Poola teed 2023

Näha on, et sel aastal vist eestlased Euroopasse ei sõidagi. Aasta selgroog juba murtud, aga teemat veel tõstatatud pole. Endal plaan ikka väike tripp teha ja küsiks siis targemate käest soovitusi. Endal mõte Suwalki- Elk- Lomza. Kuhu Lomzast, kas Zambrow või OM? Või on ehk kellelgil veel parem teekond. Eesmärk Poola kiirelt läbida.

Sõidavad ikka,neil keelud juuni lõpust kuni augusti lõpuni...reedeti 18-22,laupäeviti 8-14 ja pühapäeviti 8-22ni. Aga erandid on ka,enamasti külmikud sõidavad ilma piiranguteta ja ilmselt neid veel.

3
0

@tonuk, heheh, ma tean, mida Sa tundsid :) 2021 sügisel pikema reisi esimeseks õhtuks panin vahelduse mõtes tavapärase Delfina asemel ööbimise Atlanta hotelli (mis iseenesest oli täitsa OK) ja kasutasin Waze'i soovitusel sedasama teed, mis otse sinna hotelli juurde välja viis. Jäin sellel teel ka pimeda peale ja oli tõesti suht arusaamatu kvaliteediga ning minu jaoks kordamist mittevääriv trass. Minu mäletamist mööda oli see veel ka eriliselt suure kumeruse või kaldega teeprofiiliga ja kõrge servaga asfaltiäärega mõnes kohas. Mina soovitan soojalt võimalusel tee 671 olemasolu ignoreerida, meelitagu navid siis sind sinna memmekeste mee või neiukeste maasikatega ;)

3
0

Ma pooldan Andres 0606 pakutud varianti, seda enam, et Ełki ümbersõit peaks ka valmima ja avatama juulikuu jooksul (varasem tähtaeg oli aprill 2023).

Ise ma kasutan TomTom-i ja olen väga rahul. Olen võrrelnud TomTom-i Wazega ja GoogleMapsiga ning jäänud TomTom-i kasutajaks. Waze komme juhatada kummalistele teedele on häiriv ja teekonna pikkuse arvutamine pole eriti täpne. Erilist kasu pole 700 km teekonna arvutamisel ka teel seisvate autode ning politseipatrullide arvesse võtmisel.

4
0

See on pigem teema "kellele ema, kellele tütar" aga viimase nädala info kohaselt ei ole kahtlustiki, et kõige kiirem rada Poolat läbida Varssavini on S61 ja S8-t mööda. Elki läbisõit oli väga OK (kohe tehakse ilmselt ka ümbersõit lahti) ja Lomzast Zambrovi peale on kogu aeg OK olnud.

Ei ole küll minu asi kommenteerida kellegi eelistusi, aga üldiselt Euroopas liigeldes võib Wazed ja igasugu Google Mapsid jms. internetipõhised navid prügikasti saata. Neid võib kasutada mingitel juppidel ja vahest hea näha kaua ummikus läheb, aga kui liiklete riigis kus tunnel tunnelis kinni, siis pole nendega midagi pihta hakata.

IGO platvormil navi koos tomtom kaartidega ei ole veel siiani 5-e aasta jooksul hätta jätnud. Kusjuures olen nii laisk, et kaardid 3aastat uuendamata, aga sellest palju õnnetust ei teki, sest kiirteel (mida Euroopas kerkib veel endiselt) pole naviga niikuinii midagi peale hakata kui märke ja viitasid oskad vaadata ja väiksemaid teid juurde niikuinii ei ehitata:)

2
8

Tomtom? mida küll hakata peale sellise kräpiga 21 sajandil https://www.upload.ee/image/15454360/tomtom.png

5
1

Hahaaa see Tomtom'i pilt väga hea...võtab täpselt kokku kõik selle mis peaks tänaseks juba unustatud olema.Mismõttes veebipõhised navid prügikasti??

Hea pull mõttelaad,selljuhul etem paberkaardiga sõitma hakata kui selle Tomtomiga Tallinnast Berliini läbi venemaa või kaliningradi.

Kui sa veebipõhise naviga tunnelis oma marsruuti muutma just ei hakka siis toimivad need väga kenasti,olen euroopas üle 10a nende veebipõhiste navidega navigeerinud ja päris palju tunneleid läbinud.Päris palju ka ummikuid vältinud,üsna paljudest trahvidest pääsenud ja väga palju aega kokku hoidnud.

2
0

Kellele ema kellele tütar. Ka see ekraanipilt on veebipõhise navi oma. Ma pidasin silmas navi mis ei sõltu välisest ühendusest. iGO on tarkvara mida kasutavad paljud naviceiverite tootjad (mh. Alpine, Blaupunkt jm.) ja seda peetakse hetkel veel parimaks. Tomtomi omad on ainult kaardid. Eks igaüks kasutab seda mida ta tahab, see on minu seisukoht ja 5aasta jooksul kilometraazilt Euroopas sisuliselt 2 tiiru ümber maakera kulgenuna, olen endiselt arvamusel, et interneti ühenduse põhiseid navisid ei saa usaldada. Ja paberkaart võiks olla ka olemas.

1
3

Mitte-internetipõhiste kaartide põhipuuduseks isiklike tähelepanekute järgi on nende värskendamise vähene sagedus (eluline näide: kui parasjagu on valmis saanud uus jupp Tallinn - Tartu maanteest), mittereageerimine ajutistele piirangutele (eluline näide: üleskaevatud Tallinna kesklinn) ja mittearvestamine reaalajaga (eluline näide: ummikud kesklinnas mis esinevad suurel määral tipptundidel, vähesel määral päeval ja üldse mitte keskööl).

Internetipõhised lahendused reeglina lahendavad selliseid probleeme edukamalt.

6
0

Eestis liiklemiseks ma navi ei kasuta, ehk siis selle koha pealt sõna ei võta, Waze-t pole kunagi kasutanud (küll on seda kõrvalistmel vahitud ja üritatud mulle parimat teekonda näidata, aga lõpuks ei ole see siiski parim olnud...). Kuskil kiirteel tekib ummik hetkega ja selle reaalajas infoga pole suurt miskit peale hakata, kui et saad teadmise, et nüüd ongi ummik, sest eelmine mahasõit kust oleks võinud proovida ummikut vältida (mis ei pruugi üldsegi mitte kiirem olla) oli juba paar km tagasi ja järgmine on jupp maad peale ummikut.

Nagu juba kirutasin, siis 3a vanade kaartidega sai ka see suvi edukalt üsna pikk tripp tehtud, oli ka neid teid, mida minu "eelajalooline" navi ei näidanud, aga nagu ka juba kirjutasin, kui tead kuhu sõita vaja, siis suudad selle uue tee lõigu ka viitade ja loogika järgi edukalt läbida. Küll võin tuua näite, kuidas tunnelist väljudes (vist oli Austria...) internetipõhine navi reroutis ja otsis õiget rada ca 10minutit, misajaga oli juba ammu vaja mahasõidust ära keerata. Ja nii Google maps, sygic, kui ka Iphone maps tunnelitest väljumisel õiget rada otsivad ikka jupp aega - Kreekas Thessalonikist Igoumenitsasse sõites on ca 50 tunnelit, osade vahel on 300-500m, selline asi ajab internetipõhise navi eriti hulluks. Ja Euroopas on ka väga palju tunneleid kus mahasõit/ringtee/vms ongi maa all.

1
8

Sa ajad täielikku jama.

5
0

See on tõesti jamajutt,kui sul navi on ikka teekonna valmis arvutanud siis see netipõhine navi näitab nendes tunnelites väga ilusti kõik mahasõidud kätte ja ei juhtu sellega miskit,ei hakka ta mingit uut teekonda otsima ega arvutama.

Küll sa aga tänad kui waze sulle uut mahasõitu jõuab pakkuda enne 15km pikkust ummikut kus paar tundi peaksid passima.

6
0

TomTom on tegelikult teenus, mis arvestab ka ummikuid ja teeremonte jms., kusjuures võtab arvesse peamiselt teid haldavate teenistuste edastatavaid andmeid. Ja seda päris operatiivselt.

See, et millisel platvormil neid andmeid kasutada, on eraldi teema. Ka kaardid, sealhulgas kiiruskaamerate andmed, uuenevad 1-2 korda kuus.

Kaardid on seadmes, mitte üle interneti, kuid operatiivse teabe saamiseks peab siiski internet olema seadmes sisse lülitatud.

Need kaardid-teenused toimivad erinevatel platvormidel -- nii et see, kas kasutada eraldi navigaatori, iGo-d või lihtsalt mobiili, pole esmatähtis.

Kasutan TomTomi ka Eestis - peamiselt sõiduaja arvestamiseks, et oma aega paremini planeerida.

1
0

järjest debiilsemaks läheb, TomTom telefonis https://www.upload.ee/image/15455412/Screenshot_20230716_174933_TomTom_GO.jpg

navigaator mis pole võrgus ei jaga midagi ummikutest

ei waze ega gmaps pole selliseid lollusi veel teinud

2
1

mis see tomtomi ekraanipilt siis tähendab? Pole kordagi kirjutanud tomtomi navist vaid, et minu iGO softiga navi kasutab tomtomi kaarte alusena. Kunagi tomtomi (seda mis iminapaga klaasi külge käis ikka) ka reaalselt kasutanuna ei mäleta küll, et miskit häirivat oleks olnud. Niipalju mäletan, et Eesti ja Baltikumi kohta Garmini kaarte peeti vanasti paremaks, kuna neid tootis Garminile vist Regio. Euroopas kiideti tomtom kaarte rohkem, aga tänasel päeval vist pole vahet.

1
0

Google mapsi saab ka ilma võrguta kasutada, olen käinud autoga Bulgaarias ja Horvaatias, mingit probleemi pole olnud.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased