Osale Trip.ee kampaanias ja võida 2 lennupiletit Maltale.

Vaata lähemalt siit

Dharma

Rändur / Toimetus

Dharma

Kasutaja Dharma liitus 10 aastat tagasi

 • 56
  (Meeldimisi)
  Meeldimisi
 • 18 / 175
  (Postitusi / Kommentaare)
  Postitusi / Kommentaare
 • 56 (8.95%)
  (Külastatud sihtkohti)
  Külastatud sihtkohti

Viimased postitused

 • 26

  Kuidas tulla toime eluga pärast elureisi?

  • Reisihuviline
   Nii tore ja aegumatu teema!
   Ma mäletan veel seda tagasijõudmise raskust peale esimesi reise. Ja mäletan veel ka seda palavikulist uue reisi planeerimist. Alguses sai käidud 1 kord aastas pikemalt ära, siis 2 korda aastas, siis 3 korda... Mäletan, kuidas reisilt tagasi jõudes oli uue reisi planeerimine juba tagasilennul ainus asi, millega sai üle elatud nn stabiilse elu periood Eestis. et siis jälle kuhugile minna. Et olla liikumises, kogeda spontaansust, uusi värve, maitseid. Tundus, et ainult reisil olles on võimalik kogeda elusolemise tunnet. Elu eksisteeris reisilt reisini. Vahepealne aeg oli lhtsalt vajalik üle elada.
   Kuni ühel päeval said aru, et sa oled siinsamas Eestis täpselt sama inimene kui reisil. Et need värvid ja maitsed ja emotsioonid on sul kogu aeg ja igal pool olemas. Ja mitte miski ei takista ka Eestis elades elada spontaanselt ning olla liikumises. Et kui sa tegelikult oled selline inimene nagu sa tunned end reisil olevat, siis saad sa igal pool olla selline inimene. Et see ongi päriselt Sina. Ja kõik need piirangud, mida sa oled omale välja mõelnud, et nii ju ei tehta või mida nad siis minust arvavad jne, et need on nii mõttetud. Lihtsalt ela!
   Kõigile, kes tulevad oma elu esimeselt pikalt reisilt soovitus: olge kannatlik, see läheb üle :) Kui soovid kogeda vabadust ja spontaansus, siis hakka ettevõtjaks ja vali tegevusala, kus sul on kirjg!
   Minu elus kestis see hullumeelne reisimise periood üle 10 aasta. Lõpuks oli elu sätitud nii, et reisisin iga kahe kuu tagant ja kodu oli lisaks Eestile ka teisel pool maakera.
   Täna aga kinnitan, et haigusest on võimalik paraneda :) Raviks on selgusele jõudmine, kes sa siis ise tegelikult oled ja julgus olla see tõeline sina igal pool ja hetkes. Olla vaba igal pool, ka Eestis või kusiganes sa siis otsustad elada.
   Ma reisin täna ka, ikka veel, aga see pole enam see palavikuline sundus ja ma ei koge tagasi jõudes ei masendust ega kohanemisraskust. Uskuge, sel moel on maailm palju mõnusam paik ja elu nauding!
 • 26

  Infot neile, kes esmakordselt Orlandos ja teemaparkides

  • Reisihuviline
   Kui Miamis tundub, et South Beachil on juba küllalt pidutsetud ja linn hakkab igavaks muutuma, siis võib minna näiteks kanuu või kajakiga sõitma. North Beachilt 10 min kaugusel saab elamuse täiesti imelisest mangroovivõsa läbivast jõekestest. www.friendsofoletariverstatepark.org/photo-gallery/
 • 1

  Kuidas ratsionaalselt ja rahakotisõbralikult Dominikaanis liikuda?

 • 34

  Kos

  • Reisihuviline
   Minu arust on saar nii väike, et erinevates kohtades ööbida pole mõtet, eriti kui auto rentida. Kõige pikem vahemaa on maksimaalselt paar tundi autoga. Jääb ära tüütu kolimine. Kos Town'ist saab regulaarseid laevaliine Bodrumisse Türki ja veel paari kohta. Tavapärased lähisaarte ja nn 5 saare tuurid on ka igas putkas saadaval.
   Ma soovitan minna öösel pimedas tähistaeva all kuuma vee looduslikku basseini külastama. Thermal vist kutsusid kohalikud seda. Taskulamp tuleb kaasa võtta. See on tõesti lahe elamus.
   Ja muidugi päikeseloojang koos kõigi teiste turistidega spetsiaalses mägikülas tuleb ka ära vaadata. :)