Osale Trip.ee kampaanias ja võida 2 lennupiletit Maltale.

Vaata lähemalt siit

tripley

Reisisell

tripley

Kasutaja tripley liitus 9 aastat tagasi

 • 0
  (Meeldimisi)
  Meeldimisi
 • 3 / 10
  (Postitusi / Kommentaare)
  Postitusi / Kommentaare
 • 6 (0.96%)
  (Külastatud sihtkohti)
  Külastatud sihtkohti

Viimased postitused

 • 0

  Reisielamuste kogumik

  • Reisihuviline
   Tere kõigile! Olen nüüd mõnda aega nokitsenud ning ühendanud enda erinevad hobid - reisimise, fotograafia ning kirjutamise. Selle tulemusel on valmimas reisiblogi. Alustasin selle lehe loomist kooliprojekti raames ning nüüd on veel tervelt aasta jäänud seda täiendada. Mõtlesin, et pole ilus kõike kiivalt endale hoida ning nüüd saavad soovijad ka sellega tutvuda. Lisaks on igasugune tagasiside alati teretulnud, et seda veel paremaks muuta! :) https://mariannereisid.wordpress.com/
 • 9

  Au Pair

  • Reisihuviline
   Ma olen juba pool aastat olnud Austraalias aupair.
   Pere leidsin www.aupair-world.net kaudu.

   Üksi ilma agentuurita minek on üsna riskantne. Eelnevalt on vaja teha meeletu eeltöö, lisaks tuleb endal lennupiletid + viisa hankida. Usinalt suhtlust perega, enda kõhutunde kuulamist, kõikvõimalikke teadmiseid riigi ning linna kohta, kuhu sa lähed. Igaks juhuks plaan b ja c valmis teha juhuks KUI ikkagi midagi valesti läheb.

   Endal on kohapealsed sõbrantsid tulnud siia agentuuri kaudu ning ei suutnud ära imestada kuidas küll ma julgesiin omal käel täiesti üksi tulla teisele poole maakera. No ega see päris üleöö ka ei käinud, minu ettevalmistused võtsid aega umbes pool aastat ning olin selle perega pea iga päev kontaktis. Me oleme isegi üksteise Facebookis, mille profiili kaudu saab üsna hea pildi inimestest, mida on üsna raske järgi võltsida (sõprade arv, nende endi perekond, vanad koolikaaslased, peretuttavad jne).

   Enda kogemusest võin öelda, et mul läks tunduvalt paremini, kui ootasin. Sain väga heasse perekonda, väga head töötingimused (sest me koostasime ise koos perega töölepingu). Lisaks teen ma seda kõike ametlikult, maksan makse ning tööleping on ka ametliklt ära kinnitatud (mille sain ma postiga kätte veel kodus olles).

   Üksi tuleku miinus pool - agentuur viib sind kokku teiste lapsehoidjatega, kellega sõbraks saada ning toeks olla, üksi olles võib juhtuda, et oled kuude kaupa täiesti üksi (mu elukorralduse tõttu olin siin esimene kuu sõpradeta, elasime linnast väljas. Linna kolides tekkisid kohe inimesed ümber).

   Sõbrannad, kes on siia agentuuri kaudu on tulnud, on teatud suhtes õnnetumad, on erinevaid probleeme tekkinud (peamiselt pere ei pea töötundidest kinni, mõnel üleüldse halb pere olnud) ning ei julge perega neist rääkida. Minul on olnud algusest peale avatud suhtlemine ning kõik mured on käigupealt lahenduse saanud.

   Kuna viisa seaduse puhul tohin ma siin ametlikult 6 kuud ühe tööandja juures töötada, siis pere hakkas uut lapsehoidjat otsima, mille protsessis sain kandidaatidega kohtuda ning hiljem arvamust avaldada.
   Peamised 2 kelle vahel valida oli (neid oli rohkem, aga 2 neist jäid sõelale) - üks oli suurte kogemustega, pedagoogiline naisterahvas, teine oli noor ja elurõõmus, kuid kogemusteta. Peale kaalumist sai selle töökoha endale kogemusteta tüdruk tänu oma säravale ja asjalikule iseloomule. Nii, et alati ei pea olema suuri kogemusi, loeb millise iseloomuga sa oled.
 • 22

  Couchsurfing

  • Reisihuviline
   Olen selle portaali sage kasutaja juba aastaid olnud.

   Alguses niisama tutvusin inimestega üle maailma, kuid nüüd viimasel aastal olen usinalt majutanud inimesi, osadega aga hoopis siin kokku saanud ning linna näidanud ja ka ise korduvalt reisimas käinud.

   Kogemused on enamasti suurepärased, kuid see on enamasti nii. Igasugustel inimestel on ligipääs internetile, seega eelnevalt kindlasti teha põhjalik profiili analüüs, muidu võib tulla ka halbu üllatusi.

   Isiklik arvamus on, et paremaid reise ma poleks iial saanud, kui lahked kohalikud poleks mind niiöelda enda tiiva alla võtnud ning näidanud kohalikku elu nii nagu see on, mitte nagu turismipaketid sulle seda näha pakuvad. Olen sattunud sellistesse kohtadesse, kuhu muidu iial poleks sattunud, teinud asju mida poleks elusees teha saanud ning kohtunud erinevate väga huvitavate inimestega! :)

   Sellesse portaali suhtumine kui tasuta hotelli teenusesse ei kõlba kuhugi! See on pigem endale seltsiliste leidmiseks ning kohaliku kultuuri avastamiseks.
 • 40

  Eestist ära?

  • Reisihuviline
   Miks mina Eestist ära läksin?

   Mulle ei sobinud see elumuster, mida järgisin ning mida oleksin tulevikus ka jätkanud.

   Olin sel ajal 19-aastane tüdruk, kellel oli Eestis üsna hea töökoht, arvestatav elu (piisaval kujul iseseisvus) jne. Ühel hetkel oli elus väga halbade juhuste kokkusattumus, mis emotsionaalselt laastasid. Sel perioodil mõtlesingi, et mida ma veel ometi Eestis teen.. Näiteks on väga suur protsent minu tutvusringkonnast noorteks lapsevanemateks saanud, mis on viimastel aastatel Eesti ühiskonnas normaalne.
   Ei saa öelda, et see on nõme ja arulage, igal ühel ikkagi enda elu ning soovid.
   Lihtsalt see muster ei sobi isklikult minule - noorelt oma elu liialt paika panna, maailma nägemata ning vanemana olla õnnetu tegemata jäänud asjade pärast. Ei ütle, et kõik nüüd õnnetud oleksid sellist teed valides, ma tean, et mina isiklikult oleksin.

   Uurisin oma võimalusi, mida suures maailmas peale hakata ning ootamata pudrumägesid, valisin kõige mõistlikuma variandi ning lihtsalt läksingi. Enamus inimesi arvasid, et ma olen täiesti hulluks läinud ning rikun oma elu igaveseks ära, kuid ma tõestasin kõigile, et nad eksivad.

   Naljakas on kuulata teatud liiki inimestelt, et nad tahavad ka Eestis ära pudrumägedesse elama saada, et elu oleks nii lihtne ja lahe. Kahjuks ei oska nad näha, et näiteks minu hakkama saamise taga on tugev tahtejõud, kõva töö ning väga suures osas puhast vedamist.

   Kui nüüd ausalt öelda, pole kordagi veel kahetsenud, et siia üldse tulin. Isegi rasketel aegadel leian, et need olukorrad on mind vaimselt kasvatanud ja arendanud. Olen sattunud olukordadesse, kuhu Eestis poleks iial sattunud ning kohtunud inimestega, kellega poleks Eestis kokku puutunud. Vahest küll sooviks tunda seda turvalisust, mida kodumaal sain tunda, teades et perekond ja sõbrad on lähedal, kuid teisest küljest teeb see inimesed laisaks ja liiga mugavaks.

   Nüüd siis lihtsalt elan siin päev korraga, hetkel omamata suuri plaane eluks, elades nii, et ma oleksin oma sellega rahul, tehes asju mida ma ise tahan, mitte mingit ühiskonnas ettekirjutatut ning mulle just nii sobibki!
   Minu käest küsitakse pidevalt, mida elus edasi teha kavatsen ning kui ausalt öelda, siis ma hetkel ei tea. Kui ma ühel hetkel tunnen, et võiks kuhugi edasi liikuda, siis lähen. Kui tuleb tahtmine tagasi tulla, siis tulen. Kui peaks tahtma päriselt paigale jääda, siis jään. Seda näitab ainult aeg.

   Muideks, ma ei saa aru, miks on inimesed nii kohutavalt selle vastu, et inimesed oma kodumaalt lahkuvad? Kas te oleksite pigem õnnelikud kui näete, et inimesed ei suuda end hingeliselt teostada, oleks rahulolematud sellega, et neid sunnitakse raamides käima ning tegema asju, mis on TEIE jaoks õiged? Isiklikult arvan, et las nad käivad oma käigud ära ning ehk ühel päeval leiavad, et nüüd sai piisavalt käidud ning tahaks kodumaale tagasi tulla targemate ja kogenenumatena! :)