Reisiidee Toskaanas – Saturnia termaalveed
veigo
veigo
21. mai 2023 09:52

Ajaloo, kultuuri, toidu ja veini kõrval tasub Toskaana reisil külastada ka Saturnia termaalveeallikaid. Sealne koskede kaskaad Cascate del Mulino on inimeste tervist turgutanud juba tuhandeid aastaid.

Saturnia nimi tuleb legendist, kus Jupiter heideldes Saturniga viskas Saturni poole välgunoole, aga see ei tabanud ja vägunoole tabamiskohta tekkisid kuumavee allikad.

Saturnia termaalvee temperatuur püsib aasta läbi 37,5 kraadi juures, mis teeb suplemise mõnusaks. Termaalvee raviomadused tulenevad vees leiduvatest mineraalidest nagu kaltsium, magneesium, väävel (sellest ka kerge mädamuna lõhn), jood ja broom. Suplus kuumaveeallikates on kasulike eelkõige nahale ja liigestele, aga veel arvatakse olema ka vananemise vastane mõju.

Ravimisega ei tasu siiski liiale minna, väävlirikkas vees ei soovitata korraga olla üle 15 minuti järjest ja päevas mitte rohkem, kui 4 korda.

Kuna Satrurnia termaalveed on aina kuulsamad, siis tuleb arvestada, et nende ravitoimest soovib osa saada aina rohkem inimesi.

Sissepääs Saturnia koskede juurde on tasuta.

Valige oma puhkuseks pakettreis või korraldage unustamatu reis iseseisvalt?
tickets.ee
Sisuturundus
Valige oma puhkuseks pakettreis või korraldage unustamatu reis iseseisvalt?
Kuhu minna suusapuhkusele?
If kindlustus
Sisuturundus
Kuhu minna suusapuhkusele?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased