Kambodža külastus aastal 2015

Tere, plaan minna Kambodža-sse jaanuari lõpus veebuari algus, reisiaeg kaks nädalat kohapeal. Tahaksingi küsida, et millised kohad on sellised, mida peaks 100 % külatama, kui Kambodža-sse lähed ?

Suured tänud ette teele, vastuste eest !

1
2

Plaan minna detsembris 10-14 päeva ning alustada ja lõpetada Phnom Penhis. Tänulik kui keegi annaks vihjed lennuliinidele.

0
0

Siem Reapi juures olevad ujuvkülad on totaalne scam. Lisaks absurdsele hinnale praktiseeritakse seal väljapressimisi annetuste näol kohalikule koolile jne.

Meie vältisime seda kohta tänu tripadvisori foorumist leitud hoiatustele ja käisime ujuvkülas hoopis Tonle Sap lõunaosas, kuhu pääseb Krakor nimelisest linnakesest.See jääb Battambang-Phnom Penh maantee äärde ja ei vaja seega tingimata eraldi väljasõitu, oleneb muidugi reisiplaanist...

Kohalikus sadamas oli olemas hinnakiri, meie rentisime paadi tunniks ja ma ütleks, et see oli täiesti piisav. HInda õnnetuseks ei mäleta, aga ma pakun, et äkki oli see suurusjärgus 25USD kokku kolmele inimesele. Soovitan soojalt, väga positiivsed emotsioonid jäid sellest kohast.

1
0

Aitäh vihje eest, vaatasin oma RG-st järgi ja seal kandis neid mitu: Phoum Kandal, Chong Kos ja Kompong Luong. Need kohad aga ei jää vist enamus turistide trajektoorile? Meie tahame suunduda Siem Reap-ist Kratie-sse ja Tonle Sap-i lõunapoolne külg jääks justkui kaugele. Üks võimalus oleks sõita siis hoopis läbi Sisophon-i ja Battambang-i ning teine võimalus oleks paadiga üle järve. Kas keegi on paadiga üle järve tulnud? Meil minek detsembris, aga paadiga pidi parem olema märjal ajal ehk kuni novembrini.

0
0

lõikasin välja ühe lõigu meie reisivideost, kui seda Sam lake'i järve külastasime (mingi nädala pärast kustutan ära) https://www.youtube.com/watch?v=gp2Nr3LsQYU :)

0
0

Mina olen tulnud paadiga üle järve Battambangist Siem Riepi, et oleks bussisõidule vaheldust. Seda aga mitu-mitu aastat tagasi.

Hind oli täiesti mitte mainimist väärt, aga elamusi sai kuhjaga. Paadis sai parema koha siis, kui aegsasti kohal olla, sest katus pea kohal osutus väga oluliseks. Need, kes päikest võtsid, kärssasid totaalselt ära. Sõit kestis kokku ligikaudu kaheksa tundi (lubati vist umbes poole lühemat sõitu), sest me jäime paadiga pidevalt kinni, ka keset järve. Lõpuks hakkas ka mootor jukerdama ja üks pikem putituspaus tekkis ka ühe kohaliku vee peal oleva küla juures, nii et sai seda ujuva küla emotsiooni samuti, kui hulk pisikesi ja suuremaid käepäraste vahenditega kursi paadi poole võttis ja asus mida iganes müügiks pakkuma. Siem Reapi sadamas toimus grand finale - sadamas polnud mingit kaid vms, vaid lihtsalt aus mudane 45-kraadise kallakuga mägi, kust tuli ennast kuidagi üles sikutada. Tegemist oli vihmahooajaga, nii et see ettevõtmine oli närtsinud jalgadega päris ... omapärane. :)

Samas on sellest sõidust väga lõbusad mälestused, nii et ühekordse eksperimendina soovitan katsetada. Võib muidugi TA-st uurida, mis laevad seal praegu sõidavad, ehk on seal nüüd asjad juba märgatavalt muutunud. :)

0
0

Olen Abednegoga nõus, paaditripp Battambangist Siem Riepi oli päris ok, pealegi sai hulgaliselt näha ujuvkülasid ja elu vee ääres ilma eelpool mainitud 25USD maksmata. Ainus oht, et madala veetasemega ei pruugi "laevad" seda marsruuti sõita.

0
0

Ei soovita vihmaperioodil minna. Ise käisin veebruaris Siem Reapis ja Lendasin Angkor Airiga. Air Asia lendab samuti Siem Reapi.

Hotell oli väga odav, ainult 9 EUR eest täitsa korralik. Angkori templid oli muidugi põhiline vaatamisväärsus.

Tonle Sapi kaalusin, aga põlgasin ära, kuna paadisõidud pidid väga kallid olema, ca 30 USD.

0
0

Olen nous eelpool kirjutajatega et ujuvad kylad on turistide pettus. Detsembris on ilma poolest koige sobivam aeg aga samas on igal pool vaga palju rahvast. Koige meeldivama pildi loodusest saab kylastades Sihanoukville aares asuvaid saari. Kui saarel oige majutuspaik valida siis saab olla praktiliselt inimtyhjal rannal- toelise robinsonina ennast tunda-tugev elamus lastele. Elan ise Siem Reapis ja annan igati nou kuhu ja kuidas minna.

0
0

Nii taas ühinen Jimi soovitustega. seam Reapis on nn. vietnamlaste ujuvkülad ja khmeeride kaldakülad. Erinevus nende vahel on päris suur. Olen külastanud mõlemaid ja minu eelistus kaldub khmeeride poolele. Kampong Pluk on vaatamist väärt igal aastaajal (majad 20 meetriste vaiade otsas, vihmaperioodil rõdudeni vees ja sead korvidega rippumas. Raha pildistamise eest ei küsita ainus mille eest maksad on lisatripp mangroovisaludes. seda tehakse vaid siis kui mangroovid on vees. Killing Field pole midagi, aga genotsiidimuuseumis jätaks küll lapsed ukse taha. Mondulkiri, Ratanargiri eeldavad reisimiseks vastupidavust, samuti sõit Kratiesse. Teed on pikad, liiklus aeglane. loodus selle eest vapustav. Mina soovitan Seam reapist tulla laevaga Phnomi, sama aeg mis bussiga, aga hoopis mõnusam ja huvitavam. Jäävad ära augud asfaldis ja tüütud vetsupeatused. Või kasutada rannikule sõitmiseks ööbussi. Siselennud Sky Angor air, Ankor air ja Bayon Air on normaalsed. Koh rongile lastega ei läheks iialgi (kanepiparadiis ja lärmakalt räpane), pigem Samloem või Kiev. vihmaperioodil pole siin viga midagi. ainult aprill ja mai on väga palavad. Vihma sajab mõnel päeval nädalas ja sedagi lühikest aega, aga see vihm siin on omaette elamus, eesti paduvihm on siinse kõrval seenevihm :) madalhooaeg on rahulikum, kõigil on teie jaoks aega ja hinnad soodsad. tere tulemast! Sihanoukville poolt olen alati nõus soovitusi jagama. Ja laste jaoks on Cambodia väga sõbralik ja tore maa!

0
0

Kas kaldaküla tripil on paatidel sama tariif kui ujuvküladel? Lugesin, et laevad seal kuival ajal ei sõida kui veetase napiks jääb. Kui laev sõidaks detsembris, siis eelistaks seda küll bussile SRst PPsse sõites. Kratie on meil kindlalt plaanis, aga Mondulkirisse ja Rattanakirisse me ei lähe. Lihtsalt sõit sinna on nii ebamõistlikult pikk arvestades seda, et lastega ju pikemaid matkamisetrippe ette võtta ei saa.

0
0

Kaldaküla tripil ja ujuvküla tripil on enam-vähem sama hind-üldse kõik sõltub kokkuleppest- samuti ka see kus täpselt sind ringi söidutakse. Kui on kaasas hea reisijuht või nutikas tuk-tuki juht, siis saab parema kokkuleppe. Laev sõidab Juulist-Märtsini, nii et Detsembris ei tohiks muret olla, ainus mure et liiga inimesi täis ei topita.

1
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased