Kreeka paradiisisaar Mykonos

Saabusin just Mykonose saarelt. Kes Kreeka kanti satub, soovitan kindlasti sellel saarel ära käia. Kes soovib vahelduseks hingata, osa saada ühe turismimeka ATMOSFÄÄRIST, mis on ühtaegu nii eksootiline, lõdvestav ning samas üüratult riukalik ning mitte turismireislie omast kultuurisüsti ning hotelli basseini mõnudest, siis on see küll üks õige koht.

Mulje, mälestused sellest saarest on vapustavad. Loodust küll napib, kuid selle eest saare atmosfäär jääb alatiseks meelde. Saare elu märksõnadeks on - turism, päike, rannad, pealinn Hora, meeletu turistide multinatsionaalsus, poolpaljad naised-mehed, sinine Vahemeri ning "rekaxed feeling", mõnu puhkamisest...
Saar oma eriskummaliste ehitistega, liivarandadega ning metsiku ja vallatu, riukaliku turismimeluga jätab lihtsalt hingematva mälestuse. Pealinnast nimega Hora lihtsalt õhkub turistide lõbutsemisjanu. Ülikitsad tänavad, valged majad, sinised rõdud, eeslid keset vanalinna koos peremehega kursseerimas, arvutult üüritud mopeede/mootorattaid, lahtise katusega autosid, ööpäevläbi avatud poed/butiigid, rookatusega valged tuuleveskid, rannaäärsed kohvikud, kus terassil istudes Vahemere laine pritsib varbad märjaks, metsikud ööklubid...
Siiski on ka midagi kultuurihuvilistele uudistamiseks - muuseumid, kruiisid ümber saare vaatamisväärsuste.

Päeval naudid päikest, Vahemere hellitavaid laineid, võitled higistamisega ning harjumatult soolase veega. Õhtul seod hõlmikseeliku selga ja lähed linna promeneerima. Istud mõnele vanalinna majakese, poekese trepile, limpsid meeldivalt külmalt serveeritavat kreeka õlu "Mythos", lased teha paar nädalat püsiva "henna" tätoveeringu ja silmitsed lihtsalt inimesi - ja missugune pilt seal avaneb - pruunid kehad, köitva välimusega mehed - naised, käsikäes kõndivad homo/lesbi paarikesed, keskealised ameerika, saksa turistidest abilelupaarikesed, õhtuhakul üles vuhvitud mehed, naised, homod, lesbid, transvestiidid....uuuhh! Leppida tuleb tõsiasjaga, et sellele saarele koguneb üüratult palju seksuaalvähemuse esindajaid, sest Mykonose saarel asub maailmakuulus gay`de ja lesbide ööklubi "Pierras".
Tuleb küll mainida, et seksuaalvähemusse mitte kuuluva seiklejana saab peale paari nädalat sellest homosid-lesbilisi tulvil vaatepildist mõõt küll totaalselt täis, kuid mälestus jääb missugune. Tundub nagu just see annakski sellele saarele mingi omapärase vabameelsuse meki. Siiski, äärmiselt vale oleks arvata, et sel saarel mees-naine ja vastupidi suhet ei eksisteeri - eksisteerib, ja kui kuidas veel.

Kohalikud kreeklaised on äärmiselt abivalmid ning sõbralikud, inglise keelega saab kõikjal hakkama. Ning veel, olles suhteliselt palju maailmas ringi seigelnud tabas mind esimest korda ostuhullus, pean tunnistama, et sattusime esimest korda reisisihtkohta, kus lõin tavatult palju oma eelarvest sirgeks suveniiride, suvekingakeste, kvaliteestest linasest riiete, aksessuaaride jne. peale. Osta on sealt lihtsalt meeletult palju ning just meeldejäävaid esemeid. Hinnad algavad kõik alates 40 kroonist, kuid see eest 40-200 krooni eest võib nii mõndagi väga väärtuslikku saada.

Niisiis, kes otsib reisilt "seda spetsiaalset õhustikku", siis sealt selle sõõmu ka saab! Eriti õnnelikeks võivad end pidada need, kel on kohalike seas tuttavaid, kes saart ja selle eripära teavad-tunnevad, garanteeritud on selllest reisist veel topelt suurema annus. Usun, et tänu sellele ka meie sellise meeletu elamuse saime.

Kevadehakul võin pajatadada veel ühest Kreeka pärlist nimega Rhodos!