Eesti aukonsulaadid Uus-Meremaal ja Austraalias [Wellington, Sydney (uus aadress), Perth]

14.-22.04 viibib välisminister Urmas Paet visiidil Uus-Meremaal ja Austraalias. Mh on kavas avada Eesti aukonsulaadid Wellingtonis (Tõnu Loorpärg), Sydneys (Aivo Takis) ja Perthis (Anu Van Hattem) ning kohtumised Eesti kogukonna esindajatega Austraalias.

Pikemalt www.vm.ee http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=73697025-1a9c-40bc-8f5e-903dd75f8379&ref=lastadd või alljärgnevalt

14.-22.04 viibib välisminister Urmas Paet visiidil Uus-Meremaal ja Austraalias. Kavas on kohtumised Uus-Meremaa välisministri Murray McCully, Austraalia föderaalvalitsuse välisministri Stephen Smithi, Lääne-Austraalia kuberneri Kenneth Comninos Michaeli ja Lääne-Austraalia peaministri Colin Barnettiga. Välisminister Urmas Paet esineb Balti julgeoleku teemalise ettekandega Uus-Meremaa Välispoliitika Instituudis. Samuti on kavas avada Eesti aukonsulaadid Wellingtonis, Sydneys (uuel aadressil) ja Perthis ning kohtumised Eesti kogukonna esindajatega Austraalias.

Kohtumistel Austraalia ja Uus-Meremaa esindajatega tuleb kõne alla kahepoolsete suhete areng ning koostöö tihendamine poliitika, majanduse, kaubanduse, kultuuri ja hariduse valdkonnas. Samuti peatutakse regionaalsetel arengutel, kõneldakse Austraalia ja Uus-Meremaa ning Euroopa Liidu koostööst, transsatlantilistest suhetest, Austraalia ja Uus-Meremaa suhetest Hiina, Jaapani, ning Korea poolsaare riikidega. Räägitakse ka ülemaailmsest majanduskriisist ja G20 rollist selle ületamisel. Kõne alla tulevad ka terrorismivastase võitluse, tuumarelvistutamise ja leviku piiramise ning keskkonna- ja kliimaprobleemidega seonduvad küsimused. Samuti peatutakse olukorral Lähis-Idas, Afganistanis, Pakistanis, Põhja-Koreas ja Birmas/Myanmaris.