Malaisias autorent ja marsruut

Tere!

Sõidame Singapuri, paar päeva seal ja siis mõte Malaisias ka väike tiir teha (nädal), peale seda me Phuketile (see on paigas). 2 täisk.+ 1 laps 2.5a.

Soovitusi marsruudiks palun, kel kogemusi:) Mõte, et liiguks bussiga Singapur > Johor Bahru, sealt äkki autorendiga Melaka linna paariks päevaks, sealt Taman Negara rahvusparki (canopy walk jms) ja kas tasub ka Penangi sõita lõpusirgeks? Sealt juba lend Penang>Phuket tunduks mõistlik (piletid pole veel ostetud).

Kas autorent JH > Penang oleks ok või mõni ots pigem bussiga teha?

Kas TN pargis saab ise ka ringi liikuda või tasub nö tuur võtta pigem? (leidsin rohkem tuurisoovitusi, mitte omal käel liikumise infot)

Aitäh ette! Soovitused teretulnud.

Paar aastat tagasi käisin bussiga Singapur-Koala Lumpur ja tagasi. Selline pikem ots oli väga ok bussiga sõita. Kui ma õigesti mäletan, siis 4-5h oli sõit. Suured, mugavad bussid ja palju väljumisi, kiirteed seal vahel olid väga heas korras.

Singapuri-Malaisia piiril võib aega minna, olenevalt kellaajast on pikad järjekorrad kuna meeletult rahvast käib tööl igapäevaselt üle selle piiri. Niiöelda valgeid inimesi kontrollitakse rohkem pisteliselt ka, näiteks pagasi läbiotsimine jne. Kui bussiga piiri ületada, siis buss läbib piiri eraldi, mitte koos sõitjatega ning piiriületuseks pead kogu oma vara kaasa võtma (kohvrid jne). Pärast buss ootab teiselpool piiri. Buss lõputult ei oota kui piiril on probleemid.

Melakasse peaks ka otse Singapurist saama bussiga. Johor Bahrust minnes on muidugi piletid odavamad.

Singapur-Melaka-Koala Lumpur-Penang on kindlasti meeldiv marsruut ja head teed. Koala Lumpurist sõitsin veel Kuantani/Pahangi, sisemaal on mägine ning kitsamad teed, kui autoga rahvusparki minna vms. Nii suurde rahvusparki pigem koos giidiga minna, tegemist on ikkagi suure vihmametsaga oma ohtudega. Kui varem kogemusi vihmametsades matkata, siis teine lugu muidugi.

2
0

Tänud nõuannete eest! Nopin sealt nii mõnegi uue mõtte tundub.

Rahvuspargiga vist jah keeruline siis, nii väikse lapsega pikka tuuri kaasa ei tee (grupp peab ikka omas tempos liikuma), aga lühikesi trippe ka pole väga. Peab siin natuke ümber mängima ja äkki vahele hoopis jätma. Leiab mõne "väiksema" pargi:)

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased