Osale Trip.ee kampaanias ja võida 2 lennupiletit Maltale.

Vaata lähemalt siit

Popradist suusatama

Uus kasutaja
Olen ette tänulik, kui keegi juhataks, kuidas pääseb Popradist ühistranspordiga suurematesse suusakeskustesse? Kui palju võtab aega sõit Jasnasse? Oleme algajad, esimest korda Slovakkiat omal käel avastamas, majutus on Popradis, autot ei tahaks rentida. Kui kellelgi on veel mistahes häid soovitusi ja kasulikke kogemusi jagada - aitäh!
Mine uusima kommentaari juurde
Uus kasutaja
Hea soovitus, rendi auto.
Uus kasutaja
Ma miskipärast usun, et ka Popradis on I-punkt...
slovakia.travel/en/poprad-tourist-information-centre

;)
Uus kasutaja
Tõsi see on et Popradis on olemas infopunkt... Aga asi on lihtne, et pääseda suusatama, peab jõudma rongijaama mis asub kesklinnas (kahjuks Teie pole maininud kus Teie hotell on), rongijaamast siis iga 30 mintsi tagant käib rong, millega teie jõuate (mõnikord küll ümberistumisega) kuhu Teile vaja on :)... pilet edasi tagasi ühele maksab 4 eurot...
Uus kasutaja
Vähe asjalikum viide :
www.visitpoprad.sk/en/informacie/doprava/
ehk rongiga saab päris mitmesse keskusesse, ilmselt ka bussiga.
Uus kasutaja
Tuhat tänu!Sellest on palju abi!
Uus kasutaja
Jah,ilma autota keeruline,kuid midagi pole võimatut.Rongiga saad Popradist Tatranska Lomnicasse,Stary-Smokoveci ja Strbske-Plesosse.Arvestama pead,et peatused ei ole liftide juures,vast kilt tuleb vantsida.Nõlvad suletakse16.00.Kui on tuuline,suletakse kõigepealt T.Lomnica,kui kõige avatum tuultele,kõige varjulisem on St.Pleso.Alles eelmisel aastal avastasime tänu kohalikele sellise koha nagu BACHLEDOVA skyresordi.Seda kasutavad kohalikud,sest vähem turistikas.Skibus käib Zdiarist.Popradist Bachledovasse on vast 20min autoga.Uuri hotellist,kus peatud,kas teevad päevatrippe Jasnasse,hotellidest,Praha ja Panorama tehakse minivanidega.Ega Popradis peale paari kaubakeskuse,Aquacity ja mõne vana maja polegi midagi,tekibki küsimus,et mida need 5-12 kordsetes karpides elavad inimesed teevad.Popradist Jasnasse mööda vinjeti teed u30-35min.üle mägede,tasuta teed mööda kindlalt 1.20-1.30.LiptovskiM.veepark Tatralandia,peale mäge päris hea lebotada.Aftekad toimuvad,ise olnud TatranskaL.kõrtsus,mille ees gondel.Hinnad soodsad,tee,tequila,tomatisupp Bachledovas mäel 2.20e.Soovitan külmarohtu,kohalikku Tatrateed.Suusarent oleneb kohast 12-15raha.Kevade poole,märtsis,võib Interspordis,Sport2000s,Sportissimos sattuda väga hea hinnaga varustuse otsa.Järsku mõtlete ikkagi autorendi peale,sest olete sõltumatumad,mingi mägi kinni,teisel järtsud,kolmandal nõlvad supiks sõidetud jne.ei pea pead vaevama ja kella kiikama,millal buss-rong väljub.Igatahes edu Teile ja ise kevad vaheajal 5x Slovakkiasse suuskama.
Uus kasutaja
Oh,seda Oxfordi haridust küll,mitte skyresort,vaid ikka skiresort Bachledova.
Reisisell
Mõnel pole ikka midagi teha kui tähe kallal norida!!!!
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Naera pooleks - hr "pikkaivar" ei jaganud matsu välja, et kodanik "doha" iseenda postitusele väikse irw´i pani. Aga noh, mis seal ikka...
Doha poolt igaljuhul väärt soovitused.
Uus kasutaja
Viitega Delfi reisijuhile - viidatud artiklis on seekord imekombel täitsa asjalikud soovitused. Sageli jääb küll arusaamatuks, kas toimetaja on kunagi ise üldse suuski alla saanud. Nagu näiteks sõnumid stiilis "Suusatamine Tatrates - sama hea kui Alpides, aga kaks korda odavam". Kuidas saab üldse võrreldamatut võrrelda? Mäepiletid nädalaks on sealjuures näiteks Jasnas vaid ca 30-40 euri soodsamad kui 10x suuremas Alpi-kuurortis, radade kvaliteedist ja lumekindlusest ning Alpide atmosfäärist ma ei räägigi. Kohati tekib küll tunne, et Slovakkia suusakuurortid maksavad nn reisijuhtidele peale propganda eest. Ja lõpetuseks hindadest - soovijal on praegu võimalik sõita Eesti vaieldamatult parima suusareisikorraldaja Alpiexpressiga nädalaks Alpidesse ca 600 euro eest (eeldusel, et inimene on nõus loteriimajutusega).
Uus kasutaja
PS: See viidatud Delfi reisijuht on sisuturundus ehk reklaam. Info õige iseenesest.
Uus kasutaja
Slovakkia sobib selliseks kiireks säästutripiks. Käisin eelmine aasta ning lähen ka see aasta selliselt, et olen 3 päeva mäel. Eelarve ca 250 euri + söök/jook. Selles suhtes tore, et ilmselt läheks nädalavahetus Kuutsemäel sama palju maksma.
Lumega seal nagu probleeme ei ole ning kõik on väga moodne aga kõige suurem pahandus on udu/pilvisus. Seda seal jagub ning seetõttu oli eelmine aasta ka hulk radu kinni. Hetkel webcame vaadates tundub jälle väga udune see pilt seal olevat.
Aga no odav on seal lisaks majutusele ka söök/jook - mäletan, et eelmine aasta sai mäel klaasi õlut (400ml) kätte 1 euroga, no tule taevas appi.