autorent Austraalias

Tere, Soovin küsida paar küsimust autorendi kohta Austraalias.

  1. Kas see, kes juhib peab ka rendi eest maksma ja õnnetuste vmt korral võetakse raha tema kontolt maha või saab ka keegi teine selle eest (rahaliselt) vastutada?
  2. Kas seal saab rendi eest tasumisel maksta vaid krediitkaardiga või sobib ka deebetkaart?
  3. Kas keegi oskaks soovitada ka mõnda odavat autorendifirmat(sõidame Melbourne'st Sydneysse ja jätaksime auto sinna)? Kui on veel midagi, millega tuleks autorendiga Austraalias siis arvestada palun andke teada.

Olen just praegu Austraalias - sama teekond Melbournest Sydneysse. Auto tellisime Eestis Holidays Autos lehelt - ikka juhi krediitkaardiga. 444 euri oli Toyota Corolla 18-neks päevaks. Piisavalt suur auto 4-le inimesele ja 4-le suurele kohvrile. Koha peal pidime juurde maksma 200 AUD teise linna sõidu eest - või sealt auto tagasitoomise eest? + 300 AUD kindlustus, millest polnud pääsu, siis omavastutus mingi 400 AUD, muidu 5500 AUD. Loodan väga, et midagi ei juhtu... Samuti on meil makstud teise juhi eest. Auto on suhteliselt uus, 10 000 km sõitnud ja kütust võtab keskmiselt 7,7 l 100-le. Kusjuures sõitsime pikalt mägedes ja oluliselt rohkem seal ei võtnud. Kindlasti võtke automaatkastiga, sest võõrastes oludes ja valel pool liigeldes, ma ei kujuta ette veel vasaku käega käiguvahetust. Kõik on siin ju vastupidi - suunatuld lülitades hakkavad kojamehed tööle... Annab harjuda aga paari päevaga saab enam-vähem selgeks. Mul hea rääkida - ma pole veel roolis olnud. Ja eestikeelne GPS juhatab siin ringteel valesti, ajab parema ja vasaku poole segi, päris naljakas. Ja sellega tuleks siin sõites ka arvestada, et paljudes kohtades pole päris pikalt bensiinijaamu - seega võib hätta jääda. Kui veel on küsimusi, siis vastan meelsasti.