Poola teed 2023

Näha on, et sel aastal vist eestlased Euroopasse ei sõidagi. Aasta selgroog juba murtud, aga teemat veel tõstatatud pole. Endal plaan ikka väike tripp teha ja küsiks siis targemate käest soovitusi. Endal mõte Suwalki- Elk- Lomza. Kuhu Lomzast, kas Zambrow või OM? Või on ehk kellelgil veel parem teekond. Eesmärk Poola kiirelt läbida.

Tiit1977, jah, aga siis ei saa ju ta ka värsket infot avariide ja ummikute kohta:(

0
0

Mina kasutan mistahes mapsi puhul võtet, Võibolla ka Tiit1977 mõtles nii, et eelseisva reisi kaardid saab eelnevalt offlines kasutamiseks alla laadida, siis ei raiska sõidu ajal enam andmemahtu kaartide sikutamiseks, andmeside pole aga välja lülitatud, selle kaudu tuleb vaid liiklusinfo. Milleks siis telefon üldse kaasas on, kui ma ta täitsa välja lülitaks, see ikka mitmel moel suur reisiabiline kah ju.

2
0

Läheme Poolast edasi. Kas keegi on viimasel ajal sõitnud Ostrava -Olomouc trassil.?Maps näitab tihedalt teetöid. On keegi seal ummikutes istunud või on tööd mõistlikult organiseeritud ja üks rida on lahti? Mõni lehekülg kus Tšehhid jagavad infot oma teetööde kohta?

0
0

Just paar päeva tagasi läbitud. Ei olnud midagi hullu, vast viis minutit ajakaotust. Oli ka laupäev, võibolla tööpäevadel asi teistmoodi.

1
0

Ostrava - Olomouc - Brno enne jaanipäeva läbitud ja midagi hullu ei olnud, üksikud lõigud teetöid ja liiklus lihtsalt liigutatud ühele niidile kolm rida ja ühel niidil üks rida sõiduks. Ehk siis sõiduks endiselt 2+2, lihtsalt need kokku lahkuminekud võtavad pisut hoogu maha ja kiirus nendel lõikudel ka oli äkki 80 piiratud.

Vältimisega kiiremini ei jõua kindlasti. Tegu oli tööpäevaga ja kuskil kl. 14:00 paiku kohaliku aja järgi.

2
0

* Brno - Ostrava - Katowice - Krakow: 23.07 väga OK, Tsehhis mõned üksikud remondis lõigud kus 2+2 suunatud ühele teepoolele veidi kitsamatele radadele

* Krakowi lõunapoolne sissesõit Zakopane poolt oli juba täitsa OK, ringtee põhjapoolne osa on endiselt ehituses

* S7 Krakowist Varssavisse oli 24.07 OK, uus Varssavi sissesõit on ka valmis ja enam pole vaja viimastel kilomeetritel fooride taga peatuda.

* Elk ümbersõit S61 peal oli 24.07 veel suletud (tundus valmis olevat aga ilmselt ootavad mõne tähtsa lipsuga onu poolset avamist vms), Ostrow Mazowiecka S8 / S61 ristmik aktiivses ehituses ja ka enam-vähem valmis -- nii palju kui möödasõites paistis.

* Leedus Marijampole ja piiri vahel käib väga usin 2+2 tee ehitustöö -- 25.07 hommikul oli seal näha sadu masinaid ja töömehi toimetamas. Seega lootust on, et järgmisel (või siis hiljemalt ülejärgmisel) suvel on juba Kaunasest kuni Varssavini katkematu 2+2 (v.a. pisike jupp Lomza külje all) olemas. Ja siis on E67 Via Baltica ka lõplikult valmis kui välja arvata üks tühine lõik Ääsmäest Kaunaseni...

* Leedus Läti piirist paarkümmend kilomeetrit on teeremont, fooridega reguleeritud ja põhjast lõunasse sõites oli seal 25.07 pealelõunal näha päris pikk järjekord. Altpoolt tulles polnud väga hull, Waze leidis ka möödumisvariante -- ei oska küll öelda, kas kiiremaid :-) .

Kui midagi veel mainida, siis taaskord seda, et Poola taristu on mõnes kohas paremgi kui Austrias, Saksamaal ja Itaalias kuid kahjuks liikluskultuur langeb ida poole tulles märgatavalt. Aru ma ei saa, miks on vaja kiirteel ronida eessõitjale paari meetri kaugusele saba alla -- mul oli korduvalt hirm, et kui mõni eesliikleja teeb mõne äkilise manöövri (mida tehti ja mitte vähe), siis lendab taganttulija mulle pauguga selga kuna paarimeetrise vahe puhul ei ole isegi auto automaatsest hädapidurdusest abi. Selliseid tee ääres asju klaarivaid "selgalendajaid" jäi paari tunni jooksul Ostrava ja Krakowi vahel vähemalt 3 või 4 silma...

Seetõttu üritasin ise pigem rahulikult võtta ja paremas reas tiksuda -- puhkus, pole kuhugi kiiret.

5
0

alarile lisaks: Elki ümbersõidu 19 km jupp pidi algselt avatama 28.07.2023, aga tööde üleandmisel ilmnes et asfaldikiht oli kohati ettenähtust õhem ning selle puuduse kõrvaldamiseks anti ehitajale kaks nädalat aega, aga kui see korda saab, siis augusti keskel saab see jupp loodetavasti ka avatud.

Teine, lõunapoolsem S61 jupp 19 km enne S8 kiirteed (Podborze-Sniadowo) peaks praeguste plaanide kohaselt avatama 08.10.2023. Leedukad on hetkel eesmärgiks seadnud 2+2 tee Kaunasest Poola piirini valmimise 2024. aasta lõpuks. Lomza ümbersõidu valmimisajaks on Poola teetööde tabeli kohaselt hetkel seatud 19.05.2025 ning sellega võibki Kaunase-Varssavi 2+2 tee valminuks lugeda.

3
1

Pidu ja fanfaarid: tänasest on avatud Elki ümbersõit, seega 20 km kiirteed Varssavi suunal taas juures

11
1

@Buldooza

Testitud üleeile (16. augustil): Ełki vastavatud ümbersõit on edukalt läbitud. Väga mõnus!

2
0

@Buldooza ReisiSusi Kuidas on lood Leedus, enne piiri? Viimati sealt sõites käis kõva teeehitus? Mul on vaja sealt ainult Suwalki - Augustowi sõita.

0
0

Leedu on raske juhtum -- natuke peale Läti-Leedu piiri Via Baltical 9 km tee-ehitust (mitu valgusfoori sel lõigul). Marijampole ja Poola piiri vaheline lõik on ka ehitamisel juba mõnda aega.

Tagasi tulin Šiauliai kaudu, kuid tee-ehitus oli ka Lätis, Jelgava ringteel -- samuti mitu foori järjest.

1
0

Päris normaalne alternatiiv Leedu teeehitustele on see - https://goo.gl/maps/MgMCW2nzY6t8cdqR7

Kindlasti kiirem, kui hetkel Šiauliai kaudu päeval. Asja tuleb võtta mõistusega ja veidi näpuga järge ajada, muidu suunab mingi äpp lõpuks läbi Panevežyse või teeb muid naljakaid otsuseid. Näha oli, et vähemalt osa Luxexpresse jm kasutab ka seda varianti. Veoautodest oli eelmine nädal seal vaid mõned julgemad poolakad. Ülejäänud seisid tõenäoliselt ummikus.

Sõiduautoga peaks läbitav olema ka Bauska-Uzvara-Pasvalys. Piirilt on Leedu poolel väike jupp kruusateed ja muidu ka selline väiksem kohalik tee. Google Maps ei suuda seda teed kuvada, aga reaalselt peaks tee jätkuvalt olemas olema. See aasta pole sinna sattunud. Mingid aastad tagasi tuli läbida ja kõik toimis.

2
0

https://www.err.ee/1609066250/eesti-parib-latilt-salacgriva-silla-kohta-aru

Varsti saame praami ka tee peale.

Panevezysest meeldib mulle harilikult läbi sõita. Puhas sõit läbi linna tuleb kiirem kui rekkadega rongis ringi tiksuda. Lisaks on võimalus süüa, juua või poodi külastada.

2
0

Väga piinlik ikka küll! Üks Via Baltica ots juba peaaegu täismahus korralik kiirtee, teise otsa osas on antud olulise teelõigu haldamine väikesele kohalikule omavalitsusele...

Kõike seda vaadates on üha raskem uskuda, et ka Rail Balticust loodetud kujul asja saab. Kunagi ikka valmis saab muidugi, aga küsimus millal...Pigem realistlikum variant et ajaraamis valmib trass Riia lennujaamani. Sest airBaltic soovib kliendibaasi laiendada.

Aga ehk olen liialt pessimist.

3
1

Sm. Priit Humal ja ARB on Rail Baltica rajamise lõigus Pärnu-Ikla viinud tagasi trassivalikute juurde. Kui ma ei eksi, on taas kaalumisel 6 trassikoridori. Ehk ollakse nullis tagasi, ideefaasis ja hellitatakse taas mõtet piilupardirongist Tallinn-Tartu-Valga-Riia. Mul ei ole midagi sellise rongiliini vastu, aga kindlasti ei poolda ma RB kulgemist läbi Tartu.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased