milord

Reisihuviline, liitus Tripiga 9 kuud tagasi. Tahab minna:
17 meeldimist
7 postitust / 76 kommentaari
25 (4%) külastatud sihtkohta
Viimased kommentaarid

Meil on plaan kaasa võtta ainult 100usd, et maksta viisa eest ja ülejäänud raha atm välja võtta. Seal pidi atme palju olema, seega ei tohiks probleeme olla.

Mina ootaksin soodsamaid pakkumisi, mis kindlasti on tulemas.

On ja abi, suur aitäh ☺️

Tere! Selline küsimus, et reisime perega Vietnami ja meil kaasa ka laps, kes on reisi ajaks 1 aasta 1 kuune. Täidan hetkel Vietnami viisa aplikatsiooniormi ja nagu aru saan, siis viisa vaja teha ju ka lapsele. Approval letteri tellisingi talle ka, aga selle vormi täitmisega olen hädas. Kas seal täidangi tema kohta nii palju lünki ära kui täita saab? Kui on vaja kirjutada ameti, tööandja jne kohta, siis jätan lihtsalt tühjaks? Seal olemas ka koht alla 14. eluaastaste laste kohta, aga kuna mul on lapsel siiski oma pass, siis vaja viisad taodelda ju eraldi, mitte minu passiga, seega selle koha pean omal tühjaks jätma, eks!? Suur aitäh abi eest ☺️

Marina Bay Sandsi soovitaksin soojalt! Väga mõnus ja oma raha väärt. Ainuke jama on see, et Singapuris sajab suhteliselt palju ja Marina bassein on suletud, kui padukat tuleb. Kui meie käisime, siis hakkas sadama ajal, kui bassein oli rahvast täis, siis ära küll ei aeta, aga netis kirjas igal pool, et kehva ilmaga suletud bassein.

Meie läksime Singapuri, siis küll ei mäleta, et oleks küsitud hotelli broneeringut vòi rahaliste vahendite kohta. Kõik oli väga lihtne, mingit küsitlust polnud.

Esiteks väga armas mòte oma emale selline elamus kinkida ☺️
Teiseks soovitaksin ka Sri Lankat. Väga eksootiline riik. Lopsakas roheline loodus, huvitav kultuur, samas saab Mirissas ka mõnusa rannapuhkuse teha, elu väga odav, rahvas sõbralik. Oktoobris küll madalhooaeg, ise käisin novembris na vihma tuli ainult òhtuti ja varahommikul. Sealne vihm on jälle omaette elamus. Arvan, et emal meeldiks ☺️
Kolmandaks arvan et Kanaarid jäävad igavaks, midagi eksootilist seal peale ookeani pole. Ookeanis suured lained jälle, ujuda raske. Kanaarid on täiesti sarnane teistele Euroopa kuurortitele.

jaa, mina tahaksin väga teada autojuhi päeva hinda ja soovitusi autojuhile ka, kuna olen lapsega minemas, siis oleks hea kui saaks varem kokku leppida autojuhiga marsuudi ☺️

Maalt välja ehk isegi võib, omaasi kas koju tagasi nendega saad. Tihti vòetakse Eestisse sisendes nö suveniirid ära.

Oi kui hea, et 29.03 sinna sõidame.. Bali pidi olema sellel aastavahetuse päeval täiesti väljasurnud. Arvan, et hotelli vahetus oleks võimalusel parem lükata järgmisele päevale.

Ma ostsin eile BudgetAirist lennukad ja epilet tuli kohe emailile.

Mina käisin 20. rasedusnädalal nädalakese Kreetal ja 26.rasedusnädalal kokku 14 päeva Dubais ja Omaanis. Mulle väga meeldis ja olin rahul, et läksin. Päike ja soojus annavad palju energiat juurde. Sain ämmaemandalt kirja, et vòin reisida. Ostsin lennusôidu jaoks tugisukad ja jòin palju vett. Mina soovitaksin küll kahe käega minna ☺️
Esimese reisi tillukesega tegin Bulgaariasse, kui laps oli 6-kuune. Kuna oli rinnapiima laps, siis oli lihtne, nii kui lennuk sòitma hakkas, panin beebi tissi otsa ja ta magas kõik see 2,5 tundi, mil lendasime. Nüüd kui laps on 1 aasta 1-kuune võtame ette reisi Aasiasse, eks vaatab mis sellest välja tuleb, aga olen meelestatud väga positiivselt, sest armastame kõik sooja ja saab kindlasti tore olema. Olen seda meelt, et ette ei tohi muretseda, alati saab hakkama. Lapsele peab lennukisse tegevusi otsima, saab multimaid vaadata jne. Kindlasti plaanime ka tulevikus palju temaga ringi rännata ☺️
Käisime mehega ka kahekesi reisil Maldiividel ja Sri Lankal, siis jäi meie 9-kuune vanaema-vanaisaga koju. Kuna beebi meil võõrastaja pole ja vanaemaga puutub palju kokku, siis polnud üldse probleeme. Mina elasin seda rohkem üle kui beebi :D

Check-in peaks olema ikka lennufirma järgi, momondo ei mängi selles rolli. Lennufirmadel erinevad online check-ini ajad, kes laseb teha 24 tundi varem jne. Uuris seda lennufirmade kodulehtedelt.

Ma käisin novembris Sri Lankal ja ööbisin ka paaris kodumajutusel ja sain väga positiivse kogemuse osaliseks. Ei tasu kõikide kodumajutuste eest hoiata, mõni päris mònus ja turvaline ka ☺️

Kõige põnevamad sihtkohad olid Maldiivid ja Sri Lanka. 2017. aastal teha Aasias tilluke ringreis ja külastame Vietnami, Bali, Malaisiat ja Austraalia põhjaosa. Lennupakkumisi võiks tulla Havaiile, Uus-Meremaale, Šeisellid. Erinevate eksootiliste ja põnevate sihtkohtade sooduspiletid on oodatud ☺️

Ilusat vana lõppu!

Oleneb täiesti passikontrolli järjekorrast. Meie lendasime Turkishiga ja pidime maale sisenemisekaardi täitma alles lennujaama jòudes, see küll väga palju aega ei vòta, kuid natuke ikka. Seejärel tuleb jah oodata passikontrollis, pool tunnikest kindlasti seisime seal. Ise vist ei riskiks sellega, et ainult tunnike on paadini aega, sest vaja ka kohver kätte saada jne. Oleneb ka sellest, kas teie paat väljub lennujaama saarelt vòi Malelt, sest Malele teil vaja veel eraldi paadiga sôita, mis vòtab ka omakorda aega!? Samas meie pidime oma paati ootama 3 tundi ja selles lennujaamas on see tòeline peavalu, sest lennujaam on väike ja mitte midagi seal teha pole. Wifi sain näiteks 1h/6$. Sellessuhtes oleks hea variant, kui saaksite vôimalikult kiiresti sealt minema.

Käisin ka novembri keskel Istanbuli kaudu reisil ja lennuvahe oli ka 10h. Sain ka hotelli lauast kohe transfeeri hotelli. Ei kontrollitud isegi, kas on varasemaid lennu variante, aga seal oli meeletu järjekord ka, vòibolla sellepärast ei kontrollitud. Hotell oli väga luksuslik ja mônus ☺️

Mina soovitaksin küll väga Dubaid. Täpselt paras temperatuur, väga puhas ja palju vaatamist. Tai ka väga mõnus, aga sinna pikk lend, kindlasti palju kuumem kui Dubais. Olen ka naisterahvas ja mina küll ennast Dubais halvasti ei tundnud. Praegusel ajal ikka Dubai väga läänelik ja ei vaadata midagi naisi imelikult, kui seelikute või lühikeste pükstega ringi käid. Ainuke suur pluss Tai kasuks on kindlasti see, et seal hinnad oluliselt soodsamad kui Dubais. Dubais on toidu hinnad võrdlemisi kallid, kui Tais saad kohalike turult toitu olematu raha eest.

Endal käidud nüüd imelisel Sri Lankal. Autojuhiks valisin varasemalt siin foorumis kiidetud Sunil Bandara. Väga tore autojuht! Vastas kiiresti e-mailidele.
Sunil tuli meile lennujaama juba vastu. Autos ootasid meid kaks külma Sri Lanka õlut, banaanid ja mango. Väga armas tervitus :) Kuna jõudsime hilja õhtul, siis läksime kohe hotelli ära ja alustasime oma teekonda hommikul. Olin enne reisi täpselt paika pandud, mida sooviksime külastada ja mulle meeldis Sunili puhul see, et vaatasime kohapeal koos mu reisiplaani läbi ja ta avaldas arvamust, mida võiksime teisiti teha. Ütles, et paljud kohad sellised, mis on lihtsalt turistidelt raha väljalüpsmiseks ning asendasime need tasuta või soodsmata kohtadega samas midagi nägemata ei jäänud. Sunil ostis meile tihti värskeid puuvilju jt Sri Lankale omaseid toite, et saaksime kõike kohalikke asju proovida. Viimasel päeval viis meid veel oma koju, kus õhtustasime tema perekonnaga.
Kokku maksis meile 7 päeva koos Suniliga 700$ (sisaldas hotelle, mis olid kõik suurepäraste vaadetega ja vägaväga korralikud ning hommikusöökidega, rongipileteid (tahtsime näha suurepäraseid vaateid rongilt), kütus).
Jäime temaga vägaväga rahule ja soovitan teda julgelt teistele!!
Sunil Bandara sunilbandara93@yahoo.com

Tuleme just hetkel Sri Lankalt ja ei teinud ka enne profülaktika mõttes mingisuguseid süste. Sri Lanka on WHO poolt kuulutatud malaariavabaks riigiks, seega ei teinud seda kuuri ka läbi. Käsi tuleb palju pesta ja meil oli antiseptik ka kotis kaasas. Siiani on kõik ok :)

Jagan oma värskeid reisimuljeid Maldiividelt. Seal olime 16.11.16-23.11.16. Kuigi internetist uurides on igal pool kirjas, et see kõige halvem aeg Maldiivide külastamiseks, kuna on vihmaperiood, siis vaiedleksin julgelt vastu. Meil väga ilmaga vedas. Üks päev oli natuke sombusem, kui see oli väga hea taastumispäev meie nahale. Igapäevaselt oli ka pilvi taevas, kui seal ei suudaksi selge taevaga olla. Temperatuur võis olla 35-40 kraadi. Enne meie minekut oli saarel olnud vähemalt kaks nädalat sama mõnus ilm, kui meie seal viibimise ajal. Vihma sadas ka ainult ööseti või varahommikul. Päevitades kasutasime esimesel neljal päeval 50 faktoriga kreemi (Eestis meil nahk kergelt ära ei põle), kuid täpselt need kohad mis kreemitamata jäid olid õhtuks ärapõlenud. Päike on vägaväga tugev.
Peatusime Maafushil ja transpordi lennujaamast Maafushile tellisin läbi hotelli, kuna meie lend jõudis Maldiividele nii hilja, et kohaliku peale poleks enam jõudnud. Saime hotelli kaudu ühe otsa 40$/inimene. Kohaliku paadiga oleks hind olnud 2$/inimene, kuid see väljus kell 15.00 Malest. Malesse tuleks lennujaamast minna jällegi väikse paadiga, mis väljub väga tihti, kuid hind ei oska kahjuks öelda, arvan et see on ka kuskile 1-2$/inimene.
Igatahes sõit lennujaamast Maafushile kestis 35 minutit. Kiirkaatri juhid teevad ikka adrenaliinirohket sõitu, kuid sõit saarele tekitas meis juba wow´d, kuna kaatri kõrval hüppasid ja ujusid delfiinid.
Maafushi saar on väga väike. Inimesed on väga sõbralikud ja toredad. Saare esimene osa, kuhu paat randub on väga ilus ja puhas. Väga ilus valge liivaga mereäär ja helesinine vesi. Nii ilusat vett ja liiva pole meie varem kuskil näinud :) Turistidele mõeldud bikiinirand asub palmilehtedest tehtud aia taga, sest kohalikud on moslemid ja mehed ei tohi teiste naiste keha näha. Kuigi tihti peale käisid kohalikud jalgrattaga rannas sõitmas jne. Rand on väga ilus suurte palmidega ja mõnus. Vesi on vägaväga soe. Kuid teisel pool saart, kus elavad kohalikud on tõeline prügimägi. Väga räpane ja kole. Tegime seal ühe ringi ära ja rohkem sinna minna ei tahtnud. Hotelle on hetkel palju ehitamisel, seega saar on väga arenemisjärgus. Pakun, et mõne aasta pärast on see kohalike saare osa ka hotelle täis ehitatud ja ehk siis on ka lootust, et prügimägi tõmbab koomale.
Maafusil on palju erinevaid hotelle, kus olid ka erinevad toidukohad. Kõige parem toiduelamuse saarel saime Crystal Sandsi hotellist. Hinnad olid natuke kallimad kui mujal, kuid toidu maitse oli kõige parem. Palju pakutakse õhtusöökideks buffesid, kus maksad 10-15$/nägu + maksud 22%. Maldiividel tuleb arvestada, et igal pool läheb hindadele otsa maksud. Saarel olemas ka toidupoed, kuid need suhteliselt tühjad ja midagi osta pole. Alkoholi saarel saada pole. Saarest natuke eemal ookeanil on nö peopaat, kus saab alkoholi osta ja seal samas seda tarbida. Seda me ei kasutanud, seega lähemalt sellest rääkida ei oska.
Võtsime ka snorgeldamist eksursiooni Shadow Palmi hotellist. Maksis 25$+ maksud, seega kokku 31$. Väga kiidan! Käisime snorgeldamas Nemo reefil, kilpkonnade reefil ja Palm reefil. Nägime kõike, mida lubati, et näeme. Eksursioonijuhi suhtumine oli juba selline, et kui te lubatud kilpkonnasid või nemosid ei näe, siis saate raha tagasi. Selle tripi käigus külastasime ka sandbanki, mis oli jumalik ning tegime nö delfiinide kruiisi. Viidi meid kohta, kus delfiine oli paadi ümbrus täis ja nad hüppasid ja keerutasid ennast vee peal. Julgemad said ka koos delfiinidega vees snorgeldada. Trip kestis pool päeva ja ka lõuna sandbankil oli hinna sees, koos päikesevarjudega.
Ühe päeva veetsime ka resordis. Valisime resordiks kõige luksuslikuma Anantara Resordi, mis koosneb kolmest erinevast saarest, millest külastada saab kahte. Resordi külastus maksis 205$/inimene ning sisaldas makse ja transporti Maafushilt sinna. Resort asub Maafushil umbes 10-15 min kiirpaadisõidu kaugusel. Transpordi hind sinna sõltub, kui palju inimesi teiega samal ajal resorti tuleb, siis muutub kogu hind natuke soodsamaks. See resort oli tõeline luksus. Anantara Veli, kuhu paat saabus on ainult täiskasvanutele mõeldud saar. Seal asuvad bungalo veepealsed toad. Küsisime, kas on mõni vaba tuba, et saaksime neid seest näha ja neid meile ka näidati. Väga ilusad ja mõnusad. Seal on 5 kategooriaga toad, kõige luksuslikum siis oma basseini ja ookeani vaatega. Kõige odavam tuba maksab koos maksudega umbes 1000$/öö, mis sisaldab AINULT hommikusööki. Sellel saarel on veespordikeskus, mis maksab eraldi juurde, spa, raamatukogu, baar, restoran. Sealt saab väikse paadiga edasi sõita Anantara Dhigule, kus asuvad peredele mõeldud tillukesed peremajakesed. Sinna läheb paat iga 5 min tagant ja sõidab 4-5 min. Seal on lastele palju tegevusi, restoran. See saar meeldis meile rohkem, sest seal oli väga ilus ja pikk liivarand. Toiduhinnad resordis olid umbes 20-40$ praad, kokteilid 15$, õlu 9$. Meie resordi pilet, mis maksis ilma transpordita 185$, sisaldas 123$ väärtuses krediiti. Selle eest sai mõlemal saarel süüa ja juua, kui krediiti üle jäi, siis raha tagasi ei saa, seega tasub ära kulutada. Kokkuvõttes oli resort väga luksuslik ja mõnus, kuid ise seal nädalat olla ei tahaks. Ühest päevast täiesti piisas, et seda ilu nautida, kuid kuna meie oleme pigem ringi rändajad ja aktiivsemad, siis resordielu jääks meile liiga tüütuks ja üksluiseks.
Maldiivide reisiga jäime vägaväga rahule ja kindlasti külastaks seda jälle.

Peeterpoiss, kuidas Maafushil siiani ilmaga vedanud on?

Olen kuulnud, et Austraalias pidi olema just põhjaosa huvitav, loodusepoolest, sest suurlinnasid näeb ju mujal ka :) seega ise oleme märtsis minemas Darwinisse perega, et minna loodust avastama ja seiklema. Oskab keegi soovitada seal huvitavamaid kohti, mida peaks kindlasti nägema?

Olen lennanud Air Asiaga ja Bangkok Airwaysiga.
Majutus oleneb sellest, millist puhkust soovitakse. Pidutsemiseks oleks hea ööbida Patongis, mis on Phuketi tõeline peomeka. Rahulikumaks rannapuhkuseks oleks sobiv Nai Harn, Kata jne..