Kopituse eemaldamine telgilt

Ühe festivali telklas valas üks "naljamees" öösel kõik telgid ketšupiga üle. Järgmine hommik nühkisin veega maha niipalju kui sain, kuid kui ükskord koju jõudsin, siis avastasin telgilt kopituse (mustad täpid), see oli tekkinud samale kohale, kus oli olnud ketšup. Telk oli mul ca 2 ööpäeva enne koju jõudmist ka mitte 100% kuivas olekus pakitud. Lihtsalt puudus võimalus teda lahti võtta ja kuivatada pikemalt. Nii kopitus endale mõnusa pinnase leidis.
Kas keegi oskab aidata, mis vahendi või meetodiga ma selle nii maha saaksin, et telk jääks edasi vettpidavaks? Telk ei ole kõige odavam, ära visata ei taha.

Ette tänades

Paistab, et niiskuse käes on hallitus telgikangasse pesa teinud :S Selle vastu aitab bergamoti eeterlik õli (soovitas venelannast sõbranna, kes enda palavas korteris hallitusega pikemat aega mädahädas olnud ja sattus korra vaatama mingit venekeelset dokumentaalsaadet, kus katsetati erinevaid hallituse eemaldamise meetodeid ja uuriti igasugust sorti hallituste "hingeelu"). Veega lahjendada ja sellega hallitusekohad üle nühkida, lasta kuivada. Eeterlik õli on suhteliselt karm kraam ilma lahjendamata, aga vot seda ei oska küll öelda, kas ja kuidas ta telgi vettpidavust mõjutab. Kui võimalik, katseta mõne sarnase kanga peal enne.