Osale Trip.ee kampaanias ja võida 2 lennupiletit Maltale.

Vaata lähemalt siit

Mia

Uus kasutaja

Mia

Kasutaja Mia liitus 10 aastat tagasi

 • 108
  (Meeldimisi)
  Meeldimisi
 • 6 / 234
  (Postitusi / Kommentaare)
  Postitusi / Kommentaare
 • 0 (0%)
  (Külastatud sihtkohti)
  Külastatud sihtkohti

Viimased postitused

 • 3

  Chernobyl suvel

  • Reisihuviline
   Käisime aprilli lõpus 2016. Otselend Riia-Kiiev, seetõttu automarsruudi kohta ei oska soovitusi anda.
   Minu meelest autol väga mõtet ei ole, sest iseseisvalt Tšernobõli ei saa, vaid ainult reisikorraldajaga. Samas kui sõita meeldib ja aega jätkub, siis miks mitte.
   On valida kas ühe- või kahepäevased reisid, ühepäevase reisi hind algab ca 90 eurost. Sellest lõviosa läheb Ukraina valitsusele "külastusloa" eest, nii et odavamalt ei ole suurt mõtet otsida, neid lihtsalt pole.
   Kasutasime seda reisikorraldajat:
   SoloEast Travel, Ukraine
   +38 (044) 279-35-05 (office)
   +38 (050) 305-08-57 (cell)
   e-mail: victor@tourkiev.com
   www.tourkiev.com/
   Soovitan 100%. Lubas meil isegi Duga radari otsa ronida ning sellistesse hoonetesse, kuhu tegelikult poleks tohtinud minna. Kindlasti soovitan seltskonna peale ka vähemalt ühe Geigeri rentida.
   Tšernobõli tuuri pakkujaid on muidugi veel, sõber Google siinkohal abiks.
   Kuna hommikul algas tuur Kozatskiy hotelli kõrvalt, siis ööbisime samas hotellis, otse Maidanil. Jällegi - milline nõukogude nostalgia!
   Tegime üle 1000 pildi, aga pole neid netti pannud, nii et ei saa jagada. Elamus on mõnevõrra sürrealistlik. Aprillis oli muidugi loodus juba täisroheluses ja väga lopsakas; räägitakse, et raagus puudega on see elamus veelgi mõjuvam.
   Mul on hea meel, et saime uue sarkofaagi ehitust näha ja vana reaktorikatet veel pildistada, sest 2016. a novembris lükati uus kate reaktorile peale. Varsti võetakse ka Duga radar maha. See on seni püsti püsinud, kuna teised samalaadsed radarid õhati, kuid seda ei saa, kuna plahvatust nii lähedal tuumajaamadele ei saa korraldada. Aga kuna vanametalli on seal nii ahvatlevalt palju, siis lähiajal läheb tasapisi demonteerimisele. Sinna otsa ronida oli samuti elamus omaette, see on ikka väga kõrge. Lisaks teadmine, et seda tegelikult ei tohi teha :) Aga kuna peale meie grupi seal kedagi ei olnud, siis giid viis meid vähe kaugemale ja ütles, et tehke nüüd kähku ja käige üleval ära :) Kui jõuad üles (kas just tippu, aga nt 6-korruselise maja kõrgusel on ka juba päris tore), siis on ümberringi vaikus, liivapinnase ja männimetsa lõhn päikeses, lummav vaade kaugustesse, kus puudub igasugune märk tsivilisatsioonist. Kui on rammu piisavalt kõrgele ronida, näeb kaugustes ka tuumajaama reaktorid ära.
   Ning kogu lõhutud arvutitehnika, ekraanid, kõik on seal hoones ja metsa all laiali... kuna varastati palju ja radioaktiivsete esemete müük oli liiga popp business, siis lõhuti need lihtsalt ära, kuna arvati, et nii ei teki kellelgi soovi öö varjus saaki minema viia. Neid legende võiks muidugi lõputult rääkida, mida giid meile rääkis, aga parem käige ise ära.
   PS Soovitan kindlasti ka Kiievi Rahvusooperit külastada. Minimaalse piletihinna eest maailmatasemel elamus. www.opera.com.ua/en
 • 13

  Tai kohalikud lennud

  • Reisihuviline
   Edreams.com võrdleb näiteks ka enamikku odavfirmasid. Soodsam siiski edreamsist lihtsalt info mõttes valik ära teha ja seejärel lennufirma kodulehelt pilet osta.
   Ise eelistan Thai Smile'i rohkem kui Air Asiat, sest Air Asial ei ole äraantav pagas ega snäkid hinnas, Thai Smile'il on. Lisaks lendab Smile ka Suvarnabhumist ja ei pea kahe lennujaama vahet sõitma.
 • 36

  Tai reisi planeerimine

  • Reisihuviline
   Targem oleks see semantika ära lõpetada.
   Väide, et müntidega tavaliselt ei arveldata on üsna samaväärne väitega, et münte tavaliselt maksetehingutes ei kasutata. Ühesugused absurdilähedased väited mõlemad, erinevus on ainult semantikas, aga mõte jääb samaks. Münte kasutatakse küll, absoluutselt igal pool, ja mündid ei ole paberrahast kuidagi alaväärsemad.
 • 5

  Autoga Eestist Itaaliasse

  • Reisihuviline
   Kui talvel minek, siis peab jälgima, et poleks naastrehvid all, sest naastudega Leedust edasi ei saa :)
   TomTomile lisaks paneksin ka nutitelefoni mõne navigeerimisäpi, mis töötaks ka offline'is. Topelt ei kärise.
   Muus osas - head reisi!