Osale Trip.ee kampaanias ja võida 2 lennupiletit Maltale.

Vaata lähemalt siit

haaletaja

Rändur / Toimetus

haaletaja

Kasutaja haaletaja liitus 14 aastat tagasi

 • 15
  (Meeldimisi)
  Meeldimisi
 • 25 / 298
  (Postitusi / Kommentaare)
  Postitusi / Kommentaare
 • 240 (38.34%)
  (Külastatud sihtkohti)
  Külastatud sihtkohti

Viimased postitused

 • 2

  Lendaja ABC: missugused lennufirmad pakuvad tasuta hotelli?

  • Reisihuviline
   Etioopias ei ole vaja viisat, kui lennufirma vastutab. Vähemalt aastal 2014 sai probleemideta majutuse ilma viisata.
 • 9

  Kiirpaadiga Phi Phile

  • Reisihuviline
   Tundub vist sobiv teema küsimusele - kas on mõttekas osta ära Internetis piletid suunal Koh Lanta - Phi Phi ja Phi-Phi - Ao Nang? Pakkujaid netis tundub olevat mitmeid. Või peaksin pigem küsima oma hotellist siin Koh Lantal /jalutama suvalisse putkasse, kus on reisibüroo peal kirjas?
   Iseenesest tahaks kindlasti, et see transfer sadamasse oleks kindel (mitte, et keegi kogemata unustab ära), aga samas ei viitsi nagu kuskile ekstra "otsima" ka minna.
 • 4

  Trang 'i saared

  • Reisihuviline
   Ise küsin, ise vastan ka :)

   Koh Libongile saab nii, et võtta lennujaamast mikrobuss bussijaama - 90 bhati. Sealt edasi paneb bussijuht sind kohe järgmise mikrobussi peale, mis viib Hat Yao sadamasse (80 bhati) - sama buss peatub ka Kuan Thung Khu sadamas enne seda. Sealt saab 50 bhati eest Libongile. Libongis tuleb võtta mootorrattatakso, et saada sinna saare ossa, kus on 4 majutuskohta, mis saarel on. Jala minema ei maksa hakata, ca 20 minutit mootorratta sõitu (100 bhati). Targem oleks ette broneerida, sest kui puhkemajad on välja müüdud, siis on jama :)
   Ma sain viimase bungalow (500 bhati) Libong resort nimelises kohas, kus muide on seni Tai parim köök (eriti Crab curry). Rand on ilus, aga mõõna ajal snorgeldada ei saa. Väga rahulik ja meeldiv koht, kõige odavam ja turistivaesem Trangi saartest.
   Saarte vaheline takso on kallis, seega odavam variant on minna "ühistranspordiga". Ko Libongilt tagasi mandrile, siis Kuan Thung Khu sadamasse (mina maksin mikrobussijuhile 100 bhati, et ta sealt läbi sõidaks ja mu maha viskaks, sama raha eest saaks ka mootorratta taksoga). Edasi on pilet 450 bhati Koh Kradanile. Mina läksin õnne peale välja, Internetis olid viimane kui koht välja müüdud. Ülal toodud Ko Kradan Island resort Internetist ostes odavam selle aasta seisuga oli 30 € bungalow, aga see oli ka välja müüdud.
   Ko Kradanil on kokku umbes 10 resorti, millest ca 3 ei ole ilmselt Internetis, seal hulgas toodud Paradise Lost + veel 1-2 samas saare otsas (paadilt maha tulles minna vasakule). Kohale jõudes ma käisin läbi 5-6 reorti, kus ühes oli saada bungalow (1200 bhati). Ise sain sellise ekstreemse asja nagu "tree house" - mis naljakal kombel oli seal samas kohas kui ülal toodud Kradan Island resort (tunneb ära õlleklaasiga ameeriklase järgi). "Tree house" maksis 500 bhati, ning reaalselt oligi onn puuotsas. Sinna pidi ca 5 meetrit ronima banbusredelit mööda, ning ma pakun, et ei redel ega puumajakese põrand üle 70 kg ei kannataks :) Ööbimine oli väga ekstreemne, kõige selle eluga seal dzunglis (ei olnud kinnine onnike :)).
   Igal juhul Koh Kradani rand oli väga ilus, samuti kui tulu mõõn sai minna Sunset beachi, mis oli ca 10 min läbi džungli teisel pool saart (sai ka ujuda mõõna ajal).
   Igaks juhuks märgin ära, et Lost Paradise-s tundus olevat saada "dormis" ööbimist 700 bhati eest. Curry on nende söögikohal küll maitsev, kuid krevette tellida ei tasu, sest nad küpsetavad need üle :)
   Koh Kradanilt Koh Mookile paat maksis 300 bhati. Koh Mook on seni kõige vähem huvitav saar. Koh Mook-ilt pilet Koh Lantale on 550 bhati ja läheb Charlie rannast.
   Kui kellelgi on täpsemaid küsimusi Trangi saarte kohta, vastan hea meelega. Siiski soovitan kõigil võimalusel majutus ette broneerida paar kuud, sest seda on vähe.
 • 17

  Kas lennufirmal on õigus lennuaegu muuta?

  • Reisihuviline
   Turkish airlines'i puhul on ülitähtis osta pilet nende enda kodulehelt, siis helistatakse kohe personaalselt ja üritatakse pakkuda hea alternatiiv. Kuigi pilet on võib-olla 20 € kallim kui tripsta (vms saidi) kaudu ostes, siis see tasub igal juhul ära. Hetkel tühistatakse väga palju Tallinn-Istanbul lende (mulle vähemalt tundub nii), seega alternatiiviks pakutakse kas päev varem või päev hiljem lendamist. Kui tekib tänu sellele vajadus Türgis ööbida, siis saab tasuta 4* või 5* hotelli koos transferiga.
   Mulle näiteks ei sobinud lennata päev hiljem ega varem, seega pakkusin välja, et nad lennutaks mind läbi Helsingi ja toimis - finnair Helsingisse ja edasi Turkish airlines. Midagi juurde maksma otse loomulikult ei pidanud.
   Kui kasutada muid lennusaite broneerimiseks, siis on nende reisibüroode ülesanne piletid ära muuta. See omakorda võib tähendada, et lennumuutusest ei saa teada enne kui lennujaama minnes. Meie reisiseltskonnal oli hiljuti nii, et mul ja ühel teisel inimesel oli ostetud Turkish airlines kaudu, ja teisel kahel tripsta kaudu. Mulle helistati kohe Turkish airlines kontorist ja ainus põhjus miks teised kaks said ka uued lennud oli selle pärast, et ma ekstra küsisin. Muidu nad ei oleks reaalselt isegi teadnud, et lend on tühistatud, sest neile reisibüroo ei helistanud ega isegi ei saatnud maili.