Eurolines teenindusest

Ostsin internetist Eurolines bussile piletid Leipzig-Tallinn ja tagasi. Kuna eurolines kodulehel mingit infot pole, kus Leipzigis buss peatub, tegin kõne nende infosse. Sain teada et ikka bussijaamas. Läksin targalt Leipzigisse ja küsisin kohalikelt, kus siin bussijaam on. Sellist asja ei eksisteerigi, on ainult pearaudteejaam. Sain veel teada, et siin sõidab see buss German Toursi nime all. Raudteejaama infost küsides öeldi, et kaugsõidu busside kohta infot ei eksisteeri ja on ainult rongide kohta infoletid!!!

Võtsin kõne uuesti infosse ja seletasin asja ära. Seepeale oskas keegi targem(?) tädi vastata, et buss läheb pearaudteejaama kõrvalt bussipeatusest. Mõningase otsimise järel leidsin üles reisibusside peatumiskoha-parkla, kus seisis u. 10 erineva bussifirma bussi. Minu buss pidi minema kl 16.00 ja kui 16.10 nägin Eurolines bussi rõõmsalt raudteejaama eest eemaldumas (st buss mitte ei peatunud seal vaid sõitis sealt mööda lihtsalt) nägin silme ees, kuidas 1700eek piletiraha veega alla tõmmatakse. Kiire kõne infosse jälle ja vastu võttis keegi vene aktsiendiga venelane, kes ei saanud asjast midagi aru ja lõpuks ütles, et tema ei tea kus need bussid peatuvad. Võimatu oli rahulikuks jääda ja lõpuks nõudsin tagasi endist teneindajat, kellega olin rääkinud. Palusin bussil tagasi keerata kuna mina olin 30min oodanud endaarust õiges kohas. Sain lõpuks bussijuhi numbri ja blondi pikema eestikeelse reisisaatja abil hakkas kassi-hiire mäng. 15 min otsimist 30kg pakiga käe otsas ja 20kg pakiga seljas jõudsin lõpuks bussini, mis oli 300-400meetrit eemal bussijaamast kõrvalise tee ääres seismas!!! Minu vabanduse peale, et nad pidid ming 10-15min ootama sain bussijuhilt sõimata "Kas siis 50minutit tullakse üle tee". Lisaks pidin kinni maksma ka 6EUR minu ja bussijuhi vahelised kõned. Kuna Eestisse oli vaja saada, siis ei saanud keelduda. Mulle läks siis kokku bussi asukoha väljaselgitamine maksma 300-400EEK. Enne Eestist tagasiminekut jõudsin läbi käia ka Eurolinesi teenindusest Tallinnas ja pakuti välja kohtumine ülemusega. Kahjuks polnud aega enam.

Igatahes see vene aktsiendiga venelane infotelefonis tuleks muule tökohale suunata kuna sellised laused nagu "Mina ei tea, kus need bussid seisavad" ei sisenda just kindlust. Samas tänud teisele töötajale, kes vähemalt püüdis aidata ja kelle abiga bussijuhi nr sain. Kuu lõpus saan kätte kõnede eristuse ja praegu mõtlen, kas teha avaldus minu arust nende info puudulikkuse tõttu minu ja bussijuhtide vaheliste kõnede kinnimaksmiseks.

Tulevastele seiklejatele igaks juhuks mainin, et Eurolinesi bussi leiate üles kui tulete välja raudteejaama peauksest (OSTHALLE) ja lähete otse läbi pargi. Vasakule jääb autotee, kus buss peatub.

Kuna Saksamaale tagasitulles oli seal teel totaalne teeparandus, siis peatus buss seekord 700-800m raudteejaamast eemal ehk sama tee ääres aga veel kaugemale minnes kuni tuleb vastu vasakul pool purskkaev. Nii ei saa ju rallit sõita, kui ei suudeta maksta raudteejaama kõrval ametliku parkla eest ning ka info ei tea, kus bussid tegelikult peatuvad.

Ahjaa, Eestisse minnes kohtasin bussis ka ühte Iisraelist pärit reisijat ja ta oskas öelda, et ta tahtis eelmine nädal (juuni lõpus) sõita EasyJetiga Tallinna Berliinist aga 30min peale õhkutõusmist hakkas lennuk kiirelt alla kukkuma. Päris maapinnale siiski ei laskutud aga nina pöörati tagasi Berliini ja nüüd ta siis bussiga Eestipoole sõitiski.