutada sellest, et mõni peab sind paari sõna põhjal üheks või teiseks äärmuseks. 

Tuleks terve mõistus säilitada, püüda vaid loogilisi järeldusi teha, kohaneda ja optimistlik olla. Mina ei oska pikalt muretseda, pole ka näinud olukorda, kus see kasuks tuleks. Ei näe seda ka praegu.

Kui osa inimestest põeb üht nakkushaigust väga kergelt, osa raskemalt ja osa väga raskelt, siis tuleks mitte riiki lukku panna, vaid laiendada võimalusi raskelt haigete ravimiseks, mitte püüda panna ka kõiki teisi end (haigeks) muretsema ja stressama. Niigi päikest vähe ja pime aeg krt :)

Mõte talvisest Pariisist tundus järjest vähem ahvatlev ja vaid 3 päevale kulutatud rahast hakkas kahju... Ja siis nagu jõulukingitus: Airbaltic teatas ühe otsa tühistamisest ja pakkus asendulendu 2 p hiljem, tühistasin rõõmsalt kogu reisi ja küsisin raha tagasi. Kevadel on asjal jumet.

Aitäh ammendavate vastuste eest! Bronnisin just lennud AB kaudu ära ja jään lootma, et Pariisil on isegi jaanuaris mingit visuaalset elamust pakkuda, millesse ise küll väga ei usu, aga õnneks pole see ka selle reisi peamine eesmärk.

Ja kui ülemäära midagi ei oota, on võimalik positiivselt üllatuda :)

Aitäh! Aga kuidas nende testimistega lood on? Kas Pariisi lennujaamas on nõutav mingi tõend? Tallinn ilmselt ei nõua, Riias ümberistumisel pole kindel, ehkki nimetus on küll otselend.

Oleneb, mis kell lennuk Riiast väljub, kuidas praegu Tallinnast väljuvate lendudega on  kas sinu lennu ajaks soodsat hinda on ja kus sa ise elad, aga muidu soovitaksin Airbalticust Tallinn-Riia lennu võtta. Vahel satub just mõne kirsiga sooduka peale.

Vaatasin üle, praegu on 64 euri, mitte just väga soodus, aga kiirem.

Isaac, see transfeer oli mul Tallinna bussijaam - Riia lennujaam LuxExp piletihinna sees, n-ö ümberistumisega. Kui oleksin lugenud inglisekeelset lauset, oleksin transfeeriga kohtunud, aga kuna lugesin eestikeelset lauset, sain seikluse. Olen elus väga paljudest ohtlikest olukordadest elusa ja tervena välja tulnud, lihtsalt polnud minu valik kell 3 öösel kogu oma varandusega keset Riia linna jääda. Koroona tõttu oli ööelu välja surnud, taksosid polnud, see üks õnneks oli. Aga miks mina pidin selle 25 eurot lisaks maksma, kui mul oli bussipilet ostetud?

Mul vastupidi - lennufirma oli väga vastutulelik ja püüdlik, bussifirma puiklev. No ma tõesti ei vajanud seda pakutud piletit, ei sõida ju muidu bussiga.

Kui jutt käib Eesti.bussifirma piletile trükitud eksitavast eestikeelsest infost, siis komm võiks ju ka tegelikult teemasse jääda või midagi sellist :))

Turist, millise lahenduse? Ma tean, et ilmselt Tarbijakaitse võtaks mind kuulda, aga ma ei viitsi selle asjaga rohkem tegeleda, lihtsalt jagasin siin kogemust. Tõesti oli esimene reis üksi, aga tahaksin arvata, et kuna jõudsin ka sel ööl kenasti lennujaama ja sealt paari riiki veel, siis ma äkki olen see, kes saab hakkama ega pea solvuma? Või olen see, kes ei saa hakkama, aga kel on lihtsalt õnne ja asjad sujuvad. Teeb lõppkokkuvõttes üsna sama välja :)

Täpsustan, et kasutaksin lennukit Riiast Tallinna saamiseks. Mõtlesin lihtsalt, et sõidaks natuke bussiga,

Ma täitsa usun, et Lux Expressi kodulehte uurides või kasvõi elektroonset piletit uurides oleksin leidnud rohkem infot ja otsad kokku viinud, aga ega seal üksi seistes väga telefoniga lehvitada ei tahtnud ja nii oligi mul vaid see eestikeelne lause, mis oleks võinud sisaldada "väravat".  Tõe huvides peab ütlema, et piletil on skeem ka, aga väljaprindil on see must tumehallil ja valgeski üsna halvasti nähtav. Ma arvan siiski, et kui piletil on eestikeelne lause, siis see võiks olla õiget infot sisaldav. Soovitasin neil vähemalt see lause ära parandada. 

Minu jaoks on ristkülikukujulisel platsil kaks otsa ja kaks külge, ja noh, üsna pime oli ka. Ehk oleks muidu ka taksojuht mind ehk kohvriga naist näinud. 

Selle Läti numbriga, mis piletil.oli, ma ühendust ei saanud, polevat kasutusel.

Ei puutu küll päris asjasse, aga meil toimis asjaajamine Avise autorendiga Sardiinias Olbias väga sujuvalt. Eks need asjad sõltugi rohkem koormusest ja kohapealsetest inimestest.

Kokkuvõtteid ka. Sain kenasti 17.08 asemel 14.08 Riiast Nizzasse. Küsisin Riia lennujaamas Airbalticu töötajalt, kas edasised lennud tühistatakse. Ta oli ülimalt veendunud, et Läti valitsus nii rangelt seda reeglit ei järgi. Järgmisel päeval tuli meili info, et mu 17.08 lend on tühistatud. Tagasilennu tühistamise teade tuli hiljem ka. Veetsin kokkuvõttes Nizzas 5 p asemel 15, sest mul õnnestus 1 min Milano rongist maha jääda (valearvestus trammiga). Järgmine rong täis, ülejärgmisega poleks jõudnud. Mõned tunnid paanikat ja u 25 min AB ootejärjekorras rippumist lõppes suurepärase lahendusega, nad olid nii abivalmis ja toredad, helistasid lausa tagasi jm. NB! Tasub rippuda, nad ON seal. Raha läks max 200 euri rohkem kui plaanitud, aga see on hästi. Kogemus missugune! :)

Minu plaan õnnestus :) Väljalennu ettepoole tõstmine läks maksma 100 euri, aga see on ok. Sain reisile 3 päeva otsa. Tagasituleku aega praegu ei muutnud, ju nad teatavad enne lendu, kuidas lood on, siis saab edasised plaanid teha. Aitäh kaasa mõtlemast! :)

Tegin taotluse, vaatame, mis vastavad. No mitte ei tahtnud alla anda :)

Mõtlesin, et tõstaks väljumise reede hommikuks...

Minu lennuki väljumine on just 17.08 hommikul ja see sõltub järgmise reede numbrist. Kisub põnevikuks.

Oo... Aitäh mõtte eest! :)

Suren optimistina, seepärast loodan veel natuke edasi, et saan oma sõbraga kohtuda ja üle 3 aasta jälle reisile minna. Aga aitäh kainestava info eest ikka ka.

Teil võib õigus olla, aga imelik, et otsides ei leia infot isegi Hispaania lendude peatamise kohta, ehkki sealne näitaja on kordades suurem. Kas sellist olulist infot saab siis vaka all hoida?