Tansaania 2016/2017

Tere!

Reisime jaanuari keskel kolmeks nädalaks Tansaaniasse. Olen lugenud teisi postitusi, kuid küsimus on selles, et kas selline reisiplaane tuleks kõne alla ja oleks mõistlik:

Dar Es Salaam - Arusha (2-päevane safari) - Tanga - Pemba - Zanzibar - Der Es Salaam?

Aega on, seega võiks ka kuhugi mujale veel minna, aga kuhu? Olen lugenud, et lõunapool on vihmasem, seda nagu ei tahaks.

Head!

Ja jällegi mina siin, kas kellegil head Villa kogemust ka Sansibaril on? 10´le

0
0

Paluksin ka asjatundjatelt abi. Piletid 14.veeb-01.märts Dar es Salami. Kõigepealt mõte teha 3-4 päevane safari ja siis Zansibarile peesitama. Küsimus selles, et kas safari teha lõunapoolsetes parkides (Selous) või lennata Arushasse ja sealt siis Serengeti-Ngorongoro. Odavam oleks tõenäoliselt kohe Dar-ist safari võtta kui lennata Arushasse (täiendav aja-ja rahakulu). Kuskilt jäi aga silma, et veebruaris lõunapoolsed pargid pole nii head kui põhjapoolsed. Kellel on kogemusi? Kas lõunas näeb veebruaris loomi täie raha eest ja kas tuurihindades on ka olulised vahed?

0
0

Pea kindel, et Darist safari võtta tuleb kallim, kui Arushast. Lihtsalt pakkumist on Arushas väga palju rohkem, kui Daris ja ajakulu on täpselt niipalju, et lihtsalt o l e d tänaval. Seda muret, et sind ei leita, küll pole. Ja Arushast on väljumised iga päev, kombineeritakse mingi firma autosse alati. Selousis on rahvast vähem ja väljumisi samuti vähem.

Teoreetiliselt on jah Selous sel ajal halvem, aga ma pakuks, et kõik sõltub vedamisest. Ngorongoro ja Serengeti kipuvad olema lollikindlamad variandid.

0
0

Kiire küsimus :) Olude sunnil peame muutma esialgset reisiaega,oli jaanuar, aga nüüd sobiks minna november. Erinevad ilmasaidid läbi vaadatud, nüüd küsiks kes reaalselt käinud novembris, kuidas ilm on, kas sajab palju, kas safariks nov. norm aeg?

0
0

Ida-Aafrikas on umbes septembrist novembri lõpuni nn. lühem vihmaperiood (pikem on kevadel). Viimastel aastatel on vihmaperioodide algus ja lõpp olnud küllatki varieeruvad ja seetõttu midagi täpsemalt arvata võimatu. On juhtunud, et vihmaperioodid hilinevad pool kuud ja sajab ka tavaliselt kuival ajal.

See öeldud, siis ma ei näe mitte mingit probleemi minna novembris, sest ega te reaalselt väga palju vihma ei saa. Enamasti algab sadu õhtupoolikul kusagil 6 kandis, aga sadu kestab harva väga pikalt, kuigi jah, sajuhoogusid võib olla päris palju ja vihm on kohati väga tugev. Sadusid võib esineda ka päeval, kuid tavaliselt on need sellised lühiajalised. Pigem on küsimus selles, et taevas võib olla pikemalt pilves ja hommikul veidi jahedam.

Safarit ei tohiks sadu segada (nagu öeldud, sajab enamasti õhtul-öösel), küll aga võib näiteks Ngorongoros olla hommikul probleeme uduga. Sõidad ja näed konkreetselt 2 m kaugusele. Samas, see hajub mõne tunniga ja nähtavus jälle hea. Muudes parkides ilm väga mõjutada ei tohiks. Endal oli kord novembris selline juhus, et safaritel ilm mõnus ja puha, aga õhtul Arushasse tagasi jõudes ootas ees midagi Veneetsia taolist. Aga see vaid tunniks-paariks.

0
0

Tänx Veigo. Milline safaripark oleks kõige mõistlikum valik novembris?

0
0

Eks see sõltub reisi pikkusest ja huvist. Tansaanias on põhimõtteliselt 2 varianti - kas lõuna- või põhjapoolsed pargid. Lõunapoolsemates on vähem rahvast ja vahemaad suuremad. Enamik käib põhjapoolsetes parkides juba puht ajalistel põhjustel. Tansaania safaripealinn asub Arushas ja sealt on kõike kõige lihtsam organiseerida. Tarangire, Ngorongoro, Serengeti ja Manyara on tavaline klassika. Kõik on head novembris, k.a. Ngorongoro, kus jah, võib hommikul veits udune olla. Ida-Aafrikas ei sõltu safarid tegelikult eriti hooajast, v.a. siis kui on soov gnuude rännet (Serengeti-Maasai Mara vahel) jälgida. Aga seegi on viimastel aastatel veidi kaootiline värk.

0
0

Infoks neile, kel plaan lennata Dari ja Arusha, Kilimanjaro või Sansibari vahel - Precision Airiga tasuks olla ettevaatlik, sest majanduslik seis on neil päris hapu. Audiitorid kahtlevad firma jätkusuutlikkuses.

0
0

Mnjaa, ise ka lennanud nendega nii mõnedki korrad Tansaanias. Kahju.

0
0

Aitäh Veigo kasulike soovituste eest.

Kas oskad nõu anda ka siselendude piletite osas- kas peab ette ostma ja kui ei, siis millised on hinnad ja saadavus kohapeal. AirAsia hinnad kahjuks pole, niipalju kui olen netist leidnud. Palju neid erinevaid firmasid üldse lendab Dari, Arusha ja Sansibari vahel? Igasuguseid kahtlasi pakkumisi leiab, kui hästi otsida. Leidsin sellise firma nagu Fastjet, tundus kõige odavam. Oskad kommenteerida? Precisionile ei ostaks küll piletit ette Sinu info tõttu. Teine küsimus veel- kas Arushas võib osa oma pagasist hotelli jätta safarile minnes? Kas tagasitulles on talvesaapad veel alles:) Aasias korduvalt seda kasutanud, kuid Aafrika võõras ja ei tea, kuidas seal asjad käivad.

0
0

Aafrika hotellid on isiklikust vaatenurgast äärmiselt usaldusväärsed sõltumata nende tasemest. Ma ei tea, kui paljudes neis Aafrikas kokku olen ööbinud (pea 100 tuleb ära), aga probleemi pole kusagil olnud. Paljud neist on olnud selline 6 eurone odavama otsa klassika, kus siiski wc ja vannituba korralikult sees. Suuremates linnades sama tase nii 10-35 eurot inimene. Paljusid neid netist ei leia. Seal on selline märkamatu naabrivalve tüüpi värk ja mul pole pähegi tulnud kunagi muretseda. Arvuti on alati alles olnud ka seda safaril laagrisse jättes. Talvesaabastel on Aafrikas siiski väga piiratud rakendus, v.a. juhul, kui sa kohalik pole. Neil pole probleemi vattides käia ühegi temperatuuri korral.

Fasjet on ennast Aafrika idarannikul (v.a Keenia) kõige paremini sissetöötanud lennufirma. Euroopast pärit inimesele ei avalda ka nende soodsaimad hinnad liiga suurt muljet, aga Aafrika kontekstis on nad päris okei. Siis on seal hulk väiksemaid firmasid nagu Coastal Aviation, Regional Air, Tropical Air ja ZanAir. Tavaliselt alati kallimad, kui Fastjet, aeg-ajalt erandiks vast suurima haardega Coastal Aviation.

Enamik lennukeid on sellised pisikesed Cessnad ja Arusha lennuväljal midagi mutukatest suuremat vist ei näegi. Fastjet on vist ainuke, kes seal A319 lennukitega toimetab (Kilimanjaro lennuväljale). Fastjeti usaldaks küll.

Mis puudutab pileti hindasid, siis ega seal tegelikult väga vahet ole, kunas ostad. Hinnavahe "tava" ja soodushinna vahel ei pruugi olla väga palju erinev. Kui soodukad on 30+ üks ots, siis muul ajal algavad hinnad 40+ eurost, olles pigem siiski alates 70 eurost.

0
0

Aitäh veelkord. Kahjuks selliseid 70 euroseid hindu Dar ja Arusha vahel pole siiani leidnud, ikka kisub sinna 200 kanti, aga eks ma otsin veel. Ilmselt kõigi mutukate pileteid netist polegi võimalik osta või alahindan ma Aafrikat?

0
0

Otsisin ise ka Arushast Dari lende. Tõesti on hinnad suht kõrged. Lõpuks võtsin lennu Dari hoopis Kilimanjaro lennujaamast. 42 € pluss pagasi kulu. Oleme Zanzibaril 26.12-6.01. Siis plaan Arushasse 5 päeva safarile minna alates 7.01.16 hetkel kahekesi. Kui on keegi veel samal ajal sealkandis, võiks safariks ühineda.

0
0

Nii meil kenasti nüüd Ruaha ja Mikumi pargis käidud. Siin foorumis väga palju infot ei leidu nende kahe pargi kohta, seega kellel infot tarvis võib julgelt kirjutada. Lühidalt: Dar es Salaamist on Ruahasse üle 12 h autosõidu (viimased 2 h treppis kruusateed :D ) aga sealne park on minu meelest igati seda pikka sõitu väärt. Loodus mitmekesine, kohati metsik isegi ning loomi näeb kenasti, teisi turiste nägime vaid kahe autoga. Seega foto jaoks ei ole vaja võistelda :) Võib muidugi näiteks teha ka päevakese juba minnes Mikumis, sest see jääb teepeale nagunii. Dar es Salaamist algusega 5 päevane safari oli min hinnaga 220$ päev/in. See sisaldas siis phm kõike. Pargitasud, auto juhiga ning kaasas oli kokk, kes meile kolm korda päevas toidu valmistas. Majutus tagasihoidlikum (Bandades Ruahas pargis sees, Mikumis väljas (Bush camp koos Masai hõimuga). Palju infot jagas meile ka eelnevalt kirja teel tore eestlane Imre, kes elab, töötab sealkandis. Enda emaili jagas ta kunagi siin foorumis. [email protected] Suured tänud Sulle Imre! :)

0
0

Tere,

Oleme minemas Tansaaniasse veebruaris ja meile on pakutud 3 päevast Safarit. Tean, et kohapealt võttes võiks olla odavam, kuid oleme meili teel ühe firmaga kokku leppinud meile sobiad ööbimiskohad ja marsruudi ja ka hind tundub suures piires vastuvõetav. Meil on 8 inimest (5 täiskasvanut ja 3 last) ja hind on pakutud momendil ööbimised 3500 USD (Thoma Lodge ja Eco Lodge), autojuht ja auto 880 USD. Kuid pargitasudena soovitakse kokku 2350 USD. Plaanime siis 1 päev olla Ngorongoro kraatris ja 2 päeva Serengetis. Samas safarikeskuste kodulehel tundub olevat hinnad väiksemad ja samuti ei saa ma aru, mis asi on Ngorongoro transit fee. Kas seda on vaja, seda kodulehelt ei leia. Kas on kellelgi kogemusi ja sellekohast infot? või oleks mõttekas bookida see tuur ära, kuid pargitasud maksta kohapeal.

Tänud info eest

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased