Dominikaani soovitus

Hea teada:

  • alternatiiviks põhjamaade reisikorraldajate ja nende siinsete käepikenduste poolt pakutavatele suhteliselt kallitele kohapealsetele (skandinaavia keelsetele) bussiekskursioonidele (samu asju müüvad nad ka hotellides) tasub pea poole odavama hinna eest neidsamu ekskursioonpakette osta kohapealt kohalike reisikorraldajate käest väljaspool hotelle. El Tours oli vist selle kontori nimi, kellel on igas kuurortis omad bürood.
  • kui teil on suurem kamp, nii 4-6 inimest tasuks auto/dzhiibirendile kaaluda alternatiivina hoopis takso - Toyota-Hyundai vms. minibuss - võtmist. Tuleb odavam (kui pisut kaubelda,sii tuleb nii umbes 1300 - 1600 krooni terve päev, läbisõidust sõltumata) ja ei pea ise selles hullumeelses liikluses sohverdama ega liigseid riske, mis autorentimisega kaasnevad (puuduv või puudulik kindlustus, lagunev auto, jm. jamad, mis autorentijat ja tema krediitkaarti varitsevad) võtma. Rüüpa rahulikult tagaistmel rummi (see on odavam kui õlu, aga selles palavuses higistab enne välja kui liigselt pähe lööb) ja lase end sõidutada. Kokkuvõttes kambaga märksa odavam kui igaühele bussiekskursioon osta ja lisaks teed peatusi seal kus tahad ja millal tahad. Taksojuht tuleks otsida selline, kes vähemalt pisut inglist tönkab. Ja kauplemise käigus tasuks kauba peale küsida taksosse külmakasti, kuhu õlled jahtuma panna. Taksojuhtide puhul tasuks vältida soovituste küsimist, et kuhu kuskil sööma minna või kust mida osta, sest sel juhul on oht, et veab mingisse keskpärasesse tagahoovi urkasse, kus tal endal käsi sees (ja kust talle muidugi ullikeste kohaletoomise eest kõbin kukub)ja mille hinna-kvaliteedi suhe on pehmelt öeldes vilets

Vältige atraktsiooni, mida reklaamitakse pretensioonika "Blue lagooni" nime all. See on täielik saast, mingi armetu lomp(umbes nagu Kadrioru luigetiik)mille peal õnge läinud turiste pisut paadiga sõidutatakse.
Soovitada võiks Samana poolsaart ja selle naabruses olevat "Bacardi islandina" reklaamitavat saarekest - kui minna vastupidises suunas sellele, kuhu kohalikud Pedrod sind paadisillalt poolvägisi suunata püüavad, leiab eest tõelise paradiisiranna valge liiva, helesinise mere ja merre kaarduvate palmidega. Rahvast ka suurt pole, sest enamus jookseb lammastena kohalike sabas ja juhtimisel biitshile, kus toimub pulbitev äritegevus. NB! paadisõidu eest Bacardi saarele ja tagasi ärge makske enam kui 125-150 peesot per nase.
Kui aega ja viitsimist, tasub teha päevane väljasõit pealinna Santo Domingosse. Kogu vaatamist väärt - ehk Kolumbuse-aegne vanalinn jääb paaritunnise jalutuskäigu piiresse ja ega rohkem seal suurt teha polegi.

Ehedat kohalikku kööki eriti turistidele suunatud toitlutusasutustes ei pakuta (ja tõtt-öelda pole see ka suurem asi), küll tasuks vähemalt kord ära proovida mingi mereline pidusöök - lobster, jumbo-krevetid, krabid, etc. See on hinda väärt.
NB! kuna elektripistikud ja voolupinge vastavad teistele standarditele, siis ilma adapterita pole juhtmega aparaate kaasa mõtet vedada.
Internetti pääseb hotellifuajeedest ja see on odav ca 1 kr/1 min ja üsna töökindel, nii et lehetellimust pole ajutiselt mõtet saarele ümber suunata.
Hola!