Möödunud sügisel õnnestus külastada Halkidiki idapoolseimal neemel asuvat mungariiki Agios Oros. Ei leidnud jälgi, et seal varem eestlasi kohatud oleks, kuigi Eestimaa oli mitmelegi Moskvast pärit kaasrändurile tuttav koht. Reisikirja lühendatud variant on küll juba ka ajalehes ilmunud, kuid otsustasin, et postitan selle veelkord ka veebi. Kasvõi juhuks, kui keegi peaks soovima seda haruldast kohta külastada. Kuigi jah, naisränduritele jääb see koht vist küll veel päris pikkadeks aegadeks suletuks. Kui mitte aegade lõpuni.
Mõtlesin pikalt, kas nimetada seda sõitu palverännureisiks, kuid jätsin siiski sildi kleepimata. Eks igaüks otsustab ise, mis eesmärgil pühasse kohta kipub.
Lugu reisist kloostrite riiki asub siin: http://www.bloglines.com/blog/jaanomartin?id=116
Kuigi püüdsin ausalt kinni pidada mungariigi rangetest pildistamiseeskirjadest, ei suutnud panna vastu kiusatusele teha ka mõned fotod. Neid näeb järgnevatest albumitest:
http://beta.album.ee/album/30019253/50035149 http://beta.album.ee/album/30019253/50035139
Loodetavalt ei tee ma nende piltide avalikustamisega kloostrielanikele ega munkadele liigset ülekohut. Kuigi üldiselt ollakse seal pildistamise-salvestamise osas üsna ranged. Näiteks video ja helisalvestiste väljaveo vältimiseks otsitakse kõik lahkujad piiril läbi ning konfiskeeritakse kassetid-mälukaardid.
Head reisi!