Vietnami reisikava 2015. Palun abi!

Tere

Oleme minemas Vietnami 20.01.2014-19.02.2014. Oleme teadlikud, et 18.02 hakkavad pidustused ning üritame enda liikumist võimalikult hästi ette valmistada. Hetkel oleme ostnud ära kaks lendu. Palun mõtteid järgnevale reisikavale. Oleme arvestanud, et kohapeal saab veidi ajakava kohendada.

20.01 Saabumine hommikul Saigoni, paar tundi hiljem lend Hanoisse 21.01 Õhtul rongile, et liikuda Sapa poole. Päeval tutvumine linnaga 22-23.01 Sapa 24.01 Sapa - liikumine tagasi Hanoisse 25.01 Hanoi 25 - 26.01 Halong Bay 27.01 Halong Bay - liikuine tagasi Hanoisse. Rong Dong Hoi 28.01 Hommikul vara Dong Hois, rendime rollerid, et minna Phong Nha-Ke Bang national parki 29.01 Õhtul rongi ja sõit Hue poole 30 - 31.01 Hue 01.02 Hue-Hoi An 02-03.02 Hoi An

Nüüd ei oska hinnata kas peaksin eelnevat reisikava kohendama või võiksin lisada mingeid kohti juurde, kuid plaanis oleks liikuda mööda maad (või peaksin lendama?) Saigoni, kus sooviksin olla 10-11.02

11.02 jõuame Saigoni 12.02 Cu Chi tunnels 13.02 sõit Mekong Deltasse, esimene peatus Can Tho 14.02 Can Thoga tutvumine, sõit Rach Gia poole. 15.02 Laevaga Phu Quoc saarele - broneerin pileti kuuaega varem 16.02-17.02 Phu Quoc 18.02 lend hommikul Saigoni, hotell bronnitud. 19.02 Hilisõhtul lend koju. .

Ei suuda otsustada, kas peaksin lendama Can Thost Phu Quoci või oleks selline laevaga seiklemine tore või võiksin liikuda Nha Trangi ja sealt hoopis lennata? Mulle lihtsalt ei meeldi eriti lennata ja seega võimalusel pigem ei teeks seda. Mida teha nende 6 päevaga mis hetkel lahtised on? Kindlasti kulub neist juba 2 päeva selleks, et Hoi Ani-st Saigoni jõuda kui liikuda mööda maad.

Ootan Teiepoolseid mõtteid! Tänan! :)

Evelin

12
3

Kas keegi oskad soovitada veel mõnda ettevõtet kelle kaudu võiks bronnida Sapa ja/või Mekong delta kodumajutuse ning halog Bay tripi või siiski on sedasi kallis ja pigem tasub kohapealt otsida? Kuidas on rongipiletitega kas need tasuks juba varem internetist ära broneerida või saab nii, et lähen sama päeva hommikul või üks päev varem kuhugile hotelli või rongijaama ja ostan pileti?

0
0

Omast kogemusest - kui tahad head kodumajutust Sapas, võta ühendust Phamiga - http://sapatourswithpham.wordpress.com/. Vähemalt minu puhul oli suurepärane kogemus, märkimisväärne hulk teisi kohatud reisijaid Sapas rääkisid, et olid oma homestaydes pettunud (homestay sageli Sapas tähendab lihtsalt ühikatuba, kus oled puntras koos viieteistkümne teise turistiga).

Mekongi deltas olin Hungi juures - http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g303942-d1948569-Reviews-Hung_Homestay-Can_Tho_Mekong_Delta.html. Täitsa OK kogemus.

Mõlema puhul töötab otsekontakkt, pole vahendusfirmat vahele vaja ning asjad sujusid suurepäraselt.

Halong Bay tuuri võtsin hotellist, läks vist mingi 80 dollarit kahepäevase tuuri eest. Ei midagi erilist, aga talutav toit, paat mis pidas vett, üksi kajutis ning ei olnud midagi mis oleks lootusetult nässu läinud. Kui otsid, võid leida netist ka kõrgklassile mõeldud mitmepäevaseid tuure sadae dollarite eest, kohapealt Hanoi tänavalt ostes võid saada tuuri ka 20 dollari eest, kuid isiklikult ei julgeks sellise kvaliteediga laevadele väga minna.

Rongipileti soovitaks ära broneerida väga varakult kui reis on pühade ajal. Teti ajal broneeritakse rongid täis kusagil kaks-kolm kuud varem. Muidu saab pileteid kohapealt, hotell on alati mõõduka lisatasu eest nõus igasuguseid pileteid korraldama mis vaja on. Kui rongipileteid ei saa, siis on Vietnamis ka ööbussid, kuid üldiselt soovitaks neid nii füüsilise kui vaimse tervishoiu mõttes pigem vältida.

0
0

Selle aasta veebruaris Sapas: http://vietsapatravel.com/ Hea korraldus - kõik rongipiletid, majutused, söögid, transpordid Hanoi-Sapa-Hanoi. Omanikul on ka hotell ja restoran Sapas, korraldas mõnusa hotpoti söömise, mingi vietnami söögi tegemise õhtu oli jne. 1 öö oli kodumajutus. Hind oli kokku ca 180 daala.

0
0

Kuna kõik Mui Ned maha teevad, siis sai ka kava muudetud. Alguses Saigonis kultuuri-Nha Trangi lõbutsema ja siis lõpuks Phu Quoki puhkama. 16 päevaga jõuab küll

0
0

Küll 6a vana, aga ehk siiski abiks http://valdek3vietnam.travellerspoint.com

1
0

Kusjuures seda viimast blogi ma olen juba ka ise uurinud. Väga tore lugemine ja ilusad pildid :) Tänan kõiki vastanuid, sain häid mõtteid juurde! Otsustasime, et praegusele reisikavale ühtegi kohta enam rohkem juurde ei lisa. Kohapeal saab vajadusel seda teha ning saarele liigume laeva/praamiga :)

0
0

Me nyyd n2dal oleme vietnamis olnud ja raporteerin infot p6hja ilma kohta (keegi soovis teada). Sapas olime 23,24 ja 25 jaanuar. Ilm oli ilus p2ikseline, matkasime 6hukestes riietes, n2htavus oli hea ja vihma ei tulnud. Ainult 6htul l2ks kylmemaks ja pidi soojad riided selga panema. Halong Bay olime 26,27 ja 28 jaanuar. Vihma ei tulnud, ilm oli esimene p2ev v2ga soe, teistel p2evadel meie tavaline suvi. Samuti olime suveriietes, viimasel p2eval oli rohkem tuult siis pidi jaki ka selga panema. N2htavus oli hea. Minu arust ei olnud see ilm p6hjas midagi hullu aga vb meil vedas. Nyyd liigume Hue ja Hoi Ani poole. K6ik on super ja siiamaani ainult v2ga positiivsed elamused.

1
0

Oleme nüüd tagasi Eestis ja kuuaega läks nii kiirelt nagu oleks ainult nädal reisil olnud. Üdliselt Põhja- Vietnami piirkonnad ja Hoi An meeldisid meile rohkem kui Lõuna-Vietnam. Phu Quoc saares veidi pettusime, ootasime rohkem paradiisi, kuid prügi osades randades rikkus minu jaoks asja ära. Dalat ei meeldinud ka meile eriti ja selle oleksime võinud vahele jätta. Tet meie reisi eriti ei mõjutan, transpordi saime plaanipäraselt ainult 18 ja 19 veebruar oli restoranide hindadel 10-20% juures. 14 veebruar läksime laevaga Rach Giast Phu Quoc saarele. Pileti ostsime Saigonist 3 päeva varem, kuid praamil oli veel vabu kohti, seega oleks seda saanud teha ka kohapeal. 18 veebruar olime Saigonis, terve tänan oli täis lilleseadeid ja kaunistusi ning kell 24.00 oli ilutulestik. Üldiselt aga meile Vietnam väga meeldis ja kes minemas võib mulle kirjutada, kui oskan siis jagan muljeid pikemalt :)

3
0

Oleme minemas 7.02-25.03 Riia-Bangkok-Hanoi ja sealt mööda maad lõunasse ja edasi Kambodza-Bangkok oleme kava koostamas ja kõiksugu värske info eest olen tänulik .

0
0

Korduvalt ostnud, mis vea annab?

0
0
12
3
Lennupakkumised
Reisikaaslased