Osale Trip.ee kampaanias ja võida 2 lennupiletit Maltale.

Vaata lähemalt siit

Rännumees

Rändur

Rännumees

Kasutaja Rännumees liitus 10 aastat tagasi

 • 59
  (Meeldimisi)
  Meeldimisi
 • 4 / 259
  (Postitusi / Kommentaare)
  Postitusi / Kommentaare
 • 39 (6.23%)
  (Külastatud sihtkohti)
  Külastatud sihtkohti

Viimased postitused

 • 2

  Uus-Meremaa reisimuljed

  • Reisihuviline
   Nõus eelkõnelejega - jube vahva oleks kui saaks muljetele ligi :) Hetkel on see blogi igatahes "Private".

   Ise olen täpselt kuu aja pärast sinnakanti minemas, seega hea meelega loeksin jutu läbi.
 • 46

  Reisiaasta 2017

  • Reisihuviline
   1. Eelmisel aastal oli niipalju erinevaid mõtteid, et lõpuks ei jõudnudki kuhugi ning kõige kaugem punkt, kus käidud sai, oli Kesk-Rootsi. Aga ka see oli lahe.
   Esialgne plaan oli aasta lõpus Birmas ära käia, kuid see plaan sai vahetatud eri põhjustel...

   2. ...Uus-Meremaa vastu, kuhu on siis selle aasta veebruaris minek. Loodetavasti tol ajal maa väga ei värise ning kuu ajaga peaks teatava pildi ka riigist ette saama.

   3. Soodukaid ootan eelkõige sellistesse kohtadesse kuhu plaanin minna ja sellistesse ajaakendesse, mil plaanin sinna minna (soovituslikult veel ka võimalikult lühikeste ümberistumistega) :) Reeglina see kombinatsioon miskipärast ei toimi. Aga väga teretulnud on ka pakkumised tõeliselt eksootilistesse sihtkohtadesse, mille peale ise kohe ei tulekski - no nagu näiteks hiljutised pakkumised Põhja-Mariaanidele, Cayenne'i (Prantsuse Guajaanas) või siis Roheneemesaartele. See tekitab hinges kohe väikese ärevuse ja kui juhtub tol ajal ka vaba aeg olevat, siis mine sa tea...
 • 3

  Järgnevale lennule mitte jõudmine

  • Reisihuviline
   Kui lennud pole samal piletil ja sa ei jõua jätkulennule, siis mingit kompromisslahendust kindlasti oodata pole. Selle teise lennufirma jaoks oled sa lihtsalt klient, kes ei jõudnud lennule. Põhjus (eelmine lend hilines, magasid kodus sisse, ajasid kuupäevad sassi jne) ei ole siin oluline.
   Sellise riski maandamiseks ongi reisitõrkekindlustus (või siis kõrgema hinnaga flex pilet). 3 tundi on kindlasti piisav vahe, et reisitõrke puhul nõue rahuldatud saaks. Ning kulu pead sa ikka ise ennem ära tegema, pärast kindlustus kompenseerib.
   Mis puudutab seda summaklauslit, siis kui see on sul reisitõrke osa kohta, siis oled sa lihtsalt sõlminud kehvadel tingimustel poliisi. Tavapoliisil on ikkagi sees ainult fikssumma ja väga heal poliisil "mõistlikud reisi jätkamise või kojusõidu kulud". Reisikindlustuse pakkujaid on Eestis palju, kuid mõistlike tingimuste pakkujaid ehk paar tükki. Erinevad välistused ja piirangud teevad poliisi küll odavamaks, kuid tihtipeale ka mõttetuks. Seetõttu tasub enne lepingusõlmimist üldtingimused rahulikult ja mõttega läbi lugeda.
 • 28

  Lõuna-Aafrika viisa taotlemine

  • Reisihuviline
   Mina printisin pangapapri otse internetipangast, ilma ühegi templita. Ei olnud probleemi.

   Mis puudutab juhiluba, siis jah tegin Rahvusvahelise loa kah endale. Esiteks see ei maksa midagi võrreldes hingerahuga, et kindlasti auto kätte saad (3,5 nädalat puhkust ju sõltus sellest) ning politsei sind vangi ei pane :P Teiseks - seda läks vaja. Mitte küll auto rentimisel, kuid kahel korral peeti mind ka politsei poolt kinni. Ühel puhul uuriti pingsalt seda rahvusvahelist luba ning teisel juhul sattusime "mäda õuna" otsa. Ta küll uuris pingsalt ka juhiluba, kuid siis võttis välja papri koos trahvimääradega, kust hakkas siis näitama kõiki neid rikkumisi, mida ta täheldas selle 100 meetri jooksul, mis ta vaateväljas olin sõitnud. Eurodes tulid trahvisummad kokku 700-800, kuid ta oli valmis olema paindlik :) Pärast pikka jahumist pääsesin ca 40 euroga, kuid hiljem kohalikega suheldes selgus, et kohalikud maksavad tavaliselt 100-150 randi (7-10€).

   Vaktsineerimist ei kontrollita, kuna LAV pole kollapalaviku piirkond.