Lumelaua/mäesuusa reis Euroopas - teie kommentaarid?

Plaan jaanuari lõpus suurema tuttavate grupiga lumelaua/mäesuusa reisile minna (ca pooleteistkümneks nädalaks).

Eelmine talv sai Ylläsel käidud (Põhja-Soome) - oli päris mõnus elamus. Sel talvel tahaks mägesid, kus leiduks ka natuke ekstreemsemaid radu, et ka oskajamatel oleks kõikidel mäepäevadel lõbus. Samas tuleks reisile kaasa ka mitu algajat, kelle jaoks võiks ka mitte kaelamurdvaid radu leiduda.

Sihtkohtadest kaalun praegu Slovakkiat, Põhja-Itaaliat ja Austriat. Viimase kahe puhul võib suusahooajal hind teatavaks takistuseks saada (?) Oskab ehk keegi kõigi kolme riigi talvist hinnataset öömaja/söögi suhtes kommenteerida?

On kellegil sellistesse sihtkohtadesse talvereiside kogemusi? Kuidas mäed on (et igav ei hakkaks ja et ülerahvastatud poleks), kuidas öömajad on, kus kuurortides aega veetsite?

Mis kulutused sellise reisiga tekkida võivad kui see ette võtta (praegu torkab kulutustest pähe sõit + öömaja + söök + reisikindlustus + mäepiletid + lumelaua rent osadele inimestele + ...?)

(p.s. sõidu hind+öömaja peaks kindlasti jääma alla 4000 krooni, mingi seitsme päeva mäepiletid umbkaudu 1500 kr - et reisi kindlad kulud ei tuleks väga palju üle 5000 krooni, soovitavalt isegi alla selle.)