Autoreis Haapsalu-Bologna septembris 2014

Tere hea foorumikaaslane!

Usun, et taolisi teemasid on siin varmegi olnud, ent hetkel õnnestus viimane sarnane leida aastast 2011 ning vaja oleks uuemat infot. Plaanime perega ( 3 täiskasvanut + 2 last) minna autoga Haapsalust Bolognasse septmebri algul, 3. -10. 09 2014 ning minna Tsehhi ja Austria kaudu, kuna see marsruut on looduse mõttes ilusam ja rahaliselt soodsam. Autojuhte on 2, nii et põhimõtteliselt saab sõita vahetustega. Kuna taoline autoga välismaale minek on meil täiesti esmakordne, oleme ärevil ja tekkinud on palju küsimusi, millele loodame saada kogenumate käijate nõuandeid ja kogemusi. Esimene küsimus oleks- kas peab kindlasti ööbimise ette broneerima? Oleme mõelnud ja arvestanud, et kui hakkaksime 3. septembril nt lõuna paiku v veidi hiljem sõitma, peaksime Bolognas kohal olema hiljemalt 5. sept? Itaalias on meil hotell kinni pandud 5. sept õhtuks. Esimese päevaga loodaks jõuda välja Poolasse. Kas Poolas on raske omal käel mõnd hostelit v teeäärset kämpingut leida ja mis on nende hinnad? Oleme vaadanud booking. ee lehelt, et u 15-20 euri nägu, küsitakse öö eest? Broneerida pole tee peale tahtnud sellepärast, et siis on sund peal, et kindlasti peame jõudma kindlaks kellaks kindlasse kohta. Kui palju aega u Poola läbimiseks Tsehhi suunal aega kulub? Teine oluline küsimus puudutab reisijate dokumente. Meil on selline tänapäeval nii tavalise kärgprere juhtum, kus on kaasas nii minu kui mehe lapsed eelmisest suhtest, st alaealised sõidavad vaid ühe vanemaga. Osad Euroopa riigid nõuavad sel juhul, et lapsel oleks kaasas ka teise vanema kirjalik nõusolek reisiks. Kui reaalselt seda dokkumenti piiridel kontrollitakse ja kuidas see dokument välja peaks nägema? Kas piisab, kui prindin välja Välisministeeriumi kodulehel oleva blanketi ja lasen lapse isal selle käsitsi ära täita või on vaja, et oleks ka andmed sellel arvutiga trükitud ja lisaks ka nt notari kinnitus? Hetkel rohkem ei küsi, saaks neile kõige põletavamatele küsimustee vastused, oleksin tänulik.

12
3

No samas Itaalia liiklusseaduse ja liikluskultuuri eripärasid võib siin arutleda küll, see on ju kasulik autoreisijale. Selle "ringi pealt maha näita suunatuld" kohta ma Itaalias ka kunagi uurisin, see ei ole Itaalias kohustuslik :) Aga suunatuledega kiputakse kokkuhoidlikult ümber käima küll, üldine põhimõte on midagi sinnapoole, et "kui loogiliselt ei ole välja mõeldav, mida ma teen ja see, mida ma teen teisi tõesti võib häirida, siis näitan".

Muuhulgas, mina olen sellistel reisidel hakanud kasutama booking.com'i: saab kiiresti broneerida ka odavamaid öömaju, neil on palju häid viimase hetke pakkumisi, tihti odavam ja mugavam kui otse küsida.

1
0

Poolas A2 peal 212 km/h sõita on täna vaat et isegi reaalsem, kui Saksas. Liiklustihedus on palju väiksem.

1
0

Mille üle pahandada??? Et Versot toetad? See osa tema lausest, et kiirtee on kiiresti sõitmiseks, on ju iseenesest õige. Seda lauset ei tohi lihtsalt liiga must-valgelt võtta. Asju ei tohi ainult oma mätta otsast vaadata.

1
0
12
3
Lennupakkumised
Reisikaaslased