Osale Trip.ee kampaanias ja võida 2 lennupiletit Maltale.

Vaata lähemalt siit

vatse

Rändur / Toimetus

vatse

Kasutaja vatse liitus 15 aastat tagasi

Ma tahaksin külastada järgnevaid sihtkohti: Afganistan Mali Sudaan Liibüa Alžeeria Niger

 • 7
  (Meeldimisi)
  Meeldimisi
 • 52 / 930
  (Postitusi / Kommentaare)
  Postitusi / Kommentaare
 • 39 (6.23%)
  (Külastatud sihtkohti)
  Külastatud sihtkohti

Viimased postitused

 • 11

  Balkani poolsaar

  • Reisihuviline
   Käisin eelmine aasta Bulgaarias ja tegin seal kahenädalase ringi. trip.ee/foorum/uldfoorum/bulgaaria-linke-jm
   Sel aastal on plaanis sama pikk reis Albaaniasse. Hetkel käib majutuste ja auto organiseerimine. Marsruut on põhiosas paigas.
   Mõlemad reisid on lennukiga kohale ja siis autoga ringsõit. Raha võtan Krediidipanga deebetiga automaatidest. Bulgaaria kiirteekleepeka peaks saama piirilt ja tuhandetest tanklatest, postkontoritest jne, neil on kusagil ametlik ja konkreetne hinnakiri väljas. Kosovo kindlustuse (roheline kaart ei kehti) hinnakiri on ka kusagil ilusti väljas. Uurisin seoses Albaania reisiga, aga kuna Albaania autoga pole sinna eraldi kindlustust vaja, siis linki kirja ei pannud. Kütusega ei tohiks ka kusagil erilisi probleeme olla. Lihtsalt mägedesse minnes tasuks järgnev tankla kaardilt üles otsida või ikkagi paak viimases suuremas linnas täis võtta. Pagulasi ei märganud.
 • 18

  Uut Gambia kohta

  • Reisihuviline
   Jälgin Aafrika valimisi puht poliitilisest huvist. Antud juhul oli uuel ja täiesti vabalt valitud presidendil (Barrow) nii siiani võimul oleva presidendi (Jammeh), parlamendi, kui ka armee täielik toetus. Mingi aeg hiljem sai omalajal riigipöördega võimule saanud Jammeh tõenäoliselt armeest ja mujalt endale piisava toetuse taha, et julges need valimised ebaõnnestunuks kuulutada. Kohalikust poliitilisest seltskonnast paljud sellega kaasa ei läinud. Ja veel olulisem on, et piirkondlik riikide ühendus ECOWAS andis selgelt mõista, et neile see jama ei meeldi ning demokraatlikult valitud president peab ka võimule saama. See tõi kaasa selle, et Jammeh erilist toetust isegi Gambias enam leidnud ei ole. Praeguste (minu jaoks kinnitamata) andmete järgi on ECOWASi väed nagu lubatud Gambiasse liikunud, Gambia sõjavägi on lubanud mittesekkuda ja võimalik, et nii nagu seadused ettenäevad astub Barrow täna siiski ametisse.

   Senegali vägede jm kohta. Hoolimata levinud arvamusest toimuvad enamikes Aafrika piirkondades valimised jm selline juba mõnda aega üsna rahulikult, demokraatlikult jne. Senegalil on muidugi alati olnud Gambias omad huvid, aga antud juhul tegutsevad nad täielikult ECOWASi otsuste raames. Lihtsalt nad on Gambia ainus naaberriik, seega on nende armee kasutamine logistiliselt kõige lihtsam. Antud juhul võtavad operatsioonist osa ka Ghana ja Nigeeria väed. Põhjuseks see, et nad on oma ressursside ja ka armee poolest vist ECOWASi suurimad liikmed.
   ECOWAS on tegelikult põhiliselt majanduslikühendus, aga nad on praeguseks saanud omad asjad üsna hästi toimima ja seega nad jälgivad, et ka nende liikmesriikide siseasjad oleks normaalsuse piirides korras ja keegi ei üritaks mingit jama korraldada, mis kogu piirkonnale kahju toob. Sarnaseid piirkondlikke ühendusi on Aafrikas veel ja ka Aafrika Liit on aastatega vaikselt üha toimivamaks muutunud.

   Kurikala reisi vastu on mul samuti vaid poliitiline huvi. Kui mõni eestlane tõesti paari päeva jooksul sinna reisib, siis oleks huvitav kuulda infot otse Gambiast.
 • 43

  Airbnb

  • Reisihuviline
   Selle omaniku poolt suvalisel hetkel tühistamisega seoses. Vahel on majutusel kommentaarides kirjas - The host canceled this reservation 2 days before arrival. This is an automated posting. Kas see võibki tähendada seda, et majutuse pakkuja tühistab ilma põhjuseta broneeringuid? Küsimus siis just majutuse pakkujatele airbnb-s, nagu Tartlane.
   Kui nii, siis teab hakata sellistest kohtadest hoiduma. Aga kui selline teade tuleb ka näiteks broneerija poolsest tühistusest, siis on asi teine.
 • 17

  Agoda.com ja Booking.com.

  • Reisihuviline
   Mõtled otse majutusest ostes? Ma neid ELi reegleid ei tea, aga Lääne-Eurooas on see autoriseerimise kasutamine üsna haruldane. Pea kõigilt lennufirmadelt, broneeringusüsteemidest nagu expedia jne saab piletid krediitkaardiga ostetud lihtsalt tavaliste kaardiandmetega. Seda lisaautoriseerimist nõutakse alati Baltikumis ja veel paaris kohas. Isegi vist Finnairilt saab piletid ilma selleta kätte. Pigem meie kohalik erapära, aga samas kasulik lisaturvalisus. Sellised suured broneeringusüsteemid nagu agoda, booking.com, hotels.com jne ei hakka seda tõenäoliselt niipea kasutama, sest enamike riikide krediitkaartidel seda võimalust vist ei olegi. Kui just tõesti mingit ELi nõuet vms ei ole tulemas.