andresk

Alustasin backpackides 2007-2008 aastal Kreekas ja Balkanil ning siis kolmel järjestikul talvel külastanud Aasiat. Esimesel aastal 3.5 kuud Banana-pancake trailil , teisel aastal India, Sri Lanka ning jälle Kagu-Aasia. Teisel aastal oli kogu reisi pikkus 4 kuud. Kolmandal elasin talvel Sulawesi saarel Makassaris ning tutvusin Indoneesia erinevate saartega. Neljas ja pikem reis on käsil praegu, 2016-2017!
Rändur ja toimetuse liige, liitus Tripiga 8 aastat tagasi
100 meeldimist
169 postitust / 333 kommentaari
40 (6.4%) külastatud sihtkohta
Viimased kommentaarid

Väga äge oli. Järgmisest sügisest näeb sellest Tuk-tuki sõidust saadet TV3-s. Vargusi juhtus üksikutel kordadel. Korra pandi nt kaameramehel GoPro tuuri. Ööbimised võtsime kohapealt. Igas suuremas linnas ööbimisi jalaga segada, käid lihtsalt ukselt uksele. Naistesse suhtuti enamjaolt hästi. Eks kohalikud natuke pealetükkivad ole, aga tüdrukutele see tähelepanu pigem isegi meeldis.

Sõitsin augustis koos teiste eestlasega sellel marsruudil Tuk-tukkidel. Meie marsruut oli Mumbai-Goa-Mangalore-Chennai. Kui plaanid rendiauto võtta siis sõida mööda Route66 Mumbaist Panjimi suunas. Teedel on korralikke löökauke. Soovitan vältida öösel sõitmist kuna rekkad kipuvad sõitma vastu täistuledes.

Oleneb suures osas ilmast. Indoneesias hetkel näiteks vihmahooaeg ja siis lennud kipuvad hilinema. Olen lennanud kümneid lende AirAsiaga ja kõige rohkem hilinemisi on ette tulnud just Filipiinidel, aga seda pigem mitte AirAsia süül vaid Manila lennujaama organiseerimatuse tõttu. Siis olid hilinemised isegi mõnedes tundides. Üldjuhul on lennud graafikus või kuni 30min delayd.

Äge idee!

Pakuksin nagu juba varemgi pakutud Mehhikot. Yukatanil on nii mõndagi teha ja külastada. Odav, transport lihtne, toit hea, inglise keelega saab kenasti hakkama.

Vietnam - päris mõneski kuurortlinnas saab vene keelega nt hakkama. Toit hea, rahvas sõbralik, siselennud soodsad. Samuti hea budget sihtkoht.

Sri Lanka on ka hea valik. Mina ei soovitaks Balit esimese sihtkohana.

Tänud vastajaile! Vaatan siis pileteid pigem kohapealt kuskilt reisibüroost :)

Vaata äkki läks kogemata spämmifiltrisse. Endal kogemus budgetair.nl-iga ning kõik toimis.

CUN-HAV vahel lendavad 3 firmat - Aeromexico, Interjet ning üks Kuuba firma. Olen lennanud Interjetiga ja soovitan, lisaks on nende piletid ka enamjaolt odavaimad. Momondo.com lehelt leiab hinnad enamjaolt alla 200€.

Tekkis sama küsimus mis jüts'il. Olen lennanud nii Aerofloti, Turkishi kui Norwegianiga ning kõik need lennud tundusid turvalised. Türklastel pidi ohutusega nendest firmadest ehk kõige rohkem probleeme olema, aga nagu siin juba mitmes postituses kirjas, siis Euroopas lendamiseks peab lennufirma täitma vägagi rangeid eeskirju. Seega lendaksin kõigi nende kolmega uuesti kui vaja.

@ mariij - Sihtkoha järgi sorteerimine on nüüd toodud parempoolsest menüüribast üles:

Tripis on ohtralt postitusi kunagistest aegadest, kus postituste autoriteks olid registreerimata kasutajad. Sel hetkel polnud postitamiseks kasutaja olemasolu oluline. Kuna Trip tõi vanast andmebaasist kogu sisu üle, siis pidi neile anonüümsetele ka mingisuguse nimetaja andma. "Admin" kasutaja on siis see niiöelda "anonüümne kommentaator". Admini kasutaja all on ligi 12 000 kommentaari.

Tuleb meelde kohe üks hea näide lennupiletitele - Finnairiga Taisse 300€
Tean, et nii mõnedki tuttavad need piletid endale võtsid. Viimase otsa Helsingist Tel Avivi lendamise asemel võtsid nad pagasi välja Helsingis ja tulid laevaga Tallinna - sääst ligi 100+€/per nase.

Norwegianit, kui odavlennufirmat küll ei tasu karta. Et vastata Euroopa Liidu nõuetele peab turvalisusega lennufirmades kõik vägagi heas korras olema.

Said ju päris palju tagasisidet kui kuu aega tagasi küsisid - http://trip.ee/foorum/uldfoorum/paaniline-lennuhirm

Mulle tundub, et sügis-talvised pakkumised hakkavad põhiliselt suvel peale. Qataril oli minu mäletamist mööda ka suvel miski sarnane kampaania praegusega. Finnairil on ka kindlasti talvistele lendudele kampaaniad tulemas, eelmisel aastal oli see juulis või augustis. Kõige lihtsam on vast jälgida Tripi soodukate rubriiki sest seal kõik need pakkumised ka üleval olnud.

Teed Cancuni ja Tulumi vahel on heas korras. Kindlasti on mugavam rentida auto. Võtsin just Cozumeli saarel üks päev ennem rendi algust auto läbi Rentalcarsi ning hinnaks tuli 12€. Hinnale lisandus kohapeal ka kindlustus. Rentisin auto Mex Car rentalist, mille teine nimi on Fox ning probleeme ei tekkinud. Rendipakkujaid on igas suuremas turismipiirkonnas ohtralt ning üldjuhul alustatakse hindades vägagi optimistlikult ja kauplemisruumi on kõvasti.

Lisaks norsu öeldule, et tasub väärtesemeid alati kaasas tassida, tasub ka öömaja bookides teha väike research Tripadvisoris või bookingus lugedes teiste külaliste kogemusi ja kommentaare. Ning kui varastatakse, siis esmalt kurjustada receptionis ning kirjutada ka ise review selle öömaja kohta. Iga majutusasutuse omanik, kes oma ööbimist nt bookingu kaudu müüb jälgib kindlasti ka kommentaare ning ehk muutuvad asjad niimoodi paremusepoole. Kahjuks pole muidugi kõiki kodumajutusi nendel saitidel kirjas ja eks see ole loterii kas on ausad tegelased selles hotellis või mitte.

Ei tasu Aerofloti karta. Palju infot ja kommentaare Aerofloti kohta leiab sellest foorumiteemast - http://trip.ee/foorum/uldfoorum/aeroflot

Piletihind AirAsia kodulehel peaks olema sama, mis momondos. Seega soovitatav on pilet osta kohe AirAsia kodulehelt, kus saab siis ka pagasi valida.

Augustis on käsil Atlandi ookeani orkaanihooaeg, mis võib tähendada probleeme. Kui torme pole siis ilm peaks igati suvine olema.

Kuuba kohta on tripis hiljutisi teemasi päris mitu, Kasuta otsingut :)

Tundub väga äge ettevõtmine. Ega te juhuslikult kuskil mingit blogi ei pea mida saaks lugeda?

Kuna olin ja olen vahelduva eduga üle poole aasta Eestist eemal olnud siis on kogunenud eelneva aasta jooksul nii mõnigi uus külastatud põnev sihtkoht. Meeldejäävaimad nendest ehk Atitlani järv Guatemaalas, Boliivia soolajärved ning Torres del Paine rahvuspark ja Valparaiso Tšiilis.
Järgmise aasta reisiplaanides on põnevaimad sihtkohad kindlasti Myanmar, Cooki saared, Mauriitius ja Taivan.

Head uut kõikidele reisisellidele!

Saab maksta ka US dollarites aga kasulikum ikka kohalikus peesos. Olenevalt kohast saab dollareid hea kursiga peesodeks vahetada.

to tripp - Kõik sinu esitatud küsimused on ka meil läbi töötatud. Praegune probleem on olnud arendamine ning arendamise kiirus. Uue tripi prioriteet oli teha sellest portaalist veelgi ägedam reisiportaal ning samuti tuua trippi uusi elemente. Kahjuks oleme me siiani veel arenduste algfaasis ning nagu kika mainis on oodata uuendusi uue aasta alguses! Rõhume ka edaspidi just iseseisvale reisijale (sealhulgas siis suuremas osas just backpackerid).
to raivo - ma leian, et pole mõtet tuua omanikevahetust siia teemasse sest selle taga on pikem story. Tulemustest võin välja tuua, et viimase 3 aasta jooksul on tripi külastajate arv kasvanud 50-70%. Nagu ma juba kirjutasin, siis oleme hetkel alles arenduste alguses ning hoidkem positiivset meelt. Ressursid on piiratud, aga teeme kõik võimaliku, et trip kasutajasõbralikumaks ja huvitavamaks teha. Ja mis reklaamidesse puutub, siis kust võtad, et arendused on suunatud reklaamiandjatele? Reklaampindade arv on väiksem kui vanas tripis.

Rohkem positiivsust ja reisiderohket uut teile!

Mõtle esmalt välja mingisugunegi marsruut ning kaua kuskil riigis olla tahaksid. Pooleteise kuuga võib külastada päris mitut riiki olenevalt kas oled slow või fast traveller.
Kindlasti võiksid valikusse lisada ka Laose.

Just hiljuti Lõuna-Ameerikas ringi liikudes kohtasin tihti teisi backpackereid kes kõik soovitasid Kolumbiat ning just eriti külastada Medellini linna Kolumbias. Seega kui juba Kolumbias oled ning plaan lahtine, siis mine ja vaata mis seal toimub.

Ning kui juba Boliivias oled, siis peaksid kindlasti Uyunis ära käima. See on minu arust kindlasti üks huvitavamaid paiku Lõuna-Ameerikas. La Pazist saab sinna lennukiga (1-2h) või bussiga (12h).