Osale Trip.ee kampaanias ja võida 2 lennupiletit Maltale.

Vaata lähemalt siit

Mia

Uus kasutaja

Mia

Kasutaja Mia liitus 10 aastat tagasi

 • 87
  (Meeldimisi)
  Meeldimisi
 • 6 / 217
  (Postitusi / Kommentaare)
  Postitusi / Kommentaare
 • 0 (0%)
  (Külastatud sihtkohti)
  Külastatud sihtkohti

Viimased postitused

 • 17

  Tai raha vahetus

  • Reisihuviline
   Võtsin korduvalt automaadist välja raha 5000 bahti kaupa ja maha läks 133 eurot +- mõned sendid siia sinna. See hõlmab juba 200 bahtist teenustasu + kodupanga teenustasu. 10 000 bahti korraga oleks olnud mõttekam võtta, aga ma ei teadnud, palju kulutada plaanin ja ei näinud sel hetkel mõtet, see selgus alles tagantjärele tarkusena, nagu ikka.
   Ei ütleks, et see nüüd nii halb diil on, et peaks sularaha vahetamist eelistama. Vastupidi. Tundub oluliselt turvalisem meetod.
 • 24

  Liiklustrahv Itaalias

  • Reisihuviline
   See on igal pool nii, et rendiautot juhtida tohib vaid see, kelle nimel on rent vormistatud. Kui juhtida soovib ka keegi muu, siis tuleb lisajuht juurde osta (juhul kui see on selles rendipaketis tasuline teenus) ja tema andmed rendifirmas kirja panna ning ka juhiluba näidata.
   Kindlustused kehtivad ainult juhul, kui roolis oli(d) lepingus näitatud inimene/inimesed.
   Muude sanktsioonide kohta ei oska öelda, aga mingi võõra juhi nimega pudrutama hakkamist ei julgeks soovitada, eriti kui tegu rendiautoga. Kui pildid tehtud päevavalges, siis on tõenäoliselt fotol ka juhi nägu näha või aimata.
   Samas juhtusin lugema just üht teemakohast artiklit:
   http://tarbija24.postimees.ee/3761221/narvakas-suutis-itaalias-kaeimata-seal-liiklustrahvi-saada millest selgub, et mingil riigil võivad meie numbrimärkidega sarnased autonumbrid olla. Kuigi rendiauto puhul see pole asjakohane info, sest sul olid Itaalia numbriplaadid, siis küsi ikkagi fotosid. Ja kuupäevi. Võib-olla on tegelikkuses siiski see nõue aegunud. See 5 päevaga maksmisel odavam hind ongi eeldatavasti seetõttu pandud, et kiiresti ära maksaks ja liiga palju ei uuriks. Mina siiski uuriks asja enne korralikult.
 • 4

  Ümberistumise aeg Stockholm Arlanda lennujaamas

  • Reisihuviline
   Jah, ikka saab kohe oma väravasse minna. Kui lennukilt maha tuled, leiadki end juba ootesaalist, sealt, kuhu väljastpoolttulijad pärast turvakontrolli satuvad, ehk juba väravate juurest. Siis pead lihtsalt jälgima, et ummisjalu koos samalt lennukilt tulnud rahvamassiga saalist "Exiti" või "Baggage Claimi" suunas välja ei torma, vaid lähed Transferi viitade järgi. Kui näed esimest ekraani, vaatad sealt oma lennu värava ja lähed otse oma väravasse. EU tsoonist lahkudes tuleb passiväravatest ka läbi minna, aga europassi korral saad skaneerimisautomaadist minna, kus tavaliselt järjekordi pole.
   Kui esimene lend märkimisväärselt ei hiline, siis on teemaalgatuse ajad ainult käsipagasi korral täiesti piisavad, aega jääb ülegi.
   SAS ütleb, et Arlandas on miinimum nõutavaks ajavaheks mandritevahelisel lennul 40 minutit.
   https://www.flysas.com/en/travel-info/at-the-airport/transfer-times/

   Meil endal kord hommikune lend Tallinnast hilines tund aega, tehti korduvat jäätõrjeloputust jne. Algne lendude vahe oli 1h 50min Arlandas. Lõpuks saime jala lennujaamasaali uksest sisse 35 min enne uue lennu väljumist. Jõudsime ilusti uuele lennule, ei pidanud kusagil jooksma. Pagas jõudis ka.
 • 5

  Ilm Phuketis

  • Reisihuviline
   Olime Patongis eelmisel nädalal. Ilm oli perfektne eestlase jaoks. Öösiti sähvis kohati äike, ilma müristamise ja vihmata. See ei sega kedagi. Paar korda ka sadas, aga max 30 minutit ja mitte rohkem kui korra päeva jooksul, s.t mitu päeva oli ilma sajuta.
   Kui soovite näiteks raftinguid ja trippe koskede juurde teha, siis praegu on just aasta õigeimaid aegu.
   Ilmaprognooside paikapidamise kinnitust küsida on omamoodi huumor, kuigi saan inimlikust murest aru :)
   Jah, seal võib (aga võib ka mitte) iga päev korra vihma tulla. Ja äikest võib sähvida, aga võib ka mitte. Nagu juba öeldud, siis äike oli seal pigem nagu meie "põuavälk", mitte taoline äikesetorm, nagu meie siin harjunud oleme, kuigi Tais võib ka sellist ette tulla.
   Minu soovitus - no worries. Eestlase jaoks on sealne ilm nagunii väga hea, isegi kui päevas korra vihma sajab. Vaatamata sajule temperatuur suurt alla +30 ei lange, nii et vihm on nii soe, et ei jahuta isegi merevett kübetki maha.