Värske kogemus Keeniast

Käisime nö omal käel (mitte pakettreisina) Keenias selle aasta detsembris ja viibisime seal 18 päeva. Lendasime Turkish Airlines'iga Nairobisse läbi Istanbuli. Lisaks Nairobile käisime Maasai Mara safaril, Nakuru ja Naivasha järve ääres, Mombasas ja Diani Beachil. Ehk on kirja pandud mõtted kellelegi abiks oma reisi planeerimisel :) See ei ole kindlasti seljakotireisija vaade asjadele, aga mitte ka üliluksusliku reisi planeerijale.

  • Viisa. Keeniasse minekuks on vaja viisat, mille saab taotleda online. Suures plaanis on võrdlemisi lihtne ja vastus tuleb paari päevaga, aga esmalt tuleb luua eCitizen konto ja siis seal on mõned tüütud edasi-tagasi klikkimised, paroolide loomised ja ühekordsete paroolidega kinnitamised kontole sisse logimisel, aga tehtud saab ikkagi vist sellise 10-15 minutiga kogu protsessi. UX/UI on muidugi sutsu kehvapoolne ja nt sünnikuupäeva ei saa sisestada, vaid tuleb kalendris kuude kaupa klikkida, kuni jõuad õigeni :)
  • Rahast ja maksmisest. Ise vahetasin kaasa väikese summa kohalikku raha ja dollareid. Dollarid kulusid peamiselt safari eest maksmisele ja turismipiirkondades võivad ka hotellides olla hinnad dollarites. Pangaautomaadist saab sularaha välja võtta vahendustasuga, vähemalt ABSA pangaautomaadis oli see 6,5%. Suure korruptsiooniprobleemi tõttu on sularaha kasutamisel mitmetes kohtades piirangud ja sulas maksta ei saagi. Eriti nt rahvusparkides ja isegi mõnes restoranis. See muidugi ei tähenda, et sularahas üldse kuskil maksta ei saa, saab ikka, aga tuleb arvestada, et siiski võib sellega takistusi olla. Kõige levinum on kohaliku mobiilioperaatori Safaricomi pakutav Mpesa süsteem. Selleks on vaja võtta Safaricomi kohalik SIM kaart ja aktiveerida ka Mpesa. Mpesa kontole saad siis laadida raha ja maksta sellega. Iga nurga peal on nö Mpesa agente, kellele saad anda sularaha, mille nad siis sinu kontole laevad. Eesti pangakontolt sinna raha laadida ei saa, vähemalt mina sellist võimalust ei tuvastanud. Kaardimakse enamasti toimib, aga on Mpesa kõrval kindlasti vähem levinud ja paar korda reisi jooksul ikkagi oli ka sellega probleeme. Nt rahvusparkide haldaja oli mõned kuud tagasi viinud sisse muudatuse, kus piletite eest saab maksta vaid selle sama viisa taotlemisel loodud eCitizen konto vahendusel ja seal on siia maani hulgaliselt probleeme. Kaardimakse ei läinud nt iPhones üldse läbi, kuna hiljem kuulsin, et probleem ilmselt Safari brauseris ja peaks eraldi kasutama Chrome'i. Nakuru pargis olid kümmekond inimest selle süsteemiga seal hädas ja ka töötajate süsteem ei toiminud, millega varasemalt makstud pileteid kontrollida üritati. Ühesõnaga, võib olla ootamist seal parkide piletikontrollides.
  • Kohalik SIM kaart. Mõistlik on see endale osta ja eelistada võiks Safaricomi, kuna teistel operaatoritel võib olla leviprobleeme. SIMi ostmiseks peab olema ette näidata isikut tõendav dokument. Pakette on saadaval igasuguseid ja igaüks leiab endale mõistliku raha eest sobiva. Tagant järgi soovitaks juba SIMi ostmisel lasta aktiveerida ka Mpesa ja kontole sularaha laadida. Kuna meie jõudsime Nairobisse väga hilja öösel, siis ei märganud, kas seal kohe oli Safaricomi esindus olemas, kui mitte, siis leiad endale lähima Google mapsi abil nagunii. Mombasa lennujaamas oli igal juhul ka Safaricomi esindus olemas.
  • Lennujaama transport. Esimese transfeeri Nairobi hotelli, kus ööbisime, tellisin hotellist, kuna tõesti jõudsime väga hilja öösel ning ei oleks jaksanud seal kohaliku taksondusega tutvuma hakata. See oli 30$ ja sõit keset ööd Nairobi Westlandi linnaossa oli ca 30 min, kuna liiklust polnud. Päevasel ajal võib see olla märgatavalt pikem, kuna Nairobi liiklus on väga hull (jah, seda ka Aasiaga võrreldes). Tagasilennuks lennujaama saamiseks tellisin transfeeri Booking.comi kaudu ja jäin väga rahule. Mugav tellida otse äpist. Korralik ja puhas auto ning isegi veidi enne kokku lepitud aega kohal olnud juht ning maksma läks ca 20 eur. Päevasel ajal liikumisel võib muidugi kasutada ka Uberit või Bolti. Nende hind lennujaamast kesklinna kanti on ca 15 eur. Võib olla vajadus juhile helistada või chatida, et ikka oleks aru saada, kus ta täpselt teid peale võtta saab. Selles mõttes need ette kokku lepitud ja tellitud transfeerid on mugavamad ja paremas korras autodega ning hinnavahe ka seejuures piisavalt väike. Lennujaamas olid ka mingid kollased ametlikud taksod, aga nende hinda ei uurinud.
  • Liiklus ja liiklemine linnades. Nagu juba mainitud nii Nairobi kui Mombasa liiklus on väga hull ja aeglane. Nairobis on küll ka tasulised kiirteed ja Uberi või Bolti juhil võib paluda lisatasu eest neid kasutada. Lennujaamast kesklinna nt oli see lisatasu 300 kohalikku, mis on u 1,75 eur. Lühikesi maid linnas sees võib proovida jalutada, kuigi jalakäijatele Keenias väga mõeldud pole ehk et kõnniteedega on nii nagu on :) Üle tee saamisel jalakäijatel kindlasti eesõigus pole, sebrasid ei ole ning valgusfoore põhimõtteliselt ka mitte. Kellel on varasemalt nt Aasiaga kogemus, siis saate hakkama ja lihtsalt go with the flow ning saate ikka üle tee. Õhtuti on puudus ka tänavavalgustusest. Ise kasutasin linnas liikumiseks Uberit ja Bolti. Need seal ikkagi väga odavad. Autod muidugi ei ole ka seejuures maailma kõige paremas konditsioonis. Uberi kvaliteet vo on pisut parem, seda ütlesid ka kohalikud ise. Nairobis see probleeme ei põhjustanud, et soovisin maksta äpis oleva kaardiga, kuid Diani Beachil ja Mombasas see juhtidele väga ei meeldivat ning seetõttu võivad tellimusi mitte vastu võtta või tühistada.
  • Nairobist Mombasasse ja Diani Beachile. Nairobist Mombasasse lendasime. Kenya Airwaysi piletid edasi-tagasi olid 114 eur (sisaldas 23 kg äraantavat pagasit) ja lennukid korralikud. Saab ka rongiga, aga see päris pikk sõit ning otsustasime tunnise lennu kasuks. Lennugraafik nende linnade vahel on väga tihe. Ise ostsin piletid otse Kenya Airwaysi veebilehelt, kuna nt Momondost vaadates olid hinnad päris märkimisväärselt kallimad. Mombasast Diani Beachile sõit on võrdlemisi pikk ja piinarikas Likoni praami kasutamise vajaduse tõttu. Soovitan kindlasti pigem valida hotelli pakutav transfeer, kuna siis saate korraliku ja konditsioneeriga auto ning enamasti on neil ka priority pass praamile. Vastasel juhul istute ülipalavas autos, lahtistest akendest siseneb tohutus koguses liiklustossu ja praamijärjekorras keset neid samu tossavaid autosid veedate ka vähemalt tunnikese. Transfeer on tõesti kallis võrreldes nt Uberiga, aga on seda väärt. Kui on ikkagi väga suur soov kasutada Uberit, siis vo valida lihtsalt väga varased või hilised ajad sõitmiseks, et liiklus ja praamijärjekord oleks väiksem. Normaalne sõiduaeg lennujaamast Diani Beachile on u 1,5-2h, aga hullu liiklusega ja olukorras, kus nt tavapärase nelja praami asemel on kasutusel üks või kaks, venib see sõit 4-tunniseks. Variant on lennata ka Nairobist otse Diani Beachile Ukunda lennujaama. Mina toona sellest võimalusest ei teadnud ja pileteid ei vaadanud, aga tagant järgi kiirelt uurides tundub, et piletid ca 2x kallimad ning lennugraafik harvem. Need lennud lähevad Nairobi teisest ja väiksemast lennujaamast ehk Wilsonist.
  • Safari. Keenias on päris mitu rahvusparki, kuhu saab safarile minna - nt Maasai Mara, Amboseli, Tsavo, Lake Nakuru ja tegelikkuses ka otse Nairobi külje all olev Nairobi National Park. Sobiva safari ja korraldaja leidmiseks kasutasin safaribooking.comi. Seal saab "mängida" erinevate endale sobivate valikutega - kuhu, kui pikaks ajaks, kas ööbimine suurtes safari telkides või mid-range ehk rohkem hotelli moodi lodge majutus, kas jagatud või privaatne safari, kas minivan või 4x4 Toyota Land Cruiser jne. Näed küll orienteeruivaid hindu, aga täpse hinna saamiseks pead küsima pakkumist ja soovitan ikka vähemalt paarilt-kolmelt küsida. Hinda võib proovida ka veidi läbi rääkida, aga kindlasti ei ole seal tegemist sellise "tehke 50% alla kauplemisega". Nüüd tagant järgi tarkusena soovitused: Nairobist minnes tasub teha järjest ära Maasai Mara - Lake Nakuru (vo ka Naivasha, aga selle iseenesest võib ka vahele jätta) - Amboseli safari. Miks? Mara on neist eelpool mainitutest kõige suurem ja tuntum, näete kindasti ära kõik nn Big Five'i kuuluvad loomad (v.a. ninasarvik) ja hulgaliselt muid loomi. Eriti ägedad on sealsed lõvid, keda on palju ja keda näeb tõesti väga lähedalt. Nakuru tuleks teha seetõttu, et seal näeb ka ninasarvikuid, kelle kohtamine Maras on üsna ebatõenäoline. Amboseli on äge oma vaadete poolest Kilimanjarole. Nairobi National Park oleks ilmelt mõttekas vaid siis, kui tõesti on ülilühike reis, mille käigus kaugele ei jõua minna ning Tsavo vaid siis, kui baseerute vaid Mombasas või Diani Beachil ja tahate küll loomi näha, kuid arvestate, et seal on see "valik" väiksem kui nt Maras. Maasai Mara safari puhul arvestage, et sõit Nairobist on pikk, distant ise ca 225 km, aga ajaliselt 6h, kuna tuleb kasutada maanteed, mis on paksult täis üliaeglaselt (ca 20 km/h) liikuvaid veokeid ja eriti ränk on üks lõik, mis viib Great Rift Valley'sse ja sealt tagasi. Jällegi, kui rahakott vähegi kannatab, siis kaaluge lendu. Wilsoni lennujaamast väljuvad lennud ka Maasai Marasse, kus siis maandute keset rahvusparki asuval heinamaal :) Meie tegime selle vea, et tegime Lake Nakuru safari eraldi, kuna soovisime väga ka ninasarvikuid näha ja siis pidi seda liikluspiina Nairobist sinna saamisel läbima lihtsalt kaks korda. NB! Autona soovitan kindlasti pigem seda 4x4 Land Cruiserit. Minivani aknad on lihtsalt nii palju madalamad ja väiksemad, et istudes on nendest vaade piiratud. Muidu saavad nad maastikul üsna hästi hakkama, kuigi meie ikkagi käisime üht ka mudast välja tõmbamas.
  • Nairobi. Isiklik arvamus, et seal suurt midagi teha ega näha pole ja pikalt sealt viibida ei tasu. Meie tegime 3-tunnise linnaekskursiooni, sellega nägi olulisemad kohad ära ning sellest piisas. Nairobi läheduses on veel Nairobi Giraffe Center ja Elephant Orphanage. Meie kummaski ei käinud, kuna ei näinud suurt vajadust minna sellistesse loomaaialaadsetesse kohtadesse, kui oled neid samu loomi näinud safaril vabalt ringi liikumas. Ilmselt seal kaelkirjakute keskuses saaks vo neid toita, aga kuna seda oleme varem teinud, siis ka see eraldi ei ahvatlenud. Usun, et mõlemad kohad oleksid vo toredad lastega külastamisel.
  • Mombasa. Seisukoht sama, et piisas linnaekskursioonist olulisemate kohtade nägemisel. Diani Beachilt minnes arvestage, et see on terve päeva trip jällegi liikluse ja Likoni praami tõttu.
  • Diani Beach. Väga ilus rand. Kui muidu ei vasta Googeldades ette tulevad pildid enamasti reaalsusele, siis Diani puhul on see päriselt ka nii. Rand ise on väga pikk ja lai ning valge liivaga. Rahvast on väga vähe ja kaupmehed ei ole ka üldse väga tüütud võrreldes mujal maailmas kogetuga. Puudusena vo see, et turistidele mõeldud infrastruktuuri nt restoranide mõttes oli seal vo pisut vähe ja nende vahel liikumiseks õhtusel ajal jalutamine liiga turvaline ei tundunud, kuna jällegi oli puudus tänavavalgustusest ja need olid üksteisest ka pisut kaugel. Abiks on tuk-tuk või hotelli poolt pakutav transport, mis muidugi on pigem kallima poolne.

Loodan, et on kellelegi abiks. Võib ka julgelt täiendavaid küsimusi küsida. Vastan hea meelega.

1
234

Aitäh, hea ülevaade! Lisaks vaid juurde et M-Pesa kontole saab paari klikiga raha juurde laadida näiteks (Transfer)Wise abil: https://wise.com/gb/send-money/send-money-to-m-pesa

5
0

Seda ka, et see viisanduse osa kirjeldus kehtib eeldatavasti veel vaid 7 järgnevat päeva alates tänasest, edaspidiseks võiks viisanõue kaduda ja asenduda ETAga.

1
0

Nii tuttav on lugeda teie Keenia kogemust.

Ise olime seal pea kaks aastat tagasi. Meie tegime selle vea, et sõitsime Nairobist Mombasasse rongiga ja võtsime takso kohe raudteejaamast pakkujate seast. Ilma konditsioneerita autos oli tõesti piin sõita ja praamile saamist ootasime päris mitu tundi. Tagasi rongijaama tulime juba hotelli poolt tellitud konditsioneeritud autoga. Soovitan kindlasti lennata kohe Ukundasse kui on soov Diani randa külastada ja seiklused ei paelu.

Diani rannas oli meil kõik hinnas majutus ja takkajärgi kiitsin ennast selle valiku eest kuna toidukohtasid meie ööbimiskoha läheduses praktiliselt ei olnudki. Kagu-Aasia moodi toidukohtade rohkust seal kandis ei tasu oodata.

Meil samuti ei olnud Bolt'iga kordagi probleeme Nairobis küll aga Dianis kus juht helistas ja sõimas näo täis kui ei olnud sõitu nõus ise tühistama kuna tema ei olnud hinnaga rahul. Edaspidi kasutasime liikumiseks seal vaid tuk-tuk'i.

Safaril soovitan ka kindlalt Land Cruiser'it ja lisaks veel soovitan jälgida safari valikul seda, et teenusepakkuja oleks KATO liige.

3
0

Tänud ülevaate eest!

Kas riiki sisenedes on nõutav ka mõni kohustuslik vaktsiin? Mõnes kohas on info, et COVID vaktsiin on nõutav. Kuna läheme edasi Tansaaniasse Sansibarile, siis kollapalaviku peame vist niikuinii tegema.

Kas malaaria vastu ka midagi kasutasite või pigem pole enamikes kohtades vaja?

0
0

Meilt ühegi vaktsineerimise kohta ei küsitud, seega ei tohiks midagi vähemalt hetkel kohustuslikku olla. Malaaria tablette ei võtnud, enne reisi oli tohutult kiire aeg ja lihtsalt ei jõudnud sinna reisimeditsiini kabinetti minna. Tagant järgi mõeldes vo siiski kindlam oleks olnud. Nairobis ja kõrgustel üle 2500m ei tohiks probleeme olla. Diani hotellis õnneks käidi iga õhtu toas ka spreitamas ja vooditel olid kaitsevõrgud.

0
0

Head ülevaated. Kui saladus pole, mis safarid maksid?

0
0

Maasai Mara 3 päeva 2 ööd (millest reaalselt pargis ringi sõidate 1,5 päeva) jagatud safari Land Cruiseriga oli 450$/in. See siis sisaldas nn mid-range majutust ja kõiki söögikordi. Lake Nakuru ühepäevase privaatsafarina, kui osalejaid vähemalt kaks, oli 240$/in. See oli minivaniga ja sisaldas ka lõunasööki. Ühesõnaga Maasai Mara ja Nakuru eraldi tegemine oli kindlasti vale, kuna polnud enne piisavalt eeltööd teinud, et seda teada.

2
0

Mina jälle kiidan minibusse safarile. Saime ka ühes Land cruiseris sees istuda, kuid istumise asend ja liikumisruum olid kehvemad. Minivan võib kuni 2x odavam olla ja nähtavus on suurepärane - sõidab täpselt sinna, kuhu Land Cruisergi. Safari hindade kauplemisel langes meie hind 400%, seega tasub suruda ikka Hea on teada pargitasusid ja kui palju pargis viibitakse, siis saab hinnata, kui palju kogu safari eest küsida on ok.

Diani Beachil käisisme tuk-tukiga, igati meeleolukas sõit, nägi kohalikku elu-olu ja praamile sõideti autode vahel laveerides lauluga. Edasi-tagasi hind oli kokku lepitud, juht peatus poodide juures ja ootas rannas, kuniks jalutasime, ujusime.
Nairobis peab teadma elevantide söötmisaegasid ja siis on neid hea kaelkirjakutega kombineerida, lisaks soovitan ka Kiberas ringi jalutada - päris omapärane kogemus ja pildimaterjali kuhjaga. Ilmselt on seal saatja mõistlik.

1
0

Tere ja tänud põhjalike muljete eest. Kuna jaanuaris on minek, siis küsiksin veel veidi:

- Kui võrrelda Masai Mara ööbimist "Midrange" vs nn Safari telgid, siis kuidas viimase puhul on privaatsusega, millised on tualeti- ja pesemisvõimalused, kas on sääsevõrgud jne?

- Kui võrrelda privaatset ja jagatud safarit, siis mis on umbes hinnaerinevus, mis miinused on veel jagatud safaril, ja kui suur on tavaliselt grupp?

- Kas on kogemusi Maasai külatuuridega - kuivõrd ehtsad need on?

- Millliseid kogemusi on kohalike marsade / Matatudega?

Tänud ette :-)

0
0

Jagatud safaril oli mul nõnda, et Masai Maras olin samas masinas 6 toreda kohaliku naisterahvaga; Amboseli safaril oli meid esialgu ainult 2, ühe suvalise Hollandi hääletaja korjasime muuseas teelt peale ja liitus meiega lõpuks, niiet olime 3kesi. Sõltub puhtalt huvist ja eks nad üritavad võimalikult täis ikka saada jagatud masina, samas 6 inimesega koos sõites tundsin et oli piisavalt ruumi ja keegi teineteisele jalgu ei jäänud. Hind on kohe kindlasti oluliselt soodsam.

Maasai külatuurid on üsna erinevad. Masai Mara oma mulle ei meeldinud ja oli pigem nagu turistilõks, samas Amboseli safaril külastatud Maasai küla oli väga autentne. Seal isegi ei olnud vist sellist sektsiooni, kus oleks sunnitud kohalikku käsitööd ostma. Mõnedele see Masai Mara oma ka on meeldinud, isiklikult lihtsalt oli veitsa pealetükkiv tunne seal ja ei anna võrreldagi Amboseli omaga.

Matatud on parim ühistransport maailmas. Pole pidanud kunagi kauem kui 2 minutit transporti ootama ja vaatamata sellele, et 20 inimest mahutavas bussis on alati 30 inimest, olen kõikide oma kompsudega sisse ära mahtunud. Ka matatud on erinevad - on odavamad ja on kallimad. Viimaseid olen üldiselt eelistanud, kuna hinnavahe ei ole meeletu, aga kvaliteet on oluliselt etem (need siis taolistest punktidest, kus on nö suuremad sõlmjaamad ja piletimüügipunktid).

2
0

Lihtsalt seda, et kuigi terminit "matatu" võib kasutada ka bussi kohta, kasutatakse seda üldjuhul ikkagi klassikalise logu Toyota mikrobussi kohta, kus formaalselt on 11 istekohta. Need liiklevad nii Nairobis või Mombasas linna sees, aga ka linnade vahel. Asja teeb segasemaks see, et Nairobis sageli matatu- ja bussiliinide numbrid kattuvad, aga marsruut ei pruugi täpselt sama olla.

Matatuga sõit on alati elamus, aga tuleb valmis olla, et mzungu käest kiputakse sõidu eest veidi rohkem küsima. See lihtsalt käib asja juurde. Kui sa õiget hinda tead (see sõltub muuhulgas suunast ja kellaajast), siis võib rahulikult maksta õige hinna, lisades näiteks, et "ma ei saa sulle rohkem maksta, sest sul pole täna lipsu ees". Põhiline on teised reisijad naerma ajada, sest keenialastele meeldib hirmsasti naerda. Siis on kohe teema maas. Kui matatu on peatuses, siis karjub konduktor-pealeviskaja sihtkoha ja hinna ja pole ka seda vaidlemise momenti.

3
0

11 kohta kõlab jah reaalsemalt vist :D mul see 20 vs 30 oli nii umbkaudse võrdluseana öeldud.
11 inimese asemel on kah üldiselt ikkagi 15 vähemalt, aga mahub veel 5!

0
0

Vastan Maurusele punktide kaupa.

- Mid-Range on sisuliselt hotell. Meie ööbisime Jambo Mara Lodge'is, kus olid eraldi majakesed. Ühes majas eraldi sissepääsudega kaks hotellituba, kus oli sees ka korralik vannituba ja WC. Seal vooditel sääsevõrke polnud, küll aga terrassiuksel. Ma ise pole neis telkides ööbinud, aga seal vist pesemisvõimalused ja tualett on jagatavad ja ei asu nö telgi sees.

- Maasai Mara puhul ma isegi ei vaadanud privaatse safari hinda, kuna ei pidanud seda vajalikuks, aga seal samas safaribooking.com lehel on lihtne surfata ja võrrelda. Maras oli meil 9-kohaline Land Cruiser. Juhi kõrval üks koht, taga kaks rida eraldi ühekohalisi istmeid ja viimane rida siis kolmene rida kõrvuti istmetega. Kõik kohad olid täidetud ja meie küll kuidagi ebamugavalt end seal ei tundnud. Vo vaid viimases reas, kus oli kolmene iste ehk oli veidi kitsas, aga kuna me seal ei pidanud istuma, siis võõras mure :)

- Meie jätsime selle Maasai küla Maras vahele, kuna tunduski liiga turistikas, mida ta kuuldavasti oli ka.

- Matatusid on Nairobi ja Mombasa täis. Nägime neid palju, aga me sellist elamust ei otsinud :)

2
0

Telkides oli meil wc ja dušš sisse ehitatud, tugev sein oli eluruumi ja pesuruumi vahel. Voodites olid sääsevõrgud.
Kuna pargis on päris palju tühja sõitmist, siis privaatsafaril võib igavaks minna. Meile sattus kirju aga väga äge seltskond. Olime õlled kaasa ostnud, räägiti lugusid ja anekdoote - oli väga meeleolukas, pärast vahetasime kontakte ja pilte. Ka õhtud telklas olid selle võrra lõbusamad. Bussis oli ka täis maja korral ruumi piisavalt.
Masai külla meid viidi. Olgem ausad, elekter, televisioon ja teksariie on sinna ammu kohale jõundud ja seda ehedat masai värki tehakse tsirkusena turistile. Ka sinna sõites ei märganud ehedaid külasid. Küla, kuhu meid viidi, oli kui vabaõhumuuseum - nägi autentne välja, aga igal sammul küsiti raha. Mõned meeleolukad pildid siiski sai.

2
0

to Maurus

Budget majutuses on samamoodi telgis wc ja pesemisvõimalus. Erinevus võrreldes midrange majutusega on, et seal pole võimalik telefone ja arvutit telgis laadida kui midrange majutuses on see võimalus toas olemas. Samuti võib budget majutuse toitlustus alla jääda midrange majutuse toitlustusele. Budget majutus on lihtne ja sobib inimesele, kes ei ole eriti pretensioonikas majutuse suhtes. Midrange on tavaline keskmise tasemega hotellituba kõigi mugavustega. Meie valisime safaril midrange majutuse ja ööbisime Mara Simba Lodge'is. Hinnavahe oli ca 100 dollarit näo pealt.

Algselt pidi meil ka jagatud safari olema, kuid safari alguses selgus kohe, et auto on ainult meie päralt. Meie seltskonnas oli 5 inimest ja meil oli piisavalt ruumi kõigi jaoks autos. Kahjuks hinnaerinevust ei oska öelda, kuid privaatsafari eelis on kindlasti see, et ei jaga autot võõrastega ning määrate ise kui kaua kuskil olete.

Masai Mara külatuuri võib südamerahus välja jätta kuna ei jätnud ehedat muljet ja seal suruti peale väidetavalt nende endi tehtud ehteid, magneteid jne mida on kogu riigi müügiputkad täis, kuid seal küsitakse tunduvalt rohkem nende eest.

1
0
1
234
Lennupakkumised
Reisikaaslased