Dubai 03.-08.02.2013

Kas keegi on eelmainitud ajal sealkandis? Ise koos sõbraga oleme minemas omal käel ilma reisibüroode abita. Ehk on kellelgi värskeid kogemusi, millele tähelepanu pöörata ja mida vältida...

turist007, Olen ka lugenud selle maa kohta siit ja mujalt netist, aga tahtsin just kellegi inimese omapoolseid värskeid meenutusi, aga Aitähh Sulle sellegipoolest. :)

0
0

Üldises plaanis ei ole vahet kas muljed on kuu või aasta vanad, emiraadid on emiraadid. Pisiasjades on ka kuu aja tagune info juba vana:)

3
0

Võinii.. :)

0
0

elasime http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g295424-d497295-Reviews-London_Crown_1_Hotel_Apartments-Dubai_Emirate_of_Dubai.html Ei ole kõige odavam hotell,asukoht oli väga hea... aga aastavahetusel pole eriti valida - turiste miljon. Nüüd ehk olukord on paremaks kohe läinud. Turistid kodudes tagasi. Nii... Metroojaam oli suht lähedal, toidupoed, söögikohad jne. Mööda sirget tänavat jalutasime u 30-45 min Abaja äärde... vaskul ja paremal vürtsi, liha, kommi, riideärid. Tänava lõpust vasakule natuke maad jalutada jõudsime Dubai muusemi juurde, kus pilet 3.- ja tasub sisseastumist. Muuseumi taga terve ärikvartal. Abajast saab 2.- üle teisele kaldale, kus kohe vürtsiturg ja kullaturg seal käe-jala juures. Taksoga meie hotellist igasse kanti enamvähem sama maa. Metrooga oli meilt kullaturule 2 peatust. Avalikku randa taksoga alla 15.-Aed ( u 3.-€) Loomaaed asub kohe avaliku ranna lähedal. ( See oli kõige väiksem zoo, kus ma käinud olen :))) Pilet 2.- Aed. Kõrge maja - Bury KHALIFA külastamiseks soovitan eelmüügist pilet osta. Kui kohe soov minna, siis oli pilet 400.- ... kui ette osta, siis 100.- Mees käis mul ka sukeldumas. Jäi väga rahule. Purskaevushow oli kena - inimesi oli palju vaatamas, aga iga 30 min järel on uus, kui esimesel korral hästi ei näe. ( Siiski Hispaanias meeldis mulle rohkem - oli värviliste tuledega) Ilm on seal ilus, hetkel 27* kanti ja aina soojemaks läheb... Kaubanduskeskustes fikseeritud hinnad ja müüakse kõike, ka H&M jne... Turul ja väikekauplustes igaljuhul tingida - mitte kohe raha letti laduda. Alla võtta kohe pool ja siis kaubelda. Hotellist tellisime kõrbesafari... mis oli lahe elamus. Arvestama peaks sellega, et peale päikeseloojangut on tund ikka väga jahe, siis hakkas nagu soojemaks jälle minema. Vesi on seal väga odav (va safaril), mahlad väga head - tänaval smuutid ... suu hakkab vett jooksma. Kpl 2l kanistrid 8.50-9.50Aed ( kurss 4.5 )... siis 2.-€ kanti. Tehnika, mis meid huvitas oli kallim kui siin eestis. Mulle väga meeldis see, et naisterahvad nägid seal superhead välja - juuksed läikisid,käes ja kaelas kaunid ehted, kenasti meigitud. Mis sest, et maani seelikutes. Väga kaunis oli. Paljaste õlgadega ja miniseelikutes turiste polnud kuskil näha. Ikka oli rätik õlgadele seatud. Neid saab sealt osta iga nurga pealt - hinnad algasid 10.- Aed ja lage polnudki. Siidirätik maksis näit 55.- Aed ( u 12.-€) Hetkel siis niipalju. Ps - kohver tasuks suurem kaasa võtta, et oleks kuhu ostud mahutada. Jalanõusi suveks tasub sealt küll osta ja suveriideid - toppe, kleite... ehteid... kelli... aGA kõik see võtab ruumi. :)

0
0

perdone, Suurimad Tänud muljete jagamise eest. :)

1
0

Lisan veel, et kui soovid minna maailma kõrgama maja juurde, siis ütledki taksojuhile, kas Dubai Mall ( so. kaubanduskeskus) või BURJ Kahalifa. Metrooga aga sõidad punast liini pidi peatusse nr 25. Sealt läheb nüüd tunnel otse kaubanduskeskusesse. Siiani sai ainult bussiga edasi. Tunnelis on liikuvad teed ja kaunis vaade übritsevale. Loomaaeda ja Avalikku randa ( tasuta rand) saab buss nr 8. Väljub mõlemast suurest bussijaamast. Bussi(metroosse) sisenedes ja ka väljudes tuleb piletit piiksutada.

1
0

perdone, küsimus Dubai Mall-i kohta, et kuna seal on üle 1000 poe ja 100 restorani, siis kas see on tõesti ära tasunud? Selles mõttes, et näiteks Hiinas on ka üks tohutu suur kaubanduskeskus, aga enamus poed on tühjad, sest inimesed ei käi ja ei jõuagi kõikides poodidest läbi käia, kuna neid on seal tohutult palju, nagu ka Dubai Mallis, või tõesti kõik need üle 1000 poe on ennast ära tasunud? Ehh, sai vist natukene segane jutt, aga ehk ikka mõistad mida täpsemalt teada tahan. :)

0
0

Too Hiina kaubanduskeskus ehitati valesse kohta.

1
0

Veel lisaks kuhu võib minna: Creek parki köisraudteega sõitma, seal ka delfinaarium, kui lastega minek siis neil põnev seal, veeparki (wild wadi või atlantis või mõlemasse kui meeldib), abu dhabis ära käia (grand moshee ja ferrari world), emirates malli suusatama, dubai marinasse lihtsalt jalutama ja õhtust sööma

0
0

http://www.thedubaimall.com/en Restoranides me seal ei einestanud. Aga kpl pole küll midagi keerulist. Seal on el.info üleval, saad valida mis kaupluseid soovid külastada ja siis näitab seal peal teekonna kohe kenasti ära. No seal sees olles ma küll ei tajunud, et nii suur on. Suur ja uhke ... minu jaoks oli just paras ;) Loomulikult ei astunud ma igasse kpl sisse. Aga hea ja rahulik vaheldus turgudele ja hinnatasemelt ikka igale maitsele. Ega me sealt ostnud ka eriti midagi, aga mulle meeldis seal jalutada ja inimesi vaadata. Hoopis teine pilt, kui tänaval või turul. Külastasime ka http://www.jumeirah.com/en/Hotels-and-Resorts/Destinations/Dubai/Madinat-Jumeirah/Madinat-Souk/Shopping/ see keskus asub Wild Wadi veepargi vahetus läheduses. Veepargi kõrval kohe on sissepääs Jumeirah Beach Hotelli - sinna hoovi küll ei pääse, aga vaatamiseks ja pildistamiseks hea koht. http://www.booking.com/hotel/ae/burj-al-arab.et.html

0
0

Aitähhid Teile!! :)

0
0

Uskumatult nobedad venand...detsembri keskel keevitati alles selle metroopeatusest Dubai Malli viiva tunneli tükke kokku. Aga raha paneb liigutama:)

Ostude suhtes, et kui Outlet Mall on suhteliselt kaugel, siis pidevalt toimub WTC-s mingisuguseid outlet müüke.

0
0

Olen koos sõbraga Dubais 5-13. veebrar. Viisa tegime Estraveli kaudu ning taotlus esitati 13.detsember ning viisa vastuse saime 8. jaanuar seega meil see viisa saamine ei läinud väga kiiresti. Peatume hotellis Winchester Deluxe Hotel Apartments.

1
0

Hotell - Winchester Deluxe Hotel Apartments - teil hea kohapeal :) Kui liigute mere poole ja siis keerate paremale mööda laia (pea)tänavat Al Mankhool ja alustate jalutamist ADubai creek-i pooe... siis poolel teel on metroo peatus, samas lähedal toidukpl. Metroo peatusest aga edasi on väikeste erakauplustega tänav, mis lõpeb valitsushoonega. Kui nüüd suht tänava lõpus - selline väike ringtee - keerata vasakule ja mõnesaja meetri pärast oletegi Dubai muuseumi juures ( pilet 3.- Aed) Meie jalutasime seda teed iga päev... Muuseumi tagant hakkab selline ärikvartal. Üle abaja saab sõita abraga - need on veetaksod, mis maksavad 2.- Aed. kohe teiselpool on vürtsiturg ja seal suht lähedal kullaturg. Enne metroojaama on ok söögikoht võiks öelda, et restoran ja peale metroopeatust palju erinevaid väikseid ja põnevaid söögikohti. Ilusat reisi teile :) Kui siit nüüd kaarti vaadata, siis on asi natuke selgem :) http://www.booking.com/hotel/ae/winchester-deluxe-apartments.et.html?aid=333369;label=winchester-deluxe-apartments-IqK0JS2KFdwLuLPvvS626gS5009353168;ws=&gclid=CLS5_KXd8rQCFeF7cAoduQMA_w

0
0

Lõpuks sai kah ikkagi pöördutud reisifirma poole viisa saamiseks, kuna ei raatsinud (julgenud) üle 1000 euro viisa eest panti panna. Aga kes ajavahemikul 04-08. veebruar Dubais midagi ühiselt tahaks ette võtta, andke märku ;) Muide, peatume Sea View Hotel-is.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased