Osale Trip.ee kampaanias ja võida 2 lennupiletit Maltale.

Vaata lähemalt siit

jaanus

Uus kasutaja

jaanus

Kasutaja jaanus liitus 10 aastat tagasi

 • 3
  (Meeldimisi)
  Meeldimisi
 • 1 / 36
  (Postitusi / Kommentaare)
  Postitusi / Kommentaare
 • 0 (0%)
  (Külastatud sihtkohti)
  Külastatud sihtkohti

Viimased postitused

 • 13

  Rattaretked Eestis?

  • Reisihuviline
   Sel aastal 14. korda toimuv Tipikate Rattamatk viib 25.-27. juulil rattahuvilised inimesed tutvuma Lõuna-Pärnumaaga. Oleme küll Tallinna Tehnikaülikooli jalgrattaklubi, kuid üritusele on teretulnud ka teised matkahuvilised inimesed.

   Juhiksin igaks juhuks tähelepanu ka sellele, et meie matk ei ole üldjuhul sobilik osavõtuks peredele koos lastega, vaid tegemist on suuresti noortele täiskasvanutele suunatud üritusega, kes jaksavad ja kelle jaoks on lisaks päevastele tegevustele planeeritud ka öised peod. Meie matk on populaarseim vanusegrupis 25-35.

   Täpsem info ja registreerimine: ratas.tipikas.ee
 • 33

  Kas sain natuke petta?

  • Reisihuviline
   Olen siin viimase veidi rohkem kui aasta jooksul aeg-ajalt nillinud UpTraveli lehelt Bulgaaria reise. Kuna kodulehel olevad hinnad on aasta läbi suht samad olnud, aga jaanuaris-veebruaris räägitakse lisaks "varase tellija soodustusest kuni 50%", siis arvasin tõsimeeli, et kodulehel olevatest hindadest on võimalik miskit veel alla saada. Reaalselt kui täna koha peale reisi vormistama läksin ja võimalikult odavate reiside kohta küsisin, siis parim, mis mulle pakuti, oli omajagu kallim kui kodulehel väljas olevad odavama otsa hinnad. Pean tõdema, et mulle selliste kauplemisvõtete kasutamine ei istu ja tundsin pettumust. Aga ilmselt ei ole siin tegemist ühe reisibüroo omapäraga, vaid kogu pakettreiside sektoriga.

   Tegelikult ei olegi ma ise üldse eriline pakettreiside huviline ning ilmselt ei laseks sellisest kauplemisvõttest ennast heidutada, vaid käiksin lihtsalt pakettreise pakkuvatest firmadest kaarega mööda. Hetkel oli teemaks aasta tagasi trip.ee viktoriinilt võidetud 300€ kinkekaart, mis on nimeline ja kehtib ainult pakettreisidele. Kuna tuleb välja, et 300 euroga pakettreisi päris kätte ei saa, eks ma pean nüüd siis mõtlema, et kas neelan selle minu jaoks ebameeldiva kauplemisvõtte alla ja maksan juurde või siis lasen lihtsalt kinkekaardi tuulde.

   PS: Mu käesolev postitus ei ole otseselt mõeldud millegi üle vingumiseks, aga tänased kogemused tuletasid mulle selle teema siin meelde ning arvasin, et panen oma mõtted/tunded ka kirja.
 • 3

  Varastatud dokumendi politseitõendi tõlkimine

  • Reisihuviline
   Minul varastasti 2005. aastal Peterburis rahakott ära ja oli ka vaja tõendit, kuna osadele dokumentidele on siis ette nähtud madalam riigilõiv. Venemaal aga tahtis miilits ilmselt varguste statistikat madalal hoida ja mulle öeldi, et nad saavad anda ainult paberi, et ise kaotasin oma asjad ära. Öeldi ka, et kui ma tingimata nõuan paberit, kus kirjas vargus, siis "tuleb neil delo avada ja sellega läheb nii kaua, et ma ei jõua järgmise päeva pealelõunal oma Tallinna bussi peale". Eestis läksin selle paberi ja jutuga politseisse oma muret kurtma. Seal öeldi, et Venemaal toimunud varguse kohta võin ma tegelikult avalduse esitada ka Eestis. Uurima nad seda mõistagi ei saa hakata, aga minu antud ütluste alusel paberi saavad küll anda, kus kirjas, et ma olen pöördunud politsei poole välisriigis varastatud dokumentide asjus. Ja nii toimiski.

   Kui midagi muutunud ei ole, siis peaks ka sinu ütluste alusel (ja prantuskeelset paberit kõrval lehvitades) olema võimalik see asi Eesti politseis registreerida. Aga täpsema vastuse saad muidugi politseist.
 • 3

  Saade satelliittelefonidest, autosisesest wifist ja kaardilahendusest

  • Reisihuviline
   Vaatasin seda ja tekkis küsimus, et kas tõepoolest on tänapäeval tavaks, et isegi kui kasutada satelliittelefonis Eesti operaatori SIM kaarti, siis omistatakse number hoopis satelliitoperaatori poolt? Või on see mingi konkreetse satelliitoperaatori omapära?

   2005. aastal käisin ise Nepaalis ning rentisin sellisest firmast nagu AA-Sat Professional OÜ omale Thuraya satelliittelefoni. Sisse läks Elisa SIM kaart ning sisse sai telefonile ilusti helistada Elisa numbri vahendusel. Telefon oli ka kahesüsteemne (GSM ja satelliitvõrk), seega sisse helistamisel ei pea helistaja üldse teadma, kas ma olen tavavõrgus või satelliitvõrgus - number on sama.