Osale Trip.ee kampaanias ja võida 2 lennupiletit Maltale.

Vaata lähemalt siit

Porilane

Uus kasutaja

Porilane

Kasutaja Porilane liitus 11 aastat tagasi

 • 0
  (Meeldimisi)
  Meeldimisi
 • 10 / 491
  (Postitusi / Kommentaare)
  Postitusi / Kommentaare
 • 0 (0%)
  (Külastatud sihtkohti)
  Külastatud sihtkohti

Viimased postitused

 • 215

  Tai viisa vol.4

  • Reisihuviline
   No nih, Tais käidud :-) Paar söna omadest elamustest lennujaamas.
   Meie reisiseltskonna Eesti kodanik oli kodus korralikku eeltööd teinud. Visa-on-arrive blankeet välja prinditud, täidetud ja piltki peale kleebitud. Visa-on-arrivali luugi juures käis tihe sebimine ja yks higist nöretav noor tsinovnik nägi kenat eesti prouat ja vöttis ta kymnetest mölisevatest hindidest välja tegemata eelisjärjekorras ette. Löi mingi templi paberile ja vehkis käega passijärjekorra suunas. Sööstsime sinna (seal oli osa seltskonnast juba ees). Teine tsinovnik tuli randomina passe kontrollima. Läks ära. Viie minuti pärast tuli tagasi, vöttis meie eesti kaaslasel kratist kinni ja viis ta kuhugi. Meie paanikas. Kui piiripunkt yletatud, suundusime kaaslast otsima. Ei kippu ega köppu. Löpuks leidus kolmas tsinovnik, kes teadis öige koha kätte näidata, kust kaaslast oodata. Esimene tsinovnik oli meile vale järjekorra kätte näidanud. 'Öiges' järjekorras oli numbrisysteem. Pangakonto väljavöte ei kölvanud, eurod ega taalad kölvanud, kaaslane pidi rahad tugrikuteks vahetama. Aega läks, aga asja sai. Proua naeris, et sai laksust oma 15 päeva kätte.
   Tagasitulles piiriyletus läks libedamalt. Passikontrollis kutsuti välja kaks asjapulka, kes kaaslase körvale viisid. Eriti tähtsa näoga asjapulk lajatas ta passi viisayletustempli. Yhe päeva vörra läks yle lubatud aja.
 • 24

  Hauaturism?

  • Reisihuviline
   Minu meelest yks ekstreemsemaid surnuaedu on Kairo Nekropolis. Kahjuks olen näinud seda ainult bussiaknast, aga sellestki piisas, et meelde jääda.
 • 0

  Kopsupõletik Tais

  • Reisihuviline
   Täna Soome uudistes anti hoiatus köikidele Kagu-Aasias reisijatele, eriti seljakotikutele. Nimelt on sealkandis sagenenud melioidoosi-nimelise haiguse juhused. Melioidoos on burkholderia pseudomallei-bakteri tekitatud ja kopsupöletikku meenutav haigus, mis halvimal juhul vöib löppeda surmaga. Soomlaste hulgas on haigestumisi olnud kymmekond, neist kaks on löppenud fataalselt. Rannaturistidel vaevalt et haigestumisriski on, aga neil, kes rändavad mööda Kagu-Aasia pölde, metsi ja soid, tasub ettevaatlik olla. Bakter pesitseb maapöues (nt. riisipöllud) ja magevees. Kui reisil vöi reisilt tulles on kopsupöletik, mis ei allu kodustele antibiootidele, vöib kahtlustada melioidoosi. http://yle.fi/uutiset/kotimaa/2011/03/matkailijoita_varoitetaan_kaakkois-aasiassa_yleistyvasta_kuumetaudista_2452938.html http://www.medicinenet.com/melioidosis/article.htm
 • 3

  Ettevaatust Tahkol