AÜE-s VPN-i kasutamise eest karmid trahvid
veigo
veigo
28. juuli 2016 08:30

Kes tihedamini reisivad, teavad, et mõnes riigis tuleb blokeeritud veebilehtedele pääsemiseks kasutada VPN-i (Virtual Private Network, virtuaalne privaatvõrk). Näiteks Hiinas on sinu tegelikku asukohta peitva VPN-i kasutamine mõnele Google’iga seotud veebilehele pääsemiseks möödapääsmatu. VPN-i kasutatakse ka selleks, et vaadata filme või muud sisutoodangut, mille vaatamine on lubatud ainult kindla riigi territooriumil. Kuigi võib arvata, et valitsustele internetis pandud piirangutest kõrvalehiilimine väga ei meeldi, tehakse selle takistamiseks harva midagi radikalset. Aga olge nüüd hoiatatud – Araabia Ühendemiraatides võib VPN-i kasutamine lõppeda rahakotile väga ja väga kulukalt.

Nagu kirjutab International Business Times, võeti Araabia Ühendemiraatides vastu täiendavad seadusemuudatused, mis reguleerivad karistusi internetikuritegude eest. Senisest oluliselt karmimalt hakatakse käituma nendega, kes kasutavad VPN-i blokeeritud lehtedele ja teenustele juurdepääsuks. Sellist tegevust loetakse IP-aadressi kuritahtlikuks kasutamiseks ja trahvid selle eest on enam kui soolased. Igaüht, kes kasutab VPN-i, saab karistada vangistusega ja trahviga, mille suurus jääb 500 000 kuni 2 000 000 dirhami vahele. Ümberarvestatult teeb see 122 500 – 490 000 eurot.

Siinkohal tuleb täpsustada, et mainitud piirangud puudutavad ainult blokeeritud või keelatud teenuste ja sisu kasutamist üle VPN-i, kuid ei puuduta VPN-i kasutamist näiteks ettevõtte sisevõrku minemiseks.

Araabia Ühendemiraatides on keelatud blokeeritud ligipääs poliitiliselt tundlikkule materjalile, pornograafilistele või muidu "moraali õõnestavatele" veebilehtedele, aga ka kõikidele Iisraeli domeenidele. AÜE-s on blokeeritud VoIP teenused (tehnoloogia, mis võimaldab hääl- ja videovestlusi üle interneti, näiteks Skype), multimeedia- ja kõnerakendused nagu Snapchat ja sõnumiteenused nagu WhatsApp ja Viber.

Näib, et kõneedastusteenuste blokeerimise taga on soov säilitada VoIP teenuste duopoli, mis AÜE-s kuulub kahele riigi osalusega telekomile, milleks on Etisalat ja Du. Teatavasti on AÜE 9,2 miljonist elanikust tervelt 7,8 miljonit sisserännanud. Neist suurima grupi moodustavad India päritolu inimesed, keda on kokku 2,2 miljonit.

Sisserännanutele on internetitelefon olnud oluliseks võimaluseks pidada sidet kodustega. Kuna kohalikud kõned AÜE-s on suhteliselt odavad, teenivad mõlemad telekomid oma põhitulu rahvusvaheliste kõnede pealt. Arvestades võõrtööliste suurt hulka, on rahvusvaheliste kõnede monopoli säilitamine mõlemale firmale väga oluline. Säästmaks raha rahvusvaheliste kõnede pealt, on AÜE-s VPN-i kasutamine blokeeritud VoIP rakenduste kasutamiseks olnud tavaline praktika.

Pole teada, kui agaralt VPN-i kasutamise eest reaalselt karistama hakatakse. AÜE-s on ka teisi karme seadusi, mille raknedamine on juhuslikku laadi. Kuid Dubaisse või Abu Dhabisse puhkama sõites tasub arvestada, et teoreetiliselt võib seal VPN-i kasutamine lõppeda suurte ebameeldivustega.

Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
If Kindlustus
Sisuturundus
Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased