Autoga Portugali aprillis 2016

Tere!

Tekkis meie perel plaan minna aprillis 2016 Portugali, Albufeirasse. Plaan tekkis juba mõnda aega tagasi, kuid suuremalt oleme saanud selle nüüd käsile võtta. Kuna oleme seal varasemalt ka mitu korda viibinud ning koht väga meeldib ja aprillis on juba täitsa soe. Aga sel korral plaanime ette võtta selle reisi autoga. Oleme küll varasemalt autoga Horvaatias käinud, seega ettekujutus pikast autoreisist on justkui olemas. Siit foorumist otsides aga kahjuks ei leia autoga reisides Portugali kohta eriti infot. On tekkinud mõned küsimused- Teadjamatele. Nimelt plaanime teekonda alustada hommikul kella 10 paiku. Või peaks alustama hoopis teisel ajal? Kes on käinud, siis millist marsruuti oskate soovitada? Kui kõrged võivad olla kiirteemaksud Portugalis? Saksamaal? Prantsusmaal? Samuti mis on umbkaudne kütusekulu, mida soovitate välitda ja mida kindlasti teekonnal vaadata? Kui sõita järjest kohale, siis mis ajaga peaksime arvestama? Plaan on olla Portugalis 6 päeva, vastavalt sellele oleme arvestanud kogu puhkuse pikkuseks 14 päeva. Ehk jäi midagi tarka veel küsimatagi?

Vabandan võib-olla ehk natuke ebamääraste küsimuste osas ja tänan väga, kes vähegi mõne mõttega abiks on.

Tervitades

1
2

Kolm nädalat ja 6500 km on mul vist kõige pikem ots olnud. Seepärast olen matkabussiga Hispaania ja Portugali siiani kõrvale jätnud ja kohale lennanud ning siis rendiauto võtnud.

0
1

Meelis! Tavaliselt saan samuti ühekorraga ainult 3 nädalat sõita. Võrreldes matkabussiga on minu liikumine muidugi oluliselt kiirem ja seega läbitud vahemaa pikem. Portugal oleks siit autoga minnes minu jaoks optimaalselt sobilik kuu aega, nädal sinna ja tagasi ning 2 nädalat Portugalis olekut. Väljun Tallinnast alati laupäeva hommikul normaalsel ülestõusmise ajal, seega Poola läbimine pühapäeval, kuid väga õhtu peale ei tohi seal jääda. Suuremate linnade juures on õhtused ummikud täiesti loomulikud.

1
0

 Ma olen ka teoorias tugev aga lõpuks on ikka nii, et lähen siis kui jõuan. Ei meeldi mulle tormamine, kuigi tean, et teatud aegadel on Poolas liiklus umbes. 

 Matkabuss on tõesti tiba aeglasem. Vana bussiga ma olin kõigil jalus ja siis ostsin järgmise suure mootoriga. Nüüd jäävad teised mulle jalgu. Mul pole probleemi Poola kiirteel teises reas tuhiseda. Ainult kütuseosuti vabalangus kärbib seda soovi. Korra sõitsin nii pikemalt ja siis tuli kulu kõvasti üle 25.

0
0

Autos oleme kahekesi. Kuigi võimalus autos ööbida siis seda eriti ei kasuta liialt palav ,enamik ööbimisi ikkagi hotellides.

0
0

Mõned aastad tagasi tegime autoga Portugali suunas oma seni pikima autoreisu, mis oli ligi 13800 km pikk ja ära olime 39 päeva. Esimene suurem eesmärk oli Route des Grandes Alpes, siis Prantsuse rannik, Andorra, Barcelona, Gibraltar, Portugal ja sealt tagasi. Tehes nüüd selle aasta suviseid plaane, on midagi sarnast jälle plaanis aga eks näe.

Kiirteemaks oli Portugalis elektrooniline ja kui viibid riigis alla viie päeva, siis maksma ei pidanud.

Kui oma autoga reisimine meeldib ja aega on, siis selline ümber Euroopa reis on täiesti tehtav.

1
0

Kindlasti minna! Vahet pole, kas lennuk+auto või oma autoga. Me ei saa kunagi nooremaks, sest tuleb aeg, kui istume villasokk jalas ja pleed ümber valutavate abaluude, mängime lapselapsega " Reisi ümber maailma" ja käikude vahel, visates pilgu riiulil seisva gloobuse poole, tabad end möttelt" Krt...! Oleks võinud ära teha!" Vaim võib ju veel ergas olla, ent füüsis ei tule järgi. Põhimõtteliselt peale Bialystoki algab kiirtee, mida mööda saab ju sõita Portugali välja. Nüüd tuleb mängu iga inimese ajaline resurss ja mingil määral ka raha. Olen püüdnud oma pikemaid autotrippe sättida mitte juuli lõppu, augustisse, kus kõikse Euroopa puhkab ja reisib. Ka olen planeerinud vaatamisväärsused 80-90%lt mineku ja sealoleku peale. Minnes oled entusiasmi, avastamisrõõmu, eufooriat täis, peale 4-5nädalat tekib tülpimus, koduigatsus, mõte oma voodist. Sestap ongi tagasisõidul, järjekordset kindlust nähes suht savi, kas seda ehitas Raul I-ne või Ramses II-ne. Alati on neil pikkadel reisidel ka midagi ekstreemset, Eelmisel aastal saime autotemp. näidiku rekordi +43,5 ja Valladolidi juures näitas teetemp.+79. Kasteti teid, kiirus oli piiratud 80ne ja kohati 100ni, korda kaks pidin tanklates, tänu andurile, rehvirõhku väljutama. Seda lõigul Valladolid-Zaragoza. Peale seda suundusime paariks päevaks kliimapagulusse Andorrasse. Paar maamärki, mis meile reisist Portosse meelde jäid. Bordeauxi linn ja läheduses olevad düünid, eriti varahommikul,  Hispaania Biskaia lahe äärsed linnad, alates San Sebastinist Vigoni, muidugi Porto ise. Tagasiteel Millau sild, päikesetõusu ja loojangu ajal. Edu autotrippidel ja lõuna poole sõites, ruumi olemasolul, külmik autosse!

5
0

Seoses koroonaga jääb reis sel aastal ära ! 

Hea uudis see , et järgmisel sügisel reis ikkagi peaks toimuma seltskond  ratastal 4 in.

Püüan panna ka reisiblogi ülesse,vastavalt võimalustela !

Üllatus oli foorumit lugedes,et Prantsusmaal alkomeeter kohustuslik läbinud mitmeid kordi ilma ju läks õnneks!

Seniks kõigile head trippimist !

0
0

Nüüd siis uus katse septembri alguses !

Elame näeme,selleks ajaks kaitsepookimised olemas + 14  päeva kah.  Püüan ka jooksvalt siia teavet visata,et kuidas ja mismoodi reis edeneb !

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased