Reisikindlustus on Sinu valik!
Trip.ee
Trip.ee
27. jaan 2017 00:39

Millist tüüpi reisikindlustaja Sa oled? Kas uurid reisikindlustuse pakkumisi kohe peale reisi ostmist või jätad kindlustamise viimasele minutile enne reisi algust? Kas reisiplaan tähendab puhkust või seiklusi? Kas vaatad kindlustamisel rohkem hinda või tingimusi? IIZI reisikindlustuse spetsialist Moonika Kaste annab nõu, mida reisikindlustuse tegemisel üle vaadata.

 

Enamik kindlustusseltse rakendab reisitõrkekindlustuse kehtima hakkamisel ooteaega 3-4 päeva. Kõige hilisem aeg reisikindlustuse vormistamiseks on 4 päeva enne reisi algust. Selle aja jooksul jõuab reisitõrke kindlustus hakata kehtima reisi alguseks.

 

Reiskindlustus tee kohe, kui reisiplaanid on paigas! Kui on teada sihtriik, reisi toimumise täpne aeg ning tehtud esimesed kulutused reisile (näiteks tasutud majutuse eest, osamakse lennupiletite eest jms). Nii oled kõige paremini reisikindlustusega kaitstud ootamatute olukordade korral.

 

Kui jätta reisikindlustuse tegemine viimasele minutile, siis tuleb olla valmis reisitõrke kaitse puudumiseks reisi alguses või riskida olukorraga, et juhtum leiab aset juba enne kui jõuad poliisi sõlmida. Kindlustusseltsid rakendavad reisitõrkekindlustuse kehtima hakkamise alguse korral erinevat ooteaega ja nii võib tekkida olukord, kus kindlustusjuhtumi korral ei ole Sa kaitstud ja kindlustusselts tekkinud kahju või lisakulutusi ei hüvita.

 

Ootamatu haigestumine, lennu hilinemine, lennuettevõtte majanduslikud raskused või streik – need on vaid mõned näited olukordadest, kus viimasel hetkel sõlmitud kindlustusest abi ei ole. Oluline on, et reisitõrke juhtum ei oleks juba toimunud või juhtumi toimumine ei oleks 100% kindel ning ette teada. Kindlustusseltsid pakuvad kaitset vaid ootamatute ja ettenägematute juhtumite korral.

 

Reisikindlustus, kohe peale reisi ostu

- Kaitse ootamatuteks olukordadeks olemas kohe reisi alguses, näiteks lennu hilinemine tänu halvale ilmale või tehnilisele rikkele

- Kindlustusest on abi kui haigestud ise või pereliige haigestub päev enne reisi ning reis tuleb ära jätta

- Kaitse erinevate eriolukordade korral – streik, loodusõnnetus, pankrot jne

 

Reisikindlustus, kohe enne reisi algust

- Reisi alguses ei ole kindlustuskaitset. Lennu hilinemisel ning seetõttu jätkulennust maha jäämisel katad kaasnevad kulud ise

- Ootamatu haigestumise korral ei ole kaitset kui haigestutakse juba enne poliisi sõlmimist või ooteajal ning reis tuleb ära jätta

- Lisanduvad kõikvõimalikud plaanivälised kulud

- Kõik kindlustusseltsid ei paku reisitõrke lisakaitset eriolukordade korral

 

Puhkusreisid võivad olla rahulikud või täis erinevaid seiklusi. Näiteks, tegelevad paljud inimesed erinevate spordialadega ka välisriiki minnes. Enne reisikindlustuse tegemist tasub hoolikalt läbi mõelda oma plaanid ja tegevused reisil ning veenduda, et kindlustuskaitse kehtib ka nende tegevuste korral.

 

Kindlustusseltsidel on nimekiri spordialadest, millede puhul kaitset ei pakuta või mis on kaetud teatud ulatuses ning tekkivatele kahjujuhtumite lahendamisele võidakse läheneda erinevalt. Isegi kui sport ei ole sinu puhkusereisi peamine eesmärk, siis mõtle varakult, kas plaanid reisi käigus mõnda sportlikku tegevust proovida (näiteks ära unusta, et ka lihtne sukeldumine kuulub siia alla, mägimatkamine teatud kõrgusteni, suusatamine vaid märgistatud radadel jne) ja lase vastav märge lisada kindlustusele. Vastutuskindlustuse lisamist poliisile tasuks kaaluda suusareiside puhul, kus tahtmatud otsasõidud ja kukkumised on kerged tulema. Ka lastega reisiplaane tehes.

 

Rahulik puhkusereis

- Mõtle hoolega läbi oma tegevused reisil ja veendu, et nende tegevuste puhul ei ole vajalik spordi lisariski märkida. Näiteks sukeldumine, matkamine jne

- Kui on tegemist eksootilisema sihtkohaga, siis halba ei teeks meditsiiniabikindlustuse olemasolu ja selle summa üle vaadata (päikesepiste, mürgitused, ohtlikud putukad ja loomad)

Aktiivne puhkusereis

- Kui plaanid tegeleda spordiga, siis veendu konkreetse spordialaga tegelemisekaitse olemasolus

- Ka osaledes võistlustel või treeninglaagris tuleb vastav märge lisada kindlustuslepingule

- Kui võtad reisile kaasa oma spordivarustuse, siis veendu, et kaitse oleks peal ja summa oleks piisav

- Kaalu vastutuskindlustus kaitse lisamist

 

Reisikindlustuse tegemisel on kõige olulisem meeles pidada, et kindlustust teed siiski enda heaolu meeles pidades. Seepärast ole enda vastu aus ja vaata hinnapakkumisest kaugemale. Pööra tähelepanu sellele, millised tingimused on tegelikult erinevate pakkumiste taga.

 

Kindlustusseltside pakkumised, nii hinnad kui ka tingimused, võivad olla väga erinevad. Mure korral peab kindlustusest aga Sulle endale abi olema.

 

Reisikindlustust vormistades tasub läbi mõelda, milliseid kaitseid ja kui suures ulatuses Sa vajad, nii saad ära hoida ebameeldiva olukorra, kus kindlustusselts näiteks kahju hüvitamisest keeldub. Kui reisil on plaanis tegeleda spordiga, siis olenevalt spordialast tuleb ka vastav lisakaitse poliisile ära märkida. Sama kehtib treeninglaagris või võistlustel osalemise, samuti välisriigis kõrgendatud riskiga ametil (nt ehitaja, autojuht) töötamise korral.

 

Reisikindlustuse hind

- Kindlustusseltside hinnapakkumised võivad olla väga erinevad, ainult hinna põhjal ei saa valikut langetada

- Reisile minnes tasuks minimaalselt kaasa osta meditsiiniabikindlustus. Eriti oluline on meditsiiniabikindlustus reisides väljapoole Euroopa Liitu, viisat nõudvatesse riikidesse lausa kohustuslik

- Soovitatav on lisaks teha ka pagasikindlustus ja reisitõrkekindlustus

Reisikindlustuse tingimused

- Kindlustusseltside hinnapakkumiste taga võivad olla küllaltki erinevad tingimused, seepärast uuri pakkumist põhjalikult

- Kui tegeled reisil olles spordi, töö või õppimisega, uuri ka lisakaitsete kohta

- Kindlustusjuhtumi korral sõltub tingimustest, kas reisikindlustus Sulle päriselt ka abiks on

 

Trip.ee vaatenurk tavareisija praktilisest seisukohast

Kuidas peaks tavaline reisija vahet tegema, missugune vähegi sportlikum tegevus välisriigis läheb tavakaitse alla ja mille jaoks on vaja lisakaitset? Näiteks kas mäesuustamine Alpides jõukohasel rajal on lisarisk? Kas see liigitub harrastusspordiks? Aga see, kui algaja läheb oma võimeid proovile panema kõige järsemal ja nõudlikumal rajal ning saab viga?

 

Kas see, et plaanin reisil 4-5 tunnist matka suhteliselt vähenõudlikul tähistatud matkarajal, kuid juhtumisi libastun ühel märjal kivil ja saan väga õnnetult viga, kas mult eeldatakse mingit lisakaitset või mitte? Jne, jne.

 

Ainus viis seda kõike teada saada on, kui võtta lahti kindlustustingimused ja asuda peenikest kirja läbi töötama. Teisisõnu, oma peaga pole vaja kindlustuslepingu sõlmimisel just väga palju mõelda, sest mõttetöö on kindlustusfirma sinu eest juba ära teinud. Nagu ka tekstis märgitud, nõuab erinevate kindlustusfirmade tingimuste võrdlemine palju lisatööd, mida vaevub reaalselt tegema ilmselt marginaalne arv inimesi. Lihtsam on selliseid asju küsida kindlustusspetsialistidelt üle. Olgu siis kindlustusseltsist või kindlustusmaaklerilt.

 

Võimalus on ka kasutada näiteks kindlustuskalkulaatorit, mille leiab aadressil iizi.ee või pöörduda kas helistades või kirjutades klienditeenindusse ning küsida, mille poolest erinevad reisikindlustuse pakkumised.

 

Käesoleva teksti autoriks on IIZI Kindlustusmaakler AS.

Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
If Kindlustus
Sisuturundus
Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased