Tuneesia- kasulikke nõuandeid

Kuna Tuneesiast ei ole palju uut infot siin foormusis, siis just saabununa jagan meie kogemuse põhjal omal käel reisimiseks. Info ei pruugi ühtida pakettreisijale kuurortidesse.

Transport. Tunise lennujaamast taksoga hotelli küsiti 60 tuh dinaari, aga maksime peale kauba tegemist 25 tuh. Ole teadlik ja valmis selles osas kauplema. Reisi lõpul sõitsime lennujaama juba Boltiga ja tasusime päevasel ajal 14,5 tuh dinaari. Bolti teenust pakutakse kollaste taksodega ja tasumine vaid sularahas. Julgelt võib kollaseid taksosid suuremates linnades ka taksomeetriga kasutada, üldjuhul siis hind odavam kui Boltil.

Linnade vahel on rongisõit kõige mugavam ruumi osas. Hinnad odavad. Rongis osta 1.klassi pilet, kuid ole valmis et vahel rongil ei olegi 1.klassi vagunit külge haagitud. Väga pikka otsa nt Soussest Gabesi ei soovita võtta, sest rongisõit on aeganõudev, vahepeal vahetatakse rongidel vedureid või aetakse inimesed välja hoopis teisele rongile ümber istuma. Rongid on ka hästi kulunud ning mustad, seega ära oota liigset :) . Tunisest Kartaagosse sõidab eraldi rongitüüp, mis suhteliselt kiire ja käib sageli. Samas ülerahvastatud rongid pole, õhk käib läbi hästi ning reisijad, vagunisaatja abivalmis.

Raha. Tuneesia valuuta on dinaar ja seda saab vahetada vaid kohapeal. Vahetuseks sobivad pangad ja vahetusautomaadid. Sularaha saab võtta kõigi pankade automaatidest, üldjuhul fikseeritud tasu 10DIN sõltumata summast. Mõni automaat ei anna raha, kui soovid võtta suurema summa kui 30tuh. Seega võta väiksem summa ja toimib. Kaardimaksevõimalust seljakotireisijana me kordagi ei kasutanud, sularaha on käibel. Hotellid broneerisime booking.com kaudu ning kui kohapeal tasumine, siis vaid dinaarides või kaardimakse, villades ja apartmentides vaid sularahamakse.

Hotellid. Veebruaris on üsna hea saadavus bookingu kaudu. Majutusime üldjuhul hotellides/apartmendis, kus kahene tuba 31-51 eur hommikusöögiga. Hotellides on turvaline, julgesime jätta väärisasju tuppa, enamasti oli toas ka šeif. Hommikusöök oli rikkalik igalpool, üldjuhul croissantid, kohv/tee, värskelt pressitud apelsinimahl, või, moos, jogurt, munad/omlett, datlid, halvaa, keeks, krõbinad.

Toit. Söö hommikul kõht korralikult täis, sest lõunasöögiks kohalikud väga midagi ei söö. Söövad vrappi või võileiba mis saadaval lõunast hilisõhtuni. Võileib on toekas pitaleiva, baqueti, liibanoni leib , mis täidetakse kas tuunikala või singiga ning salatiga. Alati on võileva vahel ka kange harissa kaste, mille võ'id soovi korral välja jätta. Toekas võileib maksab 2000-5000 din (1.50- 2.50 eur) ja sellest saab kõhu täis ka mees. Imehead kohvi saab igal sammul, kohalikud joovad cafe direct'i (kohv kuuma piimaga ja vahuga), hind u 60 eurosenti (2000 din). kanget, magusat piparmündi teed saab samuti igal sammul- hind alates 1000 din (33 senti). Prantsuse kultuuri mõjutusel leiad igaltpoolt ka pagarikodasid, kus imelised croissantid, mille fuelle (napoleonilaadne kook) ja muud koogikesed-küpsised poole euro eest.

Inimesed. Öeldakse, et tuneeslased on kõige rahulikumad aafriklased ja nii on. Tänaval keegi ei tüüta müügijutuga. Mõned naljahambad vahel väga turistikas püüavad, aga kui sa tähelepanu ei pööra, siis rahunevad kiirelt. Kuigi räägitakse vaid araabia ja prantsuse keelt, siis abi võib alati küsida. Kui keelt ei oska, siis kasuta telefonis tõlgi abi. Inimesed on väga sõbralikud ning abivalmis ja peavad kinni sellest, mis kokku lepitud. Turumüüjatega kaupa ostes tuleb kaupa teha ja leida hind, mis mõlemat rahuldab. Kui küsid liiga odavat hinda, siis müüja kaotab huvi. Mõistliku hinna tuvastamiseks tasub küsida mitme müüja käest, sest suveniirimüüja püüab ikka valget inimest rumalaks paketireisijak pidada.

Väga hea info neile kel huvi Tuneesiasse reisida. Lisan ka paar mõtet omaltpoolt.

Transport

Nagu eelnevalt kirjutati siis Bolt toimib hästi, tihti lühikese otsa sõit alal euro ning pikemad otsad linnas paari euro ringis. Vahest tekib olukordi, kus sõit võtab rohkem aega ning lõppsumma muutub. Neil juhtudel saime Bolti kirjutades kohe ülemakstud sa tagasi.

Linnade vahel liikusime louagedega (väikebussid 9 kohalised). Tunis-Hammamet ots ca 2eur. Turvavöösid küll pole ja sõit suurel maanteel, kuid see on kultuuri osa.

Raha

Meie vahetasime kohapeal, kuid küllaltki palju maksime ka kaardiga, polnud mingeid probleeme.

Toit

Toidu kultuur on hea ning head toitu saab iga nurga pealt. Nagu juba öeldud siis Prantsuse hõngu on sees ning kes väga laisk on ja välja minna ei viitsi siis saab õhtuks ka toidu koju tellida. Kullereid on palju ja suurlinnades pole mingi probleem. Enamus söömiskordi jäi 2le 10-15€ ringi.

Kes pole käinud siis soojalt soovitan. Sügise lõpus on kohapeal veel väga soojad ilmad ning vesi samuti super.

1
0

Tere. Uuriksin natukene temperatuuride kohta. Kuidas Seal praegu oli?

Kuna otsime natuke rohkem rannapuhkust siis ilmselt ei ole märtsi alguses see veel sobilik sihtkoht?

Aitäh.

0
0

Missuguseid soovitusi annate sinna esimest korda ja üksi reisivale naisele?
Lähen Ramadani ajal, ning briti reisiblogide järgi maksab järgida kohalikke tavasid. kuidas riietuda, sõita ainult taksoga jne. Kuidas kauplemise tavad, mida silmas pidada?

0
1

Tere!

Tänan siinse info eest! Kuna plaan on reisida aprilli lõpus kaheaastase lapsega Tuneesiasse ning sellest siis natuke põhjalikum küsimustetulv. Olen väga tänulik, kui leiate mahti kogemusi ja soovitusi jagada.

1. Hotellide tagasiside on kohutav. Pole veel leidnud hotelli, kuhu rahuliku südamega ööbima jääda: tagasiside on, et isegi viietärni hotellid on räpased ning toidust saab kõhuhädad. Värvikas kirjeldus kannab sageli fraase- et "õudusunenägu" ja "ärge minge" :D

2. Kas soovitate võtta kõik hinnas pakkumisega hotelli või pigem hommikusöögiga ning siis ülejäänud toidukorrad väljaspool hotelli süüa. Kuna kaasas on väike laps, siis tahaks maksimaalselt kõhuhädasid ennetada.

3. Kas soovitaksite baseeruda pigem Sousse või Monastir piirkonnas? Mis hotelle soovitaksite?

4. Kas on midagi väga olulist lisada juurde, mida kindlasti peaks Tuneesias reisimisel arvesse võtma?

Olen väga tänulik kogemuste jagamise eest! Kui läheks üksi, siis ei muretseks nii palju, aga lapsele tervisehädasid ei taha.

0
0

Esiteks oleks kohe küsimus, kas lähed iseseisvalt või läbi reisibüroo(missuguse?). Teiseks, kas plaan minna ainult lapsega?

Teine küsimus on sellepärast, et paljude hotellide kodulehtedel on kirjas, et ilma meesteta naisi ei registreerita sisse.

Kolmandaks, mida Sa tahad seal teha. Kas ainult basseini ääres lesida või siis ka ringi käia. 2 aastase lapsega üksinda minnes eeldab siis käru või kõhu kotti, mis aga suuresti välistab näiteks Sousse Medinas käimise.

Kas Basseini/mere ääres tahad olla vaikselt või mõnusa muusika ja animaatorite seltsis. Paljudes hotellides ei ole neid.

Mis puutub, aga hotelli kohta kommentaare, siis pead ise otsustama. Mina olin eelmne aasta Sousses Riadh Palms Resort. Fantast animatsioon. Kõik oli norm. Ainult tegemist oli 600 toalise hotelliga, mis tähendas väikeseid järjekordi söömisel, aga sellega harjus ära. See aastaks võtsin väiksema hotelli, lihtsalt mitmekesisuse mõttes. Ja alati tasub registreerima minnes kasutada kohaliku keelt - Aslema ( Tere) ja Shukran (tänan) - mõjub oivaliselt ka toa asukoha mõttes.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased