Lääne Kreeta

Lääne Kreeta

Kreeta on 80% mägesid ja 20% põllumaad!! Tuntud oliiviõli tootjana. Ranna äärsed külad ; põhiline sissetulek turismist ja sellepärast ka vastavad hinnad! 300% juurdehindlus keskmaast! Kuid peaks olema eestlasele taskukohane. Restoranides proovige kohalikku kööki. SOULVAKI ja MOUSSAKA. hinnad hakkavad umbes 80 krooni ports. Jooge kohalikku ANIISI viina ja erinevaid veine ja proovige safrani saia.

*Juuni - Juuli; õhk 35-40 kraadi meri 25 kraadi. turismi hooaeg lõppeb oktoobris! Siis sajab mõnel päreval vihma ja ilm on selline nagu Eestis suvel.

== *Maandusime Hanias(Chania) ja seal viidi meid bussiga küladesse laiali. 2001 aasta turismikülad FR reisibüroo poolt - Hania, Ag.Marina, Platanias, Georgiopouli,Maleme; kuid tegelikult oli üks suur maantee mille ühel poolel asub meri ja teisel pool hotellid ja kaubandus ja külad on kokku kasvanud.

=Populaarsed paigad= *Holy monastery of Preveli http://www.preveli.org/ Ise kahjuks selles eriti aru ei saanud (kuna olen ateist), kuid kõrval inimesed nutsid ja jätsid oma sõrmused ja käevõrud kuulsa risti juurde. Väga kaunis koht lõuna pool Liibüa mere ääres.Plakiase küla lähedal.

*SAMARIA 18 km (võib valida ka nn. light variandi) matk läbi orgude ja mägede. Võimas!! kaasa võtta ohtralt vett ja spordi jalatsid jalga.

*Frankokastello kindluse varemed (ajaloo huvilised minge kohale) See küla ise on Kreeta wild wild west! Kõige ülbemad. Praegusel ajal toimib veel veritasu jms. Kui poiss saab 18 siis kingitakse traditsioonide järgi PISTOLA! Liiklusmärgid on augulised. Poisid lasevad täpsust. Kuid praegu on see Kreeka seaduste järgi väga karm kuritegu.

*Elafonissi - reklaamitakse kui Kreeta-Malediive. Kohale sõites seda ka oli. Väga ilusad laguunid ja väga selge vesi. Võimalus merisiilile peale astuda ja öösel skorpioniga kohtuda ja eriti "vedajatel" võimalus näha merikilpkonna;).Liibüa meri tavaliselt üle 23 kraadi ei lähe , kuna hoovused pidid olema sellised ja Sahara kõrbe tuuled teevad oma töö. Kellel pole võimalust Malediividele sõita minge Elafonissi külasse! PS. seal olles peab ainult kõige asjade eest maksma. (isegi duss maksis rannas 1000 raha!!) Kuid asi on seda väärt.

*KOURNA järv - ainuke järv Kreeta saarel. Vesi on väga soe. Eriti aru ei saa kas oled sees või väljas ;)

*Kourtaliotiko mäed - minge ja vaadake väikes kirikut kahe suure mäe vahel. The chapel of Agios Nikolaos (midagi ajaloo fännidele)

*Lainelaua huvilistele soovitan kahte kohta - FALASSARNA ja SFINARI (lääne kreeta) ja põhja pool STARVOS. Murdlained ja kõik vajalik lainelauduritele ja purilauduritele ja draakoni fännidele.

*Auto rent umbes 1100 EEK päev, Motoroller 300 ja HARLEY 700 EEK päev. Bensiin 10 EEK liiter. Ja ärge siis ära ehmatage kui kõik signaalitavad. See on märguanne kui sinust mööda sõidetakse.Teed on libedad ja kihutada eriti ei soovita.

*VISA aksepteeritakse. Electroniga saab ka maksta poeskuid soovitavalt CLASSIC kaart (rentacar ja restos) . Kohalikust automaadist sai Electroniga raha kätte ja kõik nagu toimis!

*väga hea weebileht Kreeta vaatamisväärtuste kohta http://www.interkriti.org/map2.htm

Jutud käivad , et kevadel on seal kõige ilusam , kui kõik õitseb. Järgmine kord kui sinna lähen siis kevadel. PARADIISI SAAR!!!

P.S Kui aega siis sõitke laevaga SFAKIA külast GAVDOSE saarele. Euroopa kõige lõunapoolsem tipp!