Kuidas saada Roomast Tivolisse?

Tere.

Et küsimus olekski, et kui on üks päev sellise külastuse jaoks mul plaanitud, siis kuidas saaks kõige lihtsamini Rooma kesklinnast Tivolisse? Palju see maksma võiks minna ja mida vaadata ehk, mis oleks kõige parem jalutuskäik, mille jooksul näeks võimalikult palju?
Aitäh!

Tivolisse ja villa dEstesse pääseb: Roomas tuleb B-liini metroorongiga sõita Porte Mammolo peatusesse. Bussijaam on teisel tasapinnal , esimesl tasapinnal saad osta edasi ja tagasi piletid, müügipunkt tubaka-pudi-padi kioski vastas. 1,5 a tagasi oli ühe otsa hind 1.20 EUR. Tivolisse ja sealt läbi läheb mitu bussiliini, keskmiselt iga poole tunni tagant. Tasub tähelepanelikult jälgida, kuhu rahvas järjekorda koguneb. Sõit on u 30-40 minutit, jälgi et liiga vara maha ei lähe, muidu pead jalgsi üles kõndima. Viidad väljas villa dEste suunas. Ilus koht päeva veeta.

Tere Sirilin, vaata veel sellist linki: http://www.tibursuperbum.it/eng/servizi/viaggio/orientamento.htm

soita saab veel ka rongiga umbes 40 min. eelpool toodud saidilt saad lugeda kuidas rongijaamast keskusesse jouda.
Terminist pead istuma B sinisele liinile REBIBBIA suunas, valjumispeatus TIBURTINA. Sealt valjub rong Tivolisse. Rongi ajaplaan siit:

http://orario.trenitalia.com/b2c/TimeTable?stazin=Tiburtina&stazout=Tivoli&datag=25&datam=8&dataa=2008&timsh=0&timsm=00&lang=it&nreq=5&channel=tcom&sort=0&npag=2&solotreno=0&noreservation=0&economy=0

ehk siis peaaegu iga tunni tagant valjub rong Tivolisse ja sealt tagasi Tiburtinasse.