norsu

Rändur, liitus Tripiga 10 aastat tagasi
296 meeldimist
5 postitust / 937 kommentaari
47 (7.5%) külastatud sihtkohta
Viimased kommentaarid

mariom, igal juhul GC ja ikka õige, mitte mingu skywalk kuigi Hooveri tammil võiks ära käia küll kui juba Vegases.
Yosemite ei ole ilmselt kevadel läbitav normaalselt, käisin seal, Surmaorus ja Sekvoias sügisel, Zionis, GC ja Yoshua Trees jne märtsis. Me panime Vegasest Zioni ja sealt GC nagu sul algselt oli ring, lisaks ma läheks Yoshua Treest läbi tagasiteel ja puhkaks enne äralendu 1 päeva Palm Springsis mõnes resordis kui sooja ka tahta.

selle kiletamisega on see probleem, et see on nagu märguanne, et siit kohvrist peaks noosi saama :)

"Siit küsimus kas 1 tund on piisav lendude vahe, et jõuda terminalist 5 terminali 2 ?
Seal vist otseteed ei ole jätkulennule minemiseks, et tuleb uuesti läbida turvakontroll, või on!? Sain aru, et seal sõidutavad kollased bussid terminalide vahel."
Tulin just reedel Dominikaanist 5 terminali ja edasi Finnairiga 2. Vahemaa ei ole väga pikk, kand ja varvas ei tohiks üle 10 minuti võtta, samas kui vaja pagas kätte saada ja uuesti ära anda, on asi suht piiri peal. Lennuki rataste maa puudutamisest läks pea 10 minutit terminali jõudmiseks, sealt maha, passikontroll, pagasi ootamine jne, kokku kulus tund. St. kokku olemeb pagasist, koos selle äraandmisega on ikka riskantne minu arvates,
Vastupidise suuna puhul, st kui vaja charterile minna, siis tuleb ikka 3 tundi varuda, sest see kaos, mis seal hommikul toimub, on ikka üllatav. Automaat Eesti passiga automaadis regada lennukile ei lasknud, pagasi äraandmise saba oli meeltu ja oli juba paras paanika ning tuli priority tädi ära moosida, pärast muidugi selgus, et lennukile jalutati rahulikult ka 10min enne väljalendu.
Kuna tegu oli viimase hetke lennuga, siis soodsaim oli Finnair läbi Helsingi budgetaitist 139 euri+pagas 30.
Ahjaa, kes laevagatahab nikerdada, siis muidugi ostke 2 kruiisi, mitte liinireis.

jmets, sa unustad, et Norwegian ei lenda Riiast iga päev, st sa ei saa aegu klappima. Ise vaatasin hindu ka sealt seoses järgmise nädala Dominikaani piletitega, mis sain 255 euroga, pagas tuli muidugi lisaks 1 osta mitme peale 60 euroga igaks juhuks. Lõpuks ostsin finnairi piletid kiirete ümberistumistega 139 euri+ kamba peale 1 pagas 30 euri,
Mariev, kui tahad ikka üliodavalt nagu alles oli Helsingist 295 euri, siis pead ikka ainult viimase hetke pakkumise peale lootma, viimasel ajal on neid olnud tavaliselt veebruaris mitmetel aastatel. Parem veel kui oled paindlik ja valid selle riigi, mis ajaliselt sobib paremini ja mida on saada.
Eesti probleem ongi, et meilt Saksamaale või Rootsi või Amsterdami maksad pea samapaju kui sealt edasi :D No ei tõuse käis maksma viimasel hetkel Rootsi otsa eest 200+ euri. Laevaga kombineerimisel on võimalus osta mõlemas suunas kruiis, tuleb odavam tunduvalt kui liinireis, eriti 4 peale kajut. AGA enamus puhkusereise väljub seal varahommikul ja jõuab tagasi kas varahommikul või hilisõhtul, st ilge passimine ja ööbimine muudab asja kohe kallimaks kui lennukiga muretult lendamine.
PS minumeelest on Kuuba ikka täiesti ülehaibitud, väljaspool hooaega pole isegi puuvilju saada, mis on üks selliste reisi põhilisi boonuseid, Noortele on võibolla tühjad letid mingi eksootika, aga kes NL aega näinud, siis ainult tuletab meelde kui sitt elu oli ,

Sri Lankal ikka oma maja eest pühivad maja kõrvale pöösa alla :D
Ilmselt ikka parem kui India, seega esimeseks selle kandi kogemuseks ok.

no Jeruusalemma võib ühildada Eilati rannapuhkusega või lisaks Petra jne, aga kui raha peale vihane olla ja tahta lihtsalt märk maha panna, oma valik.

Kas on mõtet nii kaugel sinna sõitma hakata? Lihtsam ilmselt mõni teinekord Iisraeli ennast külastada, Sharmist veel oleks mõeldav.

Geniaalne:) Riik, mis vaevlev turistide arvu languse käes, rohkem kui duubeldab viisa hinda, aga no eks see raha lähe koge riigile. Nagu meie valitsus, et selle asemel, et ettevõtlust soosida ja selle pealt siis rohkem raha koguda, üritatakse parem olemasolevaid rohkem koorida.

Mellieha liivarand on täiesti lastele sobiv, sügavaks lähev väga aeglaselt.

Sulle ju vastati, mis siin arusaamatuks jäi? Maksad trahvi ja nokid, kui saad altkäemaksu eest minema, siis järgmine koht võtab taas kinni ja maksad taas. Milleks enda reis ära rikkuda?

Kui soov liivaranda nautida, siis soovitan Melliehat. Kui hotelli või korterit vaatate, sis pöörake tähelepanu sellele, et osa linna asub mäe otsast kust randa päris pikk tee jalutada alla ja üles või siis tuleb bussiga sõita.
Malta just odav ei ole, Küpros on oma kogemuse pealt nii majutus kui toit jne tunduvalt odavam.

Kuhu majutust vaja? Soovitan 2+3 perele parem korter võtta. Tee tripadvisor lahti ja vali välja, annavad ka maksegarantii kuigi lisaks võetakse väike tagatistaha, mis peale reisi tagastatakse.

Hotellil oli meil tasuta parkimine ja rannas oli ka tasuta parkla.

Saad ju kaardiga ka maksta, st ei pea igal juhul kohe raha vahetama.
Öösel võib paras udu olla, st endal juhtus kui pidin öösel Omaani sõitma, tee oli küll valgustatud, aga no sõita oli nagu kotis.

klikid nimel profiili lahti ja kohe nime all on saada sõnum

Vaatasin, ongi suht kallid hinnad, eks oleneb kui paindlik kuupäevade suhtes oled.

Sarnaseid teemasi peaks siin juba hulgi olema, kasvõi hetkel see emaga reisile teema, aga lisaks siis kohtadele kus käidud:
Kanaarid, Madeira, Küpros, Sitsiilia, Sardiinia, Kreeta, Rhodos ja teised Kreeka saared, Antalya piirkond Türgis, Egiptus, Iisrael jne. St kogu Vahemere lõunapoolsem osa.

Ikka võivad langeda, võib olla mõne teise firma sooduspakkumine. Selle otsa eest 270+ maksta on ikka kallis. Kas kindlasti vaja Helsingist lennata või on tegelik alguspunkt Tallinn? Vaata siin on mingi Phapose teema kus on ka mõned variandid ära toodud. Lisaks siis võid vaadata Soome turismifirmade pakkumisi kui start Helsingist.

täitsa võimalik, aga pane onlines pagas juurde ja vaata palju konkreetsel liinil maksab, kodulehe hinnakirjas on 15-30 naela ots.
http://www.easyjet.com/en/terms-and-conditions/fees
odavlennufirma pileti puhul on ilmselt estraveli teenukas ka seal sees loogiliselt võttes.

lõpphinnad, juurde võivad tulla krediitkaardi tasud osadel, kelle äriplaan on näidata parimat hinda ja sealt see raha korjata.

Teemaalgataja jutu järgi on ju tegu noore inimesega tänapäeval :
"Pikk lend on ok - ema on 55-aastane, ja energiat jagub rohkem kui mul endal. "Penskariga" veel kohe kindlasti tegemist pole."
Seega sobivad suht kõik kaugemad sihtkohad, ei pea mingeid penskarite rannapuhkuse kohti soovitama.
Kuna aeg on suht kindel, siis Bali võiks sobida küll, ei tohiks vihmaperiood olla, aga eks ta ole natuke ülehaibitud küll. Hiina+Hainan rannapuhkuseks näiteks, Põhja-Vietnam, Mauritius . Sri Lanka puhul vihm ikka segaks küll, seal on niigi räigelt niiske isegi talvel, lisaks minule isiklikult ei meeldi tolle riigi rõve giidide ja tippide väljapressimise süsteem, puhkusel ei viisi koguaeg võimelada, et tünni ei saaks. Kaaluda võiks ka USA Läänerannikut, eksootika ei ole, aga kui enne pole käinud, sisi rahvuspargid peaks küll elamuse pakkuma.

Sharjah on lähemal kui Dubai rannahotellid. Vaata googlemapsist kaugus ära ja korruta km hinnaga ja saadki enam vähem vastuse.
Viisa on lihtsalt tempel passi piirikontrollis ja kogu lugu.

Mind huvitab, miks sõidetakse raudteejaamast bussiga lennujaama, mitte rongiga, kas selleks on mingi konkreetne põhjus?
Ahjaa, hilnemise koha pealt lihtsalt hoiatasin, et endal juhtus ja tuttaval ka ja ma pole küll spetsialist ja eriti otsida ei viitsi, aga tundub, et see kord 3 kuu jooksul jutt ei päde eriti, ma nagu näeks, et ainuüksi viimane nädal on seda 2 korda juhtunud?

abiks on käetugi tagasi suruda ja kui ikka läbi vajub, siis kahvel sisse lüüa:D 140 ei tundu veel väga hull, võtke kõrvuti kohad, siis ei ahista vööraid vaid oma inimesi.