Muahhh

Rändur, liitus Tripiga 10 aastat tagasi
9 meeldimist
3 postitust / 22 kommentaari
16 (2.6%) külastatud sihtkohta
Viimased kommentaarid

Kindlasti oota. Me ostsime oktoobris jaanuariks-veebruariks piletid Tallinnast Bangkoki Finnairiga 489€ eest. Ja pärast seda nägin veel samalaadseid pakkumisi. Seega kannatage. :) Kui alla 500 hinda näete, siis tasub juba reageerida. ;)

See on jah juba teine teema, et tegelikult on paljude sealsete rollerirentijate pakutavad kiivrid alla igasugust arvestust - rihmad ei pea, ei ole kaitse pakkumiseks piisavalt asjalikud või logisevad muudmoodi.

Jaa, kiiver alati pähe! Aga mõistan, miks just Phangani teemal see tähelepanek ja meeldetuletus tõstatati. Seal rolleriga sõites tõesti ei näe väga kiivriga sõitjaid, sh ei kanna enamus turiste/lääne suvitajaid kiivreid. Me olime küll igatahes ühed ainsamad. Samas teed on tõesti ohtlikult kurvilised ja järsud, tihti ka (nt vihmaperioodijärgselt) mudased, liivased, niisked. Alati tasub olla pigem liiga ettevaatlik kui hulljulge.
Ohutut reisimist kõigile!

Uuri äkki nt Facebooki PARADIISISAAR.ee grupist või Eestlased Tais lehelt. Äkki kohalikud seal talvituvad eestlased on nõus hoidmisega aitama. Ma ise vist lapsevanemana kohalikke või teisi välismaalasi ei julgeks väga kasutada (põhjust konkreetset selleks pole, aga lihtsalt - ema süda :)

Teine võimalus on see, et võtate nad dinnerile kaasa ja küll neid lastel silma peal hoidjaid kohalike teenindajate vt seas leidub (nad seal hullupööraselt armastavad pisikesi blonde beebisid ja nunnutavad neid mis kole). Kuigi, eks siis teie valvsus ka ikkagi kõrgem ja päris rahulikku kahekesi aega ikkagi ei ole.

Ostsime paar ndl tagasi kampaania ajal Finnairi kodukalt piletid 498€ Bangkoki. Seal vahetame terminali ja lendame NokAiriga SuratThani. See lennupilet tasub osta juba koos kiirlaevaga, seega muretsetakse selle eest igati, et Koh Phangani kohale jõuaksime. Ehk et meil sama marsruut. Sealt läheme hiljem ka Koh Taole ja Koh Samuile. Koh Phangani võtame esimesena ette seetõttu, et tahaks seal enne Full Moon partyt ära käia.

Lendad Bangkoki ja sealt edasi siselendudega, kuhu vaja. Mh lendavad seal odavlennufirmad, mille piletid väga taskukohased. Samas, ega peale Phuketi ja Krabi sellist väga head 'rand, palmid ja shoping' kombot väga polegi. Pead oma reisieesmärgid prioritiseerima ja seejärel otsuse tegema. Kasuta taustateadmiste omandamiseks ka siinset otsingut, sest Tripi foorum on Tai teemadest pungil.

Me ise läheme veebruaris Tai kolme saare tuurile - Koh Samui, Koh Tao, Koh Phangan.

Meie oleme käinud Horvaatias nüüd neljal korral. Viimasel kahel korral oli kaasas ka meie laps, kes oli siis vastavalt 6-kuune ja nüüd see suvi 2,5-aastane. Mh oli selleaastasel tripil kaasas veel ka 9-kuune ja 3-kuune ehk meie tuttavate lapsed.
Meie vaieldamatud lemmikud on saared - Hvar ja Brac. Viimast oleme külastanud lausa kolmel korral ja alati ööbinud Boli linnas. Läheks veelkord tagasi! :) Järgmine aasta plaanime aga avastada ka Krki saart.
Mandril oleme peatunud linnadest pikemalt Trogiris, Makarskas, Dubrovnikus ja Zadaris. Saartel on elu oluliselt rahulikum. Ja mandril peatuks lastega reisides vast nt Trogiri (Okrug Gornij) või Makarska kandis, sest seal palju võimalusi meres meelelahutuseks (nii endale kui 8-aastasele), mõnus merepiir ja palju trippide võimalusi.
Mh soovitaks samuti külastada rahvusparki. Oleme käinud nii Krka ja Plitvice omas. Viimane on võimsam ja kindlasti ägedam. Krka aga Makarskale/Trogirile lähemal. Seal on ka üks suur kosk, mille juures saab olenevalt hooajast ka ujuda.
Lisaks oleme proovinud Horvaatias üksjagu ekstreemsusi ja meelelahutustrippe, aga need pole vaid lastega reisides nii sobilikud.
Ajaliselt oleme reisinud peaasjalikult augustis-septembris. Juulis on seal liiga kuum. Eriti kui minna väikelapsega. Septembris oleme aga kahel aastal saanud mitmel päeval vihmast ja tormist ilma tunda. Seega ma soovitaks juunit või augusti viimaseid nädalaid.
Oleme käinud nii autoga kui lennukiga. Nii väikse lapsega soovitan kahtlemata viimast, eriti kui on olemas Nordica otselennud.
Me ise skeemitasime nii, et väikelastega pered )või emad üksi koos nendega) lendasid lennukiga ja ülejäänud seltskond läks päev varem teele autodega. Teised olid meil siis autodega lennukil vastus, kui maandusime.
Kui lennukiga minna, siis saab väga mugavalt tellida vastu transfeeri, mille hinnad polnud üldsegi mitte kõrged ja lasta sõidutada sihtkohta (ka saartele). Alati võib valida ka autorendi.
Kui on veel küsimusi, vastan meeleldi!

Häid Tai lennupakkumisi leiab ka siit Trip.ee vahendusel. Hoia silmad lahti!
Hetkel tulid välja need, aga pead ei anna, et pileteid veel on. Uuri! Kindlasti tuleb neid pakkumisi veel ja siis peab parimate kuupäevade ja hindade saamiseks tihti pigem kiiresti reageerima.

http://trip.ee/odavad-lennupiletid/cathay-pacific-helsingi-phuket-al
http://trip.ee/odavad-lennupiletid/finnair-tallinn-krabi-tallinn

Ma ka vist ikkagi ostaks. :) Eriti kui vaid käsipagas. Vahest mure, et tavapagas ei jõua siis jätkulennule, aga seekord sellega ka mureta. Võib muidugi igaks juhuks Lufthansast ka üle küsida, mis nad arvavad. Aga nt Müncheni lennujaama Lufti terminal lubab, et min ümberistumisaeg seal 35min. Samas, Frankfurt suurem. Küsi järgi ja tegutse vastavalt.
Kui maha jääd ja lennud samal piletil, muudab Luft ise su pileti ümber.

Me istume Helsingis minnes 4h ja tagasi 3,5h. :) Piletite hind tuli nii 498€/nägu. Kuupäevad 29.01-14.02.2017

Meie ostsime selle Finnairi pakkumisega praegu piletid ära. :) Ja võtsime otse Finnu veebist, sest ei usalda Momondo jm viidatavaid kõrvalisi portaale.
Finnairi connectionid on meie eestlaste jaoks ka väga mugavad ja see oli meie jaoks lisaargument.
Üks ots seejuures a330-ga, teine a350-ga ehk et päris kõik lennud pole uusima 350ga.

Kui plaanite Horvaatias minna ka Dubrovnikusse, siis pass kaasa! Vahepeal on vaja sõita jupike maad Bosnia ja Hertsegoviinat (muud moodi sinna ei saa), mille piiripunktides nõutakse passi. Kuigi, olen kuulnud, et kõva rääkimise peale lastakse ka ID-kaardiga läbi sõita, aga parem ikka pingevaba tripp ja pass kaasas.

homeuser, meie oleme käinud autoga nüüdseks kokku kolmel suvel augusti lõpus Horvaatias ja sealsetel saartel. Braći puhul sõitsime praamiga Split-Brać ja saarelt tagasi Brać-Makarska. Piletid oleme ostnud alati kohapealt ja oleme saanud alati järgmisele, max ülejärgmisele praamile. Praam pakitakse tihedalt autosid täis. (Seejuures tasub hinge kinni hoida, et küljed mõlgitud-kriibitud ei saaks. :)

Meie oleme kahel suvel sama teekonna läbi teinud - samuti 4 juhilubadega inimest - ning meie valik on olnud kohe otse Horvaatiasse välja sõita. Tuligi kokku u 24h maanteel. Nii ei raisanud teel olles aega. Tagasi samamoodi.
Kohapeal 20eur/nägu ööbimine mõeldav, kuid meie kogemus on olnud, et kohapealt saab kodumajutuse isegi parema ja mõnusamatel tingimustel, kui ette broneerides. Nii bronnisime eelmine aasta nt vaid esimese ööbimise kohapeal ja edasi leidsime endale juba veel mõnusama tervet korrust hõlmava apartmendi kodumajutuses.

Meie käisime eelmise aasta sept esimesel nädalal Horvaatias ja sõitsime pool rannikut läbi - Zadarist Dubrovnikuni. Korraga peatusime ühes ja samas kohas ka vaid 1-2 ööd. Kõik ööd olime apartmentides. Tavataks oli apartment neljale tõesti u 50eur eest (Šibenikus, Makarskas, Hvaril). Dubrovnik oli aga kallim - kui seal tahad ööbimist linnas sees, siis me väga alla 75-80eur/öö neljale normaalset ei leidnud. Alla selle oleks saanud äärelinnas või täitsa linnast väljas. Kämpades oleks vast soodsamalt saanud, kui oleks olnud kaasas telk, kuid olime otsustanud, et tahame ikka katust peakohale ja pehmet voodit. Kämpamaja rent oleks aga apartmendist juba kallim olnud.
Ööbimiste pakkumisi muidu aga oli kenasti. Kirtsutati küll suts nina selle väga lühikese aja peale, kuid võeti ikka vastu. Makarskas sai isegi valitud ja mitmele pakkujale ei öeldud, sest küll ei sobinud kord üks ja siis teine asi.
Sel aastal võtame taas sept alguses Horvaatia tee jalge alla, kuid siis oleme juba paiksemad - 4 ööd Braćil, kus ööbimise Bol linnas oleme juba ette bronninud, sest meid kokku 8 (hind näkku 12,5€/öö) ja ülejäänud aja peatume taas Makarska lähistel. Ka sel aastal meie nt kämpade poole ei vaatagi.

Oleme plaanid paika saanud ja võtsime kuulda ka Uva soovitust minna esmalt saarele ja hiljem alles mandrile, Makarska kanti. Niisiis, võtame suuna esmalt Braćile ja põhiööbla valime Bol'is.

Oi, see on hea soovitus - katsume siis selle nurgaga äkki plaanid ümber mängida. Aitähh!
Aga, kui peaks valima, kas Brač või Korčula, siis millised oleksid Sinu soovitused? Saan aru, et oled Horvaatiaga väga hästi kursis.

Hei,
Nagu kirjas, siis minek taas septembris - kahel esimesel nädalal. Eelmisel aastal oli sel ajal kliima meie jaoks seal väga okei - selline täpselt paras. :)

Soovitan Prorent autorenti. Korralikud autod, korralik teenindus, head hinnad. Ja meile toodi auto tasuta koju ukse ette ära. Väga bueeno!
Kodukas oli neil vist http://prorent.ee

Randade leidmisega probleeme ei ole ;)
Kuna tuttavad on kohalikud, siis eelmine kord juhatati meile Palermos (Mondellos) VÄGA mõnus ja võrratult ilus kõrvaline rand kätte, kus turiste pole ja ka kohalikud ei ela seljas..
Ka Cefalus käisime :) Et rannad pole peamine probleem! :)

Käisin suvel Ateenas. Lendasin kah Lufthansaga (läbi Frankfurdi). Seal pakuti mulle võimalust teha Miles&More kaart. Täitsin taotluse ära ning sain asemele paberist nö. algse kaardi, kus tõest on olemas vaid kaardi nr. ja nimi. Plastikkaart saadetakse sulle koju siis, kui oled 3000 miili täis saanud. Kuna mina ei ole nüüd peale seda reisi Lufthansat kasutanud, pole mul veel ka plastikkaarti. Aga igatahes tundub asjalik asi olevat.. rohkelt boonuseid jne.