Osale Trip.ee kampaanias ja võida 2 lennupiletit Maltale.

Vaata lähemalt siit

rainerk32

Uus kasutaja

rainerk32

Kasutaja rainerk32 liitus 8 aastat tagasi

 • 6
  (Meeldimisi)
  Meeldimisi
 • 3 / 23
  (Postitusi / Kommentaare)
  Postitusi / Kommentaare
 • 0 (0%)
  (Külastatud sihtkohti)
  Külastatud sihtkohti

Viimased postitused

 • 18

  Reisi-/matkaklubi!

  • Reisihuviline
   Mulle on jäänud mulje, et Eesti matkaklubide maastikul on puudu klubi, mis tegeleks kaasaegse kergmatkamisega. Olemasolevad klubid ja mitteformaalsed ühendused näivad olevat tekkinud nõukogude ajast pärinevatele traditsioonidele, mil matkamine tähendas suurt seljakotti ning lühikest, aga rasket päevateekonda. Tänapäeval on matkatehnika ja -varustus nii palju edasi arenenud, et raske koti järele puudub vajadus isegi pikemal matkal. 10-päevase matka seljakoti kaal 10 kg (koos toiduga siis) võib olla täiesti piisav, ilma turvalisuses ja mugavuses kaotamata. Rahaline võit odavama varustusekomplekti arvelt ka sinna juurde. Kergmatkamine on küll mõningal määral uus asi, aga ta on juba kanda kinnitanud meist lääne pool asuvates riikides.

   Teine valdkond, millega minu teada Eestis vähe tegeldakse, on nn packrafting. Tegemist on kummipaadiga, mis mahub kokkupandult seljakotti ja kaalub paar kilo. See annab võimaluse koostada matkamarsruute, kus jalgsikäimine on kombineeritud vee-etappidega. Veekogud ei ole siis enam matkajale takistuseks, vaid vastupidi, avavad hoopis uusi võimalusi ja aitavad maastikku vaadata täiesti teise pilguga. Eriti efektiivne on see siis, kui teda ühendada kergmatkamisega - inimest koos kerge varustusega suudab selline paat kanda vabalt.
 • 9

  Seljakoti reis -matk

  • Reisihuviline
   Vastuseks tripile. Võimalik aeg oleks mitte varem kui 2014. Niisugune matk tahab korralikku ettevalmistust, aga praegu pole ma jõudnud kaugemale põgusast materjali uurimisest. Kui on selge, et tekkimas on koherentne grupp, siis võib asja edasi arendada, panna paika täpsema marsruudi, koostada matkaplaani jne. Kokku võiks sellest tulla umbes paari-kolmenädalane matk.

   Mis puutub piirkonda, siis arvestada tuleb, et Kanada Arktika on ikka metsik maa, ranniku lähedal esineb jääkarusid, aga võib-olla isegi suuremat ohtu kujutavad pruunkarud (sh grislid) ja hundid. Seetõttu tuleb kasutada kõiki meetmeid, et riske minimeerida. Samuti on seal mitmeid suuri jõgesid, mille ületamiseks läheb vaja ujuvvahendit. Kallis on sinna saamine muidugi ka. Aga need, kes sealkandis on matkamas käinud, räägivad, et see ületas lõdvalt kõik nende senised matkad.

   Põhja-Skandinaavia pikkade matkaradade asjus kasutan juhust ja reklaamin enda koostatud rajalogisid: www.everytrail.com/my_trips.php?user_id=76247. Neist võib huvilisele abi olla näiteks teekonna planeerimisel, kauguste arvutamisel, tõusumeetrite kokkulugemisel jne.
 • 3

  Pikad matkarajad Eestis

 • 3

  Appalachian Trail