Londoni transport

Palun andke nõu Londoni transpordi osas. Olen nädala pärast minemas, kaasas lapsed, kes on üle 11.a aga alla 16.a. Mul veidi jookseb juhe kokku juba, olen lugenud netist siit ja sealt ja tegelikult ühtset sotti ei saagi. On olemas Oyster Visitorś Card, mis tundub olevat soodsam kui Visitor Travel Card ehk ühe kuni kolmepäevane paberpilet. Aga ma ei saa aru, kas seda Visitor Oyster Cardi on võimalik osta ka kohapealt või tõesti on seda võimalik tellida vaid interneti teel? Interneti teel tellides aga ei saa valida laste kaarti, mis peaks olema 50% soodsam ja teiseks muidugi kahtlen, et see ka siia kohale jõuab õigeks ajaks. Kas on kellelgi kogemust, kas Seda Oyster Visitor´s Cardi saab osta ka siiski kohapealt kuskilt või ei, seda ei saa osta. Andke nõu. Võibolla on kellelgi veel parem idee. Saata sinna ööbimiskohta - see on kahjuks välistatud, omanik ei võta vastu sellist posti kahjuks. Ühesõnaga andke palun häid nippe Londoni transpordi osas, kuidas kõige mõistlikum ja rahakotisõbralikum oleks koos lastega 11-13.a. Kindlasti on siin tihedaid külastajaid. Aitäh!

Lase see mõnda UK postkontorisse saata. Noorem põlvkond ilmselt ei teagi või on ainult 'Naksitrallide' raamatust lugenud, aga tänaseni eksisteerib selline teenus nagu 'poste restante' ehk kirja saatmine nõudmiseni. Selleks adresseeri Oysterit tellides kiri mõnesse sobivasse Post Office kontorisse (asukohad ja avamisajad siin), adressaadiks oma nimi, märge POSTE RESTANTE ning postkontori aadress. Enne kl 9 tehtud tellimus peaks järgmiseks päevaks kohal olema ja seda hoitakse seal 18 päeva, kättesaamiseks lähed kohale ja näitad dokumenti. Tasuta. Täpsem info siin.

Sama süsteem kehtib ka Eestis, saad soovi korral Kapa-Kohila postkontorisse enda nimele nõudmiseni kirja saata ning sel siis ise järel käia

11
0

Olen ka oma lastega selles vanuses Londonis ühistranspordiga sõitnud (viimati küll 2019) ja samuti ei saanud algul sellest süsteemist/juhendist aru. Tegelikkuses oli toona asi lihtsam - läksin metroos teenindava personali juurde, kes aktiveeris tavalised Oyster kaardid laste jaoks kuidagi nii, et soodustused kehtisid. Küsiti ainult, et kaua me Londonis oleme, võimalik, et pani kaartidele mingi lõpukuupäeva peale. Siis laadisin raha kaartidele ja piiksutasin, kus vaja (bussis ainult sisenedes, metroos mu mäletamist mööda nii sisenedes kui väljudes). Kui päevas tihti sõidate, siis aktiveerub "daily gap", ehk mingist summast rohkem enam kaardilt raha maha ei võeta, isegi kui päevas 20 sõitu teete. See vist on ka praegu nii. Mul peaks 2 Oyster kaarti isegi alles olema (pean üle kontrollima), võin välja laenutada, aga soovin neid ka pärast tagasi.

Kuna käisime veel enne koroonat, siis kõik detailid ei meenu, aga kindlasti ei sõitnud me jänest ja mingeid fotosid ka ei teinud ega lasknud kaarte kuhugi saata.

2
0

Endale sul pole mõtet Oysterit tegelikult võtta, samamoodi saab maksta suvaliste viipekaartidega.

Kui lapsed alla 16, siis neile osta mõne metroopeatuse kassast Oysterid, kuhu siis laetakse peale Young Visitor Discount, mis kehtib kaks nädalat.

Üks täiskasvanu saab seda teha korraga neljale lapsele ja lapsed peavad kaasas olema.

Meeldetuletuseks, et rongi ja metrooga sõites tuleb kaarti viibata nii jaama/perroonile sisenedes, kui ka sealt väljudes, isegi kui tõkked on lahti vöi puuduvad üldse. Bussiga sõites ainult sisenedes.

7
0

Kas tavalise Eesti master debit-credit kaardiga saan tasuda metroo ja rongi eest või on selleks vaja eelnevalt teha mingi konto vms. Lihtsalt viipan oma pangakaardiga sõitu alustades ja lõpetades? Pole ammu käinud Londonis, viimati kasutasin mingit nädala paberkaarti.

0
0

Jah, saab küll, kontot pole vaja kuskil teha.

0
0

Mõned küsimused, millele ehk keegi targeb oskab vastata.

Kas nädala aega linnas ringi käies weekly travelcard oysteril (oyster olemas) odavam ei tule?

Kui ma õieti aru saan, siis piisab juba 3-4x tube'iga sõita ja sa oled saavutanud daily gap'i.

Samas kui laps on 11-15a. - kas oleks mõistlikum teha 11-15 Zip Oyster photocard ja sellele 50% weekly travelcard laadida (fair - sel juhul oyster läheb 15 naela, aga 50% tarvelcard+15naela peaks kokku odavam olema kui täiskasvanu travel card )?

Lihtsalt üritan aru saada soodsaimatest võimalusest, arvestades et suurem osa liikumisi tube'iga ja 1-3 tsoonis.

0
0

Oleneb sellest, mis päevast mis päevani sõidad. Weekly cap'i arvutatakse esmaspäevast pühapäevani, seega kui sina sõidad näiteks kolmapäevast teisipäevani, on tõesti mõistlikum nädalane travelcard võtta.

Laste kohta vaata minu postitust ülalpool.

0
0

Küsin juurde, kas see piiksutamise süsteem näitab ka palju konkreetne sõit maksis ja palju mul kontolt maha läheb? On seal mingi ekraan vms?

0
0

Tere, mina tegutsesin nii, et ise piiksutasin oma pangakaardiga, lastele tegin Oyster kaardid. Ostad automaadist kaardid, lähed teenindaja juurde, kes putkades on ja tema tuleb teeb need kaardid -50% peale lastele, kehtib -50% kaks nädalat. Kui juurde vaja kaardile laadida, saad seda teha igas automaadis, samal ajal näitab väravat läbides ka iga kord, mis seis kaardil on Oysteril. Pangakaardiga piiksutades broneerib päeva alguses ära 1 eur ja daily gapi arvutab hiljem ning siis läheb juba õige summa maha arvelt, paaripäevase viitega. Väga mugav süsteem. Lastele tuleb Oyster võtta, et säästa siis 50%, pangakaardilt seda säästa nii ei saa laste puhul. Oyster kaart maksab 7 naela 1tk kui ostad automaadist ja seda tagastada hiljem ei saa, see jääb sulle järgmisteks kordadeks.

1
0

Nagu Jantsa juba ütles, näeb metrooga sõites ära, palju maksma läks. Bussipileti hind on £1.75 olenemata sõidu pikkusest. Kui tunni jooksul alates esimesest sõidust vahetad bussi, maksad ainult ühe korra.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased