Poola teed 2023

Näha on, et sel aastal vist eestlased Euroopasse ei sõidagi. Aasta selgroog juba murtud, aga teemat veel tõstatatud pole. Endal plaan ikka väike tripp teha ja küsiks siis targemate käest soovitusi. Endal mõte Suwalki- Elk- Lomza. Kuhu Lomzast, kas Zambrow või OM? Või on ehk kellelgil veel parem teekond. Eesmärk Poola kiirelt läbida.

Waze teab kõige paremat (kiiremat) teekonda, ülejäänud on lihtne oletus, mina käisin oma vajaduste pärast üla Bialystoki

5
3

Loomulikult oleme meie siin selgeltnägijad ja teame kuhu kanti sa läbi Poola sõidad. Olen omalajal ka läbi Olsztyni kiiruse pärast sõitnud, täna enam sellist võitu ei saaks. Ise paneks GMapsi ja waze kõrvuti ja vaataks kumb kiiremini sõidab ja selle põhiselt kulgeks(kui me ikka sõidukatest räägime).

3
1

Lomzast OM'i või Zambrowi,mõlemad okeid variandid.Olen hiljuti mõlemaid neid sõitnud ja ikka vastavalt Waze'i soovitusele saad kiireima valiku.

1
0

Tere

Oma tähepanekutest Poola teed ja Waze.

Vaadake tähelepanelikult mis teekonda ja aega Waze pakub. Võrdlesin pakutavat teekonda Googlega ja sain suure erinevuse tänu sellele et Waze arvutab keskmise kiiruse valesti ja seepärast tekib ekslik arusaam et põlluvahe teel liikudes saad soovitud sihtkohta kiiremini.

Minul pakkus Waze Tallinn Warsav keskmiseks kiiruseks 107 km/h, mis on ebareaalne kuna suurem osa teest pole kiirtee. Kahjuks ei sobi Waze pikema teekonna planeerimiseks. kõige parema tulemuse annab Google. Waze annb küll leidliku lahenduse ummikust ümbersõiduks kuid mitte enamat.

Täna pakub Google teekonda Ledu piirist läbi Elki, Lomza, Zambrovist kiirteele, seevastu Garmin läbi Augustovi, Korycin, Jezero Stare mis tuleb otsem kuid aeglasem kui läbi Bialystoki.

6
2

Hetkel Tartu-Brno

Gmaps 1460km 16:11h

Waze 1461 km 15:12h

Vahe on selles üks ütleb ainult marsuuti, teine jälgib ka rahakoti seisu

2
1

Aivart67

Rahakoti seisu vaevalt, pigem realset liikumis kiiruse võimalust. Kui arvestad keskmise kiiruse ka ilma igasugu peatuseta pole Waze pakutud variant tõene.

1
0

Rahakoti seisu otseselt , kiiruskaamerad + teepeale märgitud politsei patrullid

2
4

Täna kõige mugavam ja ka kõige kiirem variant on Lomzast keerata tee 63 peale ehk siis Zambrow pealei, mitte kütta edasi mööda 61, seal on enne S8 pikalt veel uue tee ehitus, Tuleb sõita kõrval oleval vanal teel, kitsas , pidevalt kiiruse piirangud 50-70 . Lomzast Zambrowi peale lühike korralikult sõidetav teejupp S8-le, kuskil 20 minutit. Ja ära mõtlegi Bialystoki peale minna, sured Augustowi ja Bialisytoki vahelise lõigus 70 piirangutesse, rekkade taga logistades.

Enne Lomzat on Elkis küll uue teeehitus väiksel lõigul veel pooleli, tuleb teha väike ümbersõit, ei midagi hullu. Elkist Lomzase kaheniidiline kiirtee, õhtul ei mingit liiklust, kella seitsme ajal sõidad põhimõtteliselt üksinad, nii oli see juunis, ei mingeid rekkaid.

Kõik variandid on see aasta läbi sõidetud. Tulin just kuuajalisest Austria- Baieri tripilt.

Ei mingeid Wazet, Googlet, puhas kogemus, Niikaua kui 61-l veel teetööd käivad, soovitan Lomzast keerata Zabrowi peale.

8
3

Tundub veidi mõttetu arutelu justkui elutähtsa probleemi üle. Ma pakun, et sellise pika vahemaa peale, mis Poola läbimiseks üldse on vaja läbi sõita, ei pruugi mõne võimaliku mõistliku variandi vahel valides ajavahet isegi mitte ühte tundi tulla. Rohkem võib ajavahe sõltuda sellest, mis päeval ja mis kellaaajal läbistamine toimub. Ja veel suurema ajavahe võib sulle pakkuda elu ettenägematu takistuse taha sattumise näol (mis võib võib just kõige "kiiremal" teekonnal ees oodata). Ükski sõit ei ole teisega võrreldav, ka sama trassi pidi. Pane kõrvuti mitu erinevat navigerijat (Google, Waze, Sygic ...), mõtle ise kaasa, vali teekond ja naudi, tagasi tule teist teed pidi, kui vaheldust soovid. Mitte, et ma ennast targaks peaks aga teen ise nii ja julgen soovitada, kui paluti ;)

Ei propageeri Augustówi - Białystoki vahelist lõiku aga olen ise paraku seda teed enamusel kordadel kasutanud ja seni pole kordagi ära surnud, nagu Andres 0606 oma kogemusest teab hoiatada. On olnud juhuseid, kus on tegu rekkal kannul püsimisega, on olnud juhuseid, kus rekkad on pidanud mõne väiksema auto taga hoogu maas hoidma. Siiski on ka see variant ajas ja ruumis rändamiseks.

9
0

maunu

Kui sinul paar tuhat kilomeetrit teekonda veel ees siis mõtled ikka kas saja kilomeetrine ring ja mõned lisatunnid on on tähtsad või mitte.

1
1

Pigem ikka soovid võimalikult kiirelt ja valutult selle poola läbida kui teeekond alles pikk ees,iga km ja tunnike arvel.Ei ütleks et Lomzast OM'i peale minek nüüd mingi 50-70km/h tiksumine oleks.Tõsi on,et kiirtee ehitus pooleli ja vaja ka külavaheteel sõita aga samas ka liiklustihedus seal üsna hõredavõitu.

Tasub ka teada nüüd 1.07 Poolas kehtima hakanud liiklusseaduse kohta kus veoautodel on keelatud möödasõidud igasugu maanteedel ja kiirteedel,seega veokate kolonnid on seal megad.

Mis Waze'i kasutamisse puutub siis jah väga pikkade reiside planeerimisel vahest paneb mõne kala sisse ja seega mina kasutan enamasti mingeid vahepunkte navigeerimisel(nt.suuremad linnad) ja ka kõrvalt vahest ka gmaps'i,et asjad enamvähem kontrolli all oleksid.Siiani suht täpselt asjad paigas olnud waze'ga.

1
0

Aastaid olen eelistanud Bialystoki kaudu liikumist. Jaanipäeva paiku oli vaja Tšehhis olla. Mõtlesin, et lasen ennast üllatada ja nõustusin navi juhatatud Augustow, Korycin, Knyszyn, Tykocin, Jezewo Stare suunaga. Ehk siis enne Bialystoki väike shortcut. Kuigi liiklus oli esmaspäeva pärastlõunal pea olematu ja tee ääres sai tädikeselt odavat kohalikku maasikat ostetud, siis ei iial enam seda teed! Vahepealne taastatud munakivitee oli veel enam-vähem. Mingi lõik seal asulate vahel aga tõeline õnnetus, auklik ja rööpas ja siis uuesti auklik. Autost oli kahju. Tagasiteel pühapäeva õhtul navi soovitusel hoopis Zambrov, Lomza, Elk suund. Ei meeldinud mulle ka see suund. Soovitusi ma teile ei anna. Varsti Horvaatiasse minnes lähen kindlalt läbi Bialystoki. Ohutut liiklemist teile.

5
0

Kuniks ei ole valmis Suwalki-Varssavi kiirtee niikaua on Bialystok ikka parem variant. Kiirteede nittevalmisosade asemel on sõit läbi pisikeste kohtade ja kuna pisikesi ringteid palju siis suudavad rekkad seal ikka mega ummikuid tekitada. Paar nädalat tagasi siit minnes tegin läbi selle - tund vähemalt ajakadu. Tagasi tulin läbi Bialystoki, õhtune aeg. Pisikesed külad koos kiiruskaameratega võtsid hoogu maha aga lõppkokkuvõttes üks pidev sõit.

6
1

Minu eelmise aasta kogemuse põhjal ma sel aastal lähen veel üle Bylastoki. Tempo küll veidi aeglasem aga tee on täitsa OK tegelikult.

4
0

Kas on tõsi, et Poolas rekkad nädalavahetusel ja öösiti ei sõida? Pole nädalavahetusel sattunud sõitma.

0
1
Lennupakkumised
Reisikaaslased