Osale Trip.ee kampaanias ja võida 2 lennupiletit Maltale.

Vaata lähemalt siit

tomv

Rändur

tomv

Kasutaja tomv liitus 10 aastat tagasi

Ma tahaksin külastada järgnevaid sihtkohti: Myanmar Havai Tansaania Nepaal

 • 0
  (Meeldimisi)
  Meeldimisi
 • 0 / 11
  (Postitusi / Kommentaare)
  Postitusi / Kommentaare
 • 37 (5.91%)
  (Külastatud sihtkohti)
  Külastatud sihtkohti

Viimased postitused

 • 4

  Hawaii - saartevaheline transport

  • Reisihuviline
   Meie veidi üle aastatagusel reisil olime algselt planeerinud lennud Go!-ga. Paraku selgus, et kohalike kalambuur Go!=NoGo! vastas tõele, seega ei imesta, et nad nüüd pankrotis. Hawaian, mille asenduseks võtsime, on korralik klassikaline lennufirma, hinnad kül paraku kallimad kui olid Go!-l.
 • 284

  Tai viisa vol2

  • Reisihuviline
   Seda ma ka oma postituse lõpus ju ütlesin, et viisa varem valmis tegemisega saab reisi algus olema stressivabam. Postituse point oligi rohkem selles, et reeglina ei ole olemas päris väljapäästmatuid olukordi. Arvan, et ka Sinu Emirates'i tegelane oleks olnud tõenäoliselt (loomulikult mitte 100%) ümberveendav... Halvemal juhul (loomulikult eeldusel, et lennuni veidi aega), oleks olnud lahenduseks lennujaama internetipunktist broneerida lähima 15 päeva sisse lennupilet Taist välja, soovitavalt mõistagi sinna, kuhu reaalselt jõuda plaanisid. Sellises kõrgendatud tähelepanufaasis välistaks küll "joonistatud pileti"...

   Praktikas saime oma Tai viisa mittetegemisega samal reisil veel ka teist korda veidi adrenaliini. Nimelt sisenesime teisel korral Taisse Laosest Vientiane lähistel asuvast piiripunktist eesmärgiga kulgeda öise rongiga Bangkokini ning järmisel päeval juba tagasi koju. Kuna sel korral tagasilennuni aega kõigest paar päeva, siis ei osanud probleemi enam karta, ka konkreetne piiripunkt oli VM kodulehe kirjas kui "Visa on arrival" viisat väljastav.

   Jama tekkis aga sellest, et ostsime rongipileti mingist Vientiane (asub ca 20 km Lao-Tai piirist) turismifirmast ning müüdi see meile n.ö. täispaketina, mis tähendas tuk-tukiga hotelli järeletulekut ning transporti Laose piirilähedasse raudteejaama, sealt 15 min sõitu rongiga üle Sõpruse Silla Tai vastavasse piirilinna, kus siis kolitakse ümber öisesse rongi ning suundutakse Bangkoki suunas.

   Esialgu kulges kõik kenasti - tuk-tuk oli kohal õigeaegselt, jõudsime kenasti ka Laoses raudteejaama, tegime seal ära Laost väljumise piiriformaalsused, ootasime pool tundi rongi ning siis peale 15 min sõitu olimegi kenasti Tais raudteejaamas, kus teisel perroonil paistis juba Bangkoki suunduv rong. Ainsaks mureks veel Taisse sissesaamine ning see oligi probleem, sest selgus, et raudteejaamas asuv piiripunkt on küll pädev teostama passikontrolli ning panema sisenemise templeid, kuid viisa saamiseks tuleb minna 2km tagasi Mekongi ääres asuvasse päris piiripunkti. Sellega seoses oli aga kaks muret - sinna saab ainult Taisse sisenedes (OK, teoreetiline variant ka järgmise rongiga Laosessse tagasi seal uus viisa ning siis tipa-tapa jõe äärde piirile) ning rongi väljumiseni selleks hetkeks aega üksnes 45 min. Esimene mure lahenes õnneks lihtsalt - piirivalvur saatis meid lahkesti raudteejaama ees ootava tuk-tuki-meheni ning luges viimasele sõnad peale ning sõit läks siis sisuliselt illegaalidena õigesse piiripunkti. Õnneks laabus ka sealne viisataotlemine (koos kogu muu immigratsiooniprotseduuriga) suurema ajakuluta ning 5 min enne rongi väljumist jõudsimegi juba täiesti legaalsetena raudteejaama tagasi. Meeldiva üllatusena ei visanud ka tuk-tuki mees hullu kirvest selga (selles olukorras oli tavapärane kauplemine küll viimane, millele mõelda).

   Ehk siis eelneva resümee - tänases Tai viisarezhiimis oleks inimestele, kes soovivad Bangkoki lendu kasutada Tai lähiriikide (Laos, Birma, Vietnam Kambodzha jne) avastamiseks, kindel soovitus teha varem valmis kahekordse sisenemisega Tai viisa, väldite mitmeid võimalikke probleeme. Samas, ei saa jätta tõdemata, et sarnased probleemid, nagu me oma tegematajätmiste tõttu kogesime ning mis lõpptulemusena ka õnnelikult lahenesid, lisavad reisidele oma värvi...
 • 2

  Majutus Sälen'i kandis

  • Reisihuviline
   Sisuliselt on vasaloppeti ajal kõikide kohalike kodud võistlejaile väljarenditud, alltoodud (olemas ka Vasa kodulehel, mis küll hetkel peale uuendamist ainult rootsikeelne) aadressidelt peaksid saama pakkumise, kui kirjutad mitmele inimesele ja mis päevadeks majutust otsid.:

   Majutus Sälenis: logivasaloppet@salen.se
   Majutus Moras: mora@siljan.se

   Bronnimine peaks reaalselt algama kusagil novembri keskel. Soovitan koheselt kirja ära saata, sest muidu pole varsti kohti saada, seda eriti Sälenis, kus pakkumist suhteliselt vähe.

   Ise olen kasutanud Vasa ajal majutust Moras, mis tähendab küll üsna varajast ärkamist - bussid väljuvad vahemikus 4.30-5.00, sest start kell 8.00 (õnneks 1h ajavahet eestlaste kasuks) ning sõit kestab pea kaks tundi, sest lõpus suured ummikud. Seega saad bussis kenasti magada. Plussiks aga Moras eelmisel päeval toimiv melu (Mora on Otepääst veidi suurem koht, Sälen aga päris pisike koht) ja see, et ei pea peale 90 km läbimist hakkama tegelema tagasisaamise logistikaga, vaid võid kohe sauna ja sellega kaasnevat nautida.
 • 13

  Lumeolud Skandinaavias

  • Reisihuviline
   Küsimus hooaja teise otsa kohta - kas on kogemust lumeolude kohta Trysilis peale 20.03?