Osale Trip.ee kampaanias ja võida 2 lennupiletit Maltale.

Vaata lähemalt siit

mnjah

Reisisell

mnjah

Kasutaja mnjah liitus 10 aastat tagasi

 • 0
  (Meeldimisi)
  Meeldimisi
 • 2 / 42
  (Postitusi / Kommentaare)
  Postitusi / Kommentaare
 • 1 (0.16%)
  (Külastatud sihtkohti)
  Külastatud sihtkohti

Viimased postitused

 • 15

  Autotrip Itaaliasse

  • Reisihuviline
   Noh maitse üle ei vaielda, vaid kakeldakse :-) Ma elan küll Livornost vaid 20 km kaugusel, kui satun sinna vaid siis kui Cacciucco supi (vot selle supi pärast tasub küll külastada) isu peale tuleb. Livorno inimestega tekib muidugi päris hea klapp, aga samas esmakordselt Itaaliat külastav turist vaevalt just sellepärast Livornosse läheb. Militaararhitektuuri näeb mujalgi ja vaevalt et seegi nüüd kõige huvitavam turistile. Ning mina isiklikult jälestan Forte dei Marmit, aga olen tähele pannud et turistidele meeldib. Huvitav lihtsalt vaadata suuri jahte sadamas ning Ferrarisid tänaval. Muus suhtes kuuleb vene keelt rohkem Forte dei Marmi linnakeses kui Tallinnas Lasnamäel.
   Collodi on huvitav koht, kuid see Parco di Pinocchio on siiski siis külastamiseks, kui lugu tundvad lapsed kaasas. Muidu jätab lihtsalt mannetu tunde. Tänapäeva inimesed on ära hellitatud Disneylandi stiilis parkidega :-)
 • 14

  Uffizi galerii?

  • Reisihuviline
   Firenze musei +39 055 294883 esmaspäev-reede 8.30-18.30 ja laupäeviti 8.30-12.30
   "Information and reservation service Florence State Museums"
 • 4

  Muuseumite jm. taoliste hinnad?

  • Reisihuviline
   Oskan küll täpsemalt vaid Firenze kohta rääkida, aga selline süsteem peaks olema kogu Itaalias. Näiteks Firenzes on kolme tüüpi muuseume: riiklikud, kommunaal (ehk linnavalitsusele alluvad)muuseumid ja eramuuseumid. Riiklikud on näiteks Uffizi galerii, Accademia galerii, Pitti palee muuseumid, Bargello, Medicite kabelid, San Marco muuseum ja paljud teised väiksemad. Tasuta saavad nendesse muuseumidesse Euroopa Liidu kodanikud, kes on alla 18 aasta või üle 65 aasta vanad. Aga ettevaatust! Osadesse muuseumidesse saab vaid ettetellimusega ning see maksab näiteks Uffizi puhul 4 eurot inimene, vaatamata vanusele. Kui oled üle 65 vana ja pilet broneeritud, siis maksad 4 eurot, kui täishinna klassis, siis pilet (tavaliselt 6.50 aga sõltub näitustest) pluss 4 eurot. Lisaks on veel nimekiri nendest, kes sisenevad tasuta, nagu kunstiajaloo üliõpilased, invaliidid, ministrid jne jne.
   Teine klass ehk kommunaalmuuseumid: linna residentidele tasuta, osad tasuta vaid iga kuu viimasel laupäeval. Teised kõik maksavad, aga teatud vanuseklassidel sooduspiletid. Tasuta saavad invaliidid, ajakirjanikud jne. Tasub alati enne pileti ostmist küsida, et kas äkki jääd mõnda soodusklassi. Firenzes on näiteks seda tüüpi muuseum Palazzo Vecchio, Brancacci kabel, Stefano Bardini muuseum, S.Maria Novella muuseum jne.
   Kolmas klass on siis nn. eramuuseumid või mis kuuluvad mõnele muule ühingule. Näiteks Michelangelo kodumuuseum, Toomikiriku muuseum OPA, Dante maja, Medici Riccardi palee, Alinari fotomuuseum jne jne. Nendes on igalühel omad reeglid ning tasub enne järele pärida.
   Kes aga peatub Firenzes pikemalt ning plaanib rohkete muuseumide külastamist, siis soovitaksin teha endale Amici degli Uffizi kaart - maksab 60 eurot inimene (perevariant 100 eurot sisaldab kahte täiskasvanud ja kahte last) ning võimaldab terve aasta siseneda kõikidesse riiklikesse muuseumidesse Firenzes täiesti tasuta ning ilma järjekorrata. Kaarti saab teha Uffizi galeriis, sissepääs nr.2
   Kui on muid küsimusi Firenze muuseumide kohta, siis vastan nendele meeleldi.
 • 7

  Firenze söögi-ja majutuskohad

  • Reisihuviline
   Kui Firenzes hästi süüa tahad, siis on parem hoopis linnast välja sõita. Oma nina on kuningas! :-) Muidugi pole ma mingi Firenze söögikohtade spetsialist, piirdun lihtsalt võileibadega. Kuid nendes, kus olen käinud, pole mingi erilise maitseelamuse osaliseks saanud. Julgeksin soovitada Piazza Repubblical ühte head söögikohta, kus saab odavalt taldrikutäie pastat kiirelt ja ka võileivad on väga hea maitsega. Hetkel ei tule nimi meelde, aga kui oled keset väljakut ja vaatad võidukaare suunas, siis on vasakult teine baar (võidukaare poolsest küljest alates).

   Vaatamisväärsustest soovitaksin kõikide muuseumide kõrval ära käia Palazzo Vecchios. Pole pikka järjekorda ega pole vaja ette broneerida. Pilet on 6 eurot ja suvel tehakse lahti ka terrass, kust kena vaade.

   Uffizi galeriid soovitan vaid neile, kel mingi baas kunstiajaloos olemas. Kes aga tahaks lihtsalt kunsti ilma eelteadmisteta nautida, siis soovitaksin hoopis Galleria Palatina külastamist Pitti palees.