Kreeta

Hei. Paar kommentaari siis ka enda Kreeta reisist.

Käisin seal nagu eestlasele kombeks viimase minutiga ja muidugi läbi Helsingi. Et reisu hind oli oluline, ööbisime "Studios" tüüpi võõrastemajas, mis on tegelt nagu apartment, ehk siis pisikese kööginurgaga, sisaldades kõike vajaminevat ning pisikest elektripliiti. Aga kuna tegemist ju puhkusega, siis eriti syya seal ei teinud, vaid hommikukohvi jne.

Hindadest. Naljakas oli vaadata, kuidas kõik poed ennast supermarketiks kutsuvad. Et elasime Iraklioni lähedal asuvas kalurikylas, mis nyyd siis ka hotelle oli täis ehitatud, ja tavalisi elanikke oli suht vähe liikvel, siis hinnad neist supermarketites olid ka suht kõrged. Lääne-Euroopast pärit turisti jaoks muidugi OK. Üldiselt nagu meil.

Vaatamisväärsustest. Neid oli muidugi nagu putru. Ajaloohuvilistel, õieti öeldes vist arheoloogiahuvilistel, on tublisti tegemist. Neile, keda aga lahtikaevatud varemed eriti ei huvita, soovitaksin loodusega tutvumist ja nt. Samaaria mäekuruga tutvusmist (maksab olenevalt Teie asukohast Kreetal u. 1000 EEK-i ümber (transport sinna ja tagsi+sissepääsutasu)), Zeusi synnikoobast, Spinalonga saart Kreeta idaosas Agios Nikolaus'e linna juures, jne. Selleks on võimalik üürida auto või kui teid on vähem, siis ka roller. Pole yldse kallis ja kõiki hindu saab tingida.

Tingimisega on yldse nii, et osadele neile meeldib see, osad aga mõtlevad endist kui eurooplased ja põlastavad sinu arglikke katsetusi ses vallas.

Toidust. Toit on saarel muidugi hea, soovitan soojalt kreeka rahvuskööki ja kõiki toite lambalihast. lammas oli saarel tõeliselt hea - pole isiklikult kunagi lambast midagi nii head saanud! Asi, mis ärritas vahetevahel, oli see, et osades restoranides tahetakse sulle prae kõrval pakkuda friikartuleid. soovitan ned asendada ahjus tehtutega või siis riisiga (muidugi kui friikartulid on ok, siis pole vahet...). ja hinnad restoranis sõltuvad ka asellest, kas resto on turismipiirkonnas või siis mägedes kuskil traditsioonilises kylas. soovitan soojalt ka mägedesse minna ja viinamarjavälult marju noppida - tõeliselt mahlased ja magusad!

Veinid on saarel väga suure diapasooniga - üks õhtu jõime kallimat kraami ja kõik oli ok. järgmine päev ryypasid kõrtsis majaveini ja hommikul pidid valu kätte ära surema. ostke poest u. 75 kroonist kraami ja saate juba väga head jooki.

Üldiselt oli Kreeta veidi räpane ja nt. tagasi vaadates sooviks minna järgmine kord pigem pürenee poolsaarele, sest seal oli kuidagi kultuursem ja anonüümsem. Aga kreeklane ise on muidugi heasydamlik vennike (kreeka õigeusk omab siin teatud mõjusid + teatud määral matriarhaarne yhiskond), kes loli eurooplast mõnikord tõõmata soovib...