Amsterdami 3-ks täispäevaks

Ostsin odavad lennupiletid Amsterdami ja nüüd tarkadele mõned küsimused:

  1. kas tasub osta 2-le inimesele kummalegi I amsterdam Card või mitte? kas tasub ära see 3 päeva või pole see eriline kokkuhoid? Lubatakse küll sooduseid muuseumides ja ühistranspordis. Plaan ongi Amsterdamis ringi konnata jala ja paadiga, käia mõnes huvitavamas muuseumis ja niisama lihtsalt "hängida" Kas tasub osta 2*53EUR kaardid 3-ks päevaks? http://www.iamsterdam.com/visiting_exploring/services/i_amsterdam_card

  2. kui kallis on kohalik söök, kas umbes sama hinnatase mis meie restoranides, et praad 200-400EEK? kui kallid on puuviljad jms värske ning kust seda oleks kõige parem hankida?

  3. oskate soovitada öömaja, mis asuks võimalikult linna sees/lähedal aga samas oleks kenasti lennujaamast tulekul ja sinna minekul samas kandis. Kas öömaja võtta koos hommikusöögiga või pole sel mõtet?

  4. kas punaste laternate rajooni võib õhtul või isegi öösel kondama rahuliku südamega minna või peaks kartma mingit kuritegevust? Ei soovi teenuseid osta vaid lihtsalt öösel valgusesäras linnas ringi jalutada.

näpunäited igati oodatud. Minek alles novembris nii et ootan käinutelt kommentaare.